Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

ne znam je li yolo ovde bese kacio fotke sa limnosa - to je realno fantazija za otici ali kad pomislis da ti iz kavale treba 4 sata trajektom i da to treba izdrzati sa jedno, dvoje ili troje nestrpljivih prdonjica sa tobom, entuzijazam odmah tone...

Link to comment

ne znam je li yolo ovde bese kacio fotke sa limnosa - to je realno fantazija za otici ali kad pomislis da ti iz kavale treba 4 sata trajektom i da to treba izdrzati sa jedno, dvoje ili troje nestrpljivih prdonjica sa tobom, entuzijazam odmah tone...

 

nisam kacio ovde, video si na drugom mestu:)

 

htedoh da napisem to isto za limnos ali nemam iskustva sa decom. sa druge strane limnos jeste poluprazan do prazan (za halkidikijevske standarde) ali svuda ima dece posto su plaze friendly na nivou koji ja nigde nisam video - ukljucujuci i plicake od po 50m u more. i svuda po organizovanim plazama (a i u dosta taverni) ima raznih stvari za decu, tobogana, zanimacija. manje vise svuda u turistickim mestima postoje opcije za smestaj u rasponu od 50 do 100m od plaze. 

 

inace bih sa jedne strane voleo da bude malo vise srba tamo, cisto da limnosu bude bolje jer mislim da ce srbi biti bolje trosadzije od bugara koji su za sada jedina grupa turista koja se moze prepoznati, sa druge strane ne bih voleo da od limnosa naprave neki drugi tasos. sa trece, meni se tih 3-4 sata cinilo kao blizu, ali ocito ne znam nista o tome.

Link to comment

Ja nisam tim koji voli da ide tamo gde se ide "na porodični odmor sa malom decom". Iako imam malo dete. Jednom sam se zeznuo i otišao u Vrasnu i ne želim ikada više da budem na takvom mestu.

Za taj prvi prst Halkidikija sam shvatio da je baš takav - dosadan.

Apsolutno nemaju nikakve veze regija gde je Vrasna i i pvi prst na Halkidikiju ... Kada sam rekao "dosadno" mislio sam na neki nocni zivot, a sto se tice plaza i kvaliteta mora ,naravno da nije i da ima fenomenalnih mesta za obalizak i meni licno Kasandra je lepsa od Sitonije i ako sam na istoj bio vise puta....

 

edit: Nravno preskociti krkljanac tipa :Pefkohori, Hanioti. Polihrono , osim ako ne sluzi kao polazna tacka za odlazak drugih plaza  ...

Edited by Geo
Link to comment

Ok, ja sam utisak o prvom prstu stvorio informacijama o Pefkohoriju i ostalim mestima koje si naveo.

Svejedno, slažem se sa onim što je Ikar napisao i najmanje što mi treba sada jeste rasplinjavanje na Kasandru, Tasos itd. O ostalim opcijama ću razmišljati sledeće godine. Ove godine izbor je Sitonija.

 

Gledao sam u međuvremenu razne smeštaje i nadam se da ću uspeti da ubodem nešto između Nikitija i Marmarasa.

 

btw: a nisam ni znao koliko je smeštaj na Lagomandri ekskluzivan sve dok ga nismo izgubili. Posle sam krenuo da se malo više raspitujem i svi su mi rekli da je Lagomandra odlična plaža po svim parametrima.

Link to comment

Ne znam zašto, ali meni se Lagomandra ni malo nije svidela. Najviše mi se svidela Kouviou plaža.

meni je i lagomandra dobra ali se slazem da je kouviou sjajna plaza. i meni broj jedan na zapadnom delu.
Link to comment

veruj mi, ta su 4 sata na kraju balade prava agonija :)

 

Ima resenja, nesto vise para doduse: ima solunski brod, krece negde oko ponoci, naspavas se, ne moras kabinu mada je i to opcija, jutrom se sredis i stignes u Mirinu k'o nov.

Link to comment

Ima resenja, nesto vise para doduse: ima solunski brod, krece negde oko ponoci, naspavas se, ne moras kabinu mada je i to opcija, jutrom se sredis i stignes u Mirinu k'o nov.

 

 

nema, ukinuto. nema vise brod iz soluna, samo kavala ili rafina.

Link to comment

nema, ukinuto. nema vise brod iz soluna, samo kavala ili rafina.

Kako bre?!!

Si ti siguran u to, pa cuvena linija je bila Solun, Limnos, Hios, Mitilini, Rafina i kontra?

Teofilos, Safo, samo je Alkaios isao za Kavalu...

Link to comment

naravno, nema vise solun. samo kavala, svaki dan sem subote, nedeljom mislim 2x. tri puta nedeljno rafina limnos kavala, ostalo pokriva neka bezumna linija atina ikarija samos hios lezbos limnos kavala za koju mislim da ide 36 sati u jednom pravcu...

Link to comment

 

 

sitonija i kasandra veze nemaju.

 

Nije da me nesto interesuju tudje impresije ali kad ovako napises kao da poredis Egipatsko more ili Istru. A ne dva poluostrva jedno pored drugog. Zapad Kasandra je isti kao bilo sta na Sitoniji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...