Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

CPP, care, hvala puno! Mislim da ćemo rezervisati smeštaj u Ayia Napi na 8 dana i još 3 u Larnaki pred put, da malo vidimo taj grad a možda svratimo i u Nikoziju i još neko od mesta koje si preporučio. 

 

Javiću se još koji put, ako ne zameraš :)

Link to comment

CPP, care, hvala puno! Mislim da ćemo rezervisati smeštaj u Ayia Napi na 8 dana i još 3 u Larnaki pred put, da malo vidimo taj grad a možda svratimo i u Nikoziju i još neko od mesta koje si preporučio. 

 

Javiću se još koji put, ako ne zameraš :)

 

Nema na cemu. :)

 

Osam dana u Napi je sasvim ok, imacete vremena i za plazu i za malo svrckanja u lokalu (Protaras/Cape Greco/Paralimni/mozda brodom Napa-granica da bacite pogled na Famagustu). 

3 dana u Larnaci je po meni previse, osim ako je ne koristis samo kao bazu za izlete prema Nikoziji (~50ak km), Limasolu (~60km) i Pafosu (~100 km). Ove distance se brzo prelaze jer je svuda autoput.

 

Nikozija se zesce ofucala otkako je otvoren Mall na ulazu u grad a kriza 2013. je dotukla tako da je centar onako avetinjski prazan. Moze da se prosvrcka po starom gradu eventualno predje peske na tursku stranu ali nisam siguran koliko je to vredno celog dana. 

Medjutim ako budete isli, nije lose popeti se na Shacolas Tower u Ledri odakle se dobro vidi ceo stari grad.

 

 

Na tursku stranu ne moze da se predje rentiranim kolima. S te strane Kyrenia je super (i obavezno obici venecijanski manastir Bellapais u brdima iznad grada) samo ne znam kojom varijantom bi mogli da dodjete tamo. Moguce da postoje organizovane ture iz Larnake.

 

Pitaj slobodno sta god te interesuje. :)

Edited by CPP
Link to comment

 

Na tursku stranu ne moze da se predje rentiranim kolima. S te strane Kyrenia je super (i obavezno obici venecijanski manastir Bellapais u brdima iznad grada) samo ne znam kojom varijantom bi mogli da dodjete tamo. Moguce da postoje organizovane ture iz Larnake.

O, to je mesto u kome je Lorens Darel napisao Gorke limunove.

Jedna od varijanti za moje letovanje II deo krajem seprembra početkom oktobra je baš u mestu. Samo što je 3 km od mora, pa mi nije zgodno pošto još uvek patim zbog povrede noge. Mada, ima šatl bus iz hotela do plaže, pa ću još razmisliti.

Link to comment

O, to je mesto u kome je Lorens Darel napisao Gorke limunove.

Jedna od varijanti za moje letovanje II deo krajem seprembra početkom oktobra je baš u mestu. Samo što je 3 km od mora, pa mi nije zgodno pošto još uvek patim zbog povrede noge. Mada, ima šatl bus iz hotela do plaže, pa ću još razmisliti.

 

To je 3km mozda vazdusnom linijom od najblizeg mora. A ni 220 metara nadmorske visine nije bas za svakodnevno hodanje.

Sta znam, za letovanje (kupanje i to) mi nije zgodna lokacija, pre bih nisanio neki hotel na obali. Za gledanje u daljinu, citanje i pisanje je strava (ako uspes da izignorises akciju sa mnogobrojnih viletina s bazenima lokalne elite neposredno pod manastirom).

Link to comment

Znala sam da lažu za udaljenost od mora!

A sigurno lage i za ono da šatl bas ide 3 puta dnevno do plaže, pogotovo u vansezoni. Opis im je u stilu "samo vi dođite, pa ćemo videti..."

Ali nema veze, strašno mi se ide tamo!

Koliko si vremena proveo na Kipru?

Edited by halloween
Link to comment

Pa mislim da lazu. Taj ko dodje gore nije dosao zbog plaze nego zbog ambijenta. Licno, isao bih tamo debelo van sezone (najranije polovina oktobra) da svedem guzvu, vlagu, temperaturu, cene i dosadne turiste na minimum.

 

Treba uzeti u obzir da je po kulturi javnog saobracaja Kipar vrlo daleko od Evrope. Znaci il imas kola, il si (uglavnom) nepokretan.

 

 

Cetrnaest godina (and counting...).

Link to comment

 

Odlično! Sad imamo koga da gnjavimo pitanjima o Kipru.

 

Meni je hit da granična policija  daje da biraš hoćeš li pečat na papirić ili u pasoš.

Edited by halloween
Link to comment

To je vise realnost zivota na Bliskom Istoku gde prisutnost (ili ne) nepozeljnog pecata u pasosu znaci razliku izmedju pustanja u zemlju, dugotrajnog maltretmana na granici ili straightout odjeba. Nije to samo slucaj izmedju Kipra zvanicnog i nepriznatog....

Link to comment

Treba da idemo u septembru na Sitoniju. Dva para sa sitnom decom. Kockali smo se sa nekim smeštajem na plaži Lagomandra i izgubili :frust:

I sada treba da nađemo nešto drugo i potpuno smo se izgubili tražeći.

Najbitnije nam je da je smeštaj relativno blizu plaže da bi mogli izjutra brzo sa decom da izađemo na plažu. Vrlo je poželjno da je plaža lepa jer bi tu provodili svako jutro i da ima hlad. I da smeštaj ima hlad u najtoplijem delu dana.

Kontali smo da je zato zapadna strana bolja opcija.

Bilo bi fino da smeštaj ima neke sprave za decu poput ljuljaški, tobogana... i da ima prodavnica ne preterano daleko od smeštaja.

Idemo kolima pa bi posle podnevne dremke klinaca išli na neku drugu plažu. Takođe autom bi išli u veće nabavke tipa Lidl.

Pomagajte! :cry:

Link to comment

Za odmor sa decom na Sitoniji, Toroni je (skoro) idealan,

Malo mesto sa 2,5km dugom peščanom plažom, svi apartmani su praktično preko puta plaže (osim ako se baš ne zajebeš), mirno je, čisto, skoro da nema saobraćaja.

 

Jedini minus je to što je najbliži lekar u 25 km udaljenom Neos Marmarasu.

Link to comment

Treba da idemo u septembru na Sitoniju. Dva para sa sitnom decom. Kockali smo se sa nekim smeštajem na plaži Lagomandra i izgubili :frust:

I sada treba da nađemo nešto drugo i potpuno smo se izgubili tražeći.

Najbitnije nam je da je smeštaj relativno blizu plaže da bi mogli izjutra brzo sa decom da izađemo na plažu. Vrlo je poželjno da je plaža lepa jer bi tu provodili svako jutro i da ima hlad. I da smeštaj ima hlad u najtoplijem delu dana.

Kontali smo da je zato zapadna strana bolja opcija.

Bilo bi fino da smeštaj ima neke sprave za decu poput ljuljaški, tobogana... i da ima prodavnica ne preterano daleko od smeštaja.

Idemo kolima pa bi posle podnevne dremke klinaca išli na neku drugu plažu. Takođe autom bi išli u veće nabavke tipa Lidl.

Pomagajte! :cry:

ako ces popodne kolima na plazu, bolje ti je da ides na istocnu stranu. moja preporuka - vurvuru. u septembru ne bi trebalo da bude problema za smestaj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...