Jump to content
IGNORED

Letovanje planovi i iskustva


halloween

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Jebiga. za avion i javni prevoz sam ti slaba vajda, verujem da je to OK ili da ima nekog ovde ko zna bolje.

Za pittoresque to ti je skoro pa cela Korzika, Krit mi mediteranskog poredjenja radi prvi pada na pamet: preporucujem istocnu obalu, Porto-Vecchio i okolinu, u stvari prakticno sam nju jedino obisao, na ostalo samo bacio pogled u prolazu.

Obavezno, ako ikako moze, provozati se vozom, bolje nego autobus, vredi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Posetila sam Sajam turizma& Sajam vina i opet ću u subotu.

Big blue da se zapita koga zapošljava, neobučene kokoške važno je da su namazale crveni karmin.

Najbolji štand imaju Kubanci, odlični prospekti, a uz to dele i turističku mapu Kube i služe goste rumom. I imaju one njihove šešire i osmehe od uva do uva. Blago njima!

Edited by halloween
Link to comment

Posetila sam Sajam turizma& Sajam vina i opet ću u subotu.

Big blue da se zapita koga zapošljava, neobučene kokoške važno je da su namazale crveni karmin.

Najbolji štand imaju Kubanci, odlični prospekti, a uz to dele i turističku mapu Kube i služe goste rumom. I imaju one njihove šešire i osmehe od uva do uva. Blago njima!

 

kažeš ovo kao da je nešto loše?

Link to comment

Na sugestiju Darling sam otkazala rezervaciju preko Booking-a, kaže da je predaleko od plaže i preskupo za studio apartman. Sugerisala je hotel sa HB, a i ima vremena da se formiraju cene do sezone. 

 

Povodom Sajma vina, svi štandovi izgledaju divno, vinarija Zvonko Bogdan instalirala čitavu vojvođansku gradsku kuću.

 

Kod vinara iz Velike Hoče sam prvi put probala širu, ali nisam smela puno jer sam pre toga probala rakiju i rum.  Da sam znala da je tako lepa, čuvala bih se samo za širu.

 

 Tom narodu ne treba niko, dostojanstveno sami prezentuju vina sa KiM. Na promotivnim kesama nacrtan vinovod od Velike Hoče do Prizrena, koji je bio dug 25 km.

U doba cara Dušana donet je zakon koji je regulisao proizvodnju i promet vina u okolini Prizrena, što predstavlja začetak geografskog porekla. Osim toga, može se reći i da je on jedini vladar na svetu koji je izgradio vinovod jer je iz vinograda i podruma u Velikoj Hoči vino kroz glinene cevi dugačke 25 kilometara dopremano sve do carskih podruma u Prizrenu.

 

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...