Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sinovi kineskog zmaja

Featured Replies

19 minutes ago, dragance said:

Tajvan, koji se samoproglasio Republikom Kinom, jer se Draža sa pokretom tamo sklonio od komunista.

Zapravo je bilo obrnuto.

Republika Kina, koja je postojala od 1912, a ima zastavu istu kao i danas od 1928 i istu himnu kao danas od 1930, proglasila je Tajpej privremenim glavnim gradom 1949. nakon što su posle niza poraza zbrisali iz kontinentalnog dela države od komunista.

  • Replies 2.7k
  • Views 305k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Dragance, slazem se da je nacionalizam Han Kineza u porastu i deo problema (drugi deo je porast nacionalizma i terorizma kod Ujgura). Iskreno, ne razumem upotrebu reci genocid u ovom kontekstu, tim

  • James Marshall
    James Marshall

  • Filipenko
    Filipenko

    Nensi Pelozi je notorni kriminalac ciji je muz najuspesniji berzanac, mnogo uspesniji od najiskusnijih vukova na Volf Stritu, iako se time nikada ranije nije bavio. Volsebno zaradjuju desetine i stoti

Posted Images

Nisu zeleli ni oni u Hong Kongu

2 minutes ago, dragance said:

Ogromna većina na Tajvanu ne želi da bude deo NR Kine. Šta sa njima? Da ih sve pobiju kao Izrael u Gazi?

Polako ali sigurno dolaImo do sustine, oni jesu deo Kine ali ne zele da budu deo PRC.

.

1 minute ago, x500 said:

oni jesu deo Kine

Nisu deo TE Kine. Nisu nikada ni bili. Trst ti je najbolja analogija da shvatiš, ali ti se ne uklapa u narativ.

5 minutes ago, dragance said:

I opet, kakve to veze ima sa istorijskim stanjem pre ‘45?

NiJe NiKaD bIo KiNeSkI, samo je bio u sastavu kineske imperije više od dva veka tokom koja su Kinezi postali većina na ostrvu.

Edited by vememah

3 minutes ago, Tutankamon said:

Nisu zeleli ni oni u Hong Kongu

Situacija je bila dogovorena. I sve je funkcionisalo dobro dok Xi nije prekršio sporazum, zajebavši tako sopstveni narod tamo. Nakon toga su i na Tajvanu videli koliko je sati inda je ovaj budala kao što je bio i Sloba kod nas, samo sa atomskom bombom.

Just now, vememah said:

NiJe NiKaD bIo KiNeSkI, samo je bio u sastavu kineske imperije više dva veka tokom koja su Kinezi postali većina na ostrvu.

Ajde malo i ti istraži različite dinastije Hana i ne-Hana, ko su i gde su. Mongoli govna da jedu, danas bi i Beč trebao biti njihov.

Pa onda ni Engleska imperija nije postojala.jer im je kraljica bila Nemica...(ni Ruska delom)...

Aha, znači britanska imperija je ustvari bila nemačka?

Saks Koburg i Gota

Loš vam je primer. Suprotan efekat koji želite postići. Usput: britanska imperija, ne engleska. Šteta što je ikada stvorena, kao i sve imperije.

9 minutes ago, dragance said:

Nisu deo TE Kine.

Problem je što niko ne priznaje da postoje dve Kine o kojima ti govoriš, već su svi oduvek priznavali da je jedna ili druga vlast legitimna za celu Kinu uključujući i Tajvan.

Just now, vememah said:

Problem je što niko ne priznaje da postoje dve Kine o kojima ti govoriš, već su svi oduvek priznavali da je jedna ili druga vlast legitimna za celu Kinu uključujući i Tajvan.

Tajvan odavno ne pretenduje na legitimnost bilo gde osim na svom ostrvu.

Ne razumem se istoriju Dalekog istoka pa da pitam ovde, jel bio nekad Tajvan nezavisna država pre 1945?

Pa kad su pre više od pola veka popušili na diplomatskom frontu (izbačeni iz UN 1971) i ne preostaje im ništa drugo.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.