Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Sad vidim da sam napisao biciklista:isuse: Zapravo je bio lik na motoru. Znate one likove koji voze slalom u kolonama. Ali ne menja sustinu price u smislu propisa. 

 

Inace, na toj raskrsnici uopste ne razumem semafore. Postoji nekih 30-60 sekundi kada uopste nema saobracaja jer su sve ulice pod crvenim rezimom. Pretpostavljam da je to usaglaseno sa prelazom kod JDP-a i raskrsnicom Resavske i Kralja Milana koja se nalazi u nastavku. 

Link to comment

i opet sam danas videla dvoje biciklista kako voze suprotnom stranom u suprotnom smeru  :o..i jako je nezgodno zaobici takvog biciklistu koji mi dolazi sa desne strane u susret na jako uskom putu ako u istom trenutku nailza auto iz suprotnog smera 

 

to uglavnom vidjam na putu preko Sajlova,kod novog groblja ali i celom duzinom do Veternika (znace novosadjani)..tacno sam se bojala da ce to postati ,,trend,, jer su ljudi glupi i niko tu ne razmislja svojom glavom  :isuse:

Link to comment

i opet sam danas videla dvoje biciklista kako voze suprotnom stranom u suprotnom smeru  :o..i jako je nezgodno zaobici takvog biciklistu koji mi dolazi sa desne strane u susret na jako uskom putu ako u istom trenutku nailza auto iz suprotnog smera 

 

to uglavnom vidjam na putu preko Sajlova,kod novog groblja ali i celom duzinom do Veternika (znace novosadjani)..tacno sam se bojala da ce to postati ,,trend,, jer su ljudi glupi i niko tu ne razmislja svojom glavom  :isuse:

To mi se dešva i po centru, ne samo po okolnim putevima...

 

Inače, ja sam se ovih dana svašta nagledao.. Najjače mi je bilo kada je biciklista išao Njegoševom (u NS) u kontra smeru posred ceste, baz namere da se pomeri sa sredine iako idem prema njemu. Imao sam poriv da nabijem gas do daske i da ga pregazim, koliko sam popizdeo...

 

Ili, žena vozi bukvalno 20 na sat kod između Supa i Socijalnog, ne možeje zaobići, puna je linija, ne možeš ništa... A ja sam žurio... I onda, kažu da brza vožnja je problem... NIje, problem je neprilagođena vožnja, to je problem... Ta žena je napravili više problema sa tih 20 na sat, nego da je vozila 70...

Link to comment

Može biti veći problem jer ljudi postaju nervozni i onda kreću u iracionalna preticanja kolone i tu su neizbežne makazice. To je sada svakodnevna pojava kad su traktori i kombajni izašli na puteve. Juče smo tako išli dvadeset na sat iza traktora, kamion, nas 3-4 i ko zna koliko iza mene, pojavljuje se klio 2 subotičke table hoće da se ubaci ispred mene, bio sam toliko uviđavan da pogledam u suprotnu traku i vidim da je onaj što dolazi u susret relativno daleko i samo se zalepim za branik ispred. Trebali ste da visite užasnutu facu žene na suvozačkom u kliu  :lolol: Mala je brzina i možemo lepo da izmanevrišemo, kada kreću takva uletanja na 70-80 puštam ih, otkud znam da li ćemo svi uspeti da odradimo svoje. Malo legnem na sirenu, opsujem ga a on je do tada obišao još par njih ispred.

 

edit

dobra je i ta situacija kad si ti u suprotnoj traci a kolona ti dolazi u susret. Ljudi su kao ovce, jedan kad krene da obilazi svi kreću za njim, ne vide uopšte šta ide iz suprotnog smera. I onda gledam hoće li sledeći krenuti, hoće, sledeći, hoće i onda im priđem toliko kada već treba da se koči i pomišljam valjda neće i sledeći i onda i on krene  :ss1: . Da ne grešim dušu umem i ja tako da krenem al ako mogu da vidim šta dolazi ili iza šlepera, oni ostave lufta posle preticanja da se možeš ubaciti.

Edited by čekmeže
Link to comment

evo mojih svakodnevnih izazova pri odlasku na posao. ja sam na crvenoj ruti, idioti na plavoj:

 

1. nalazimo se u zoni 30, na raskrsnici vazi pravilo "prednost desne strane". to se generalno ignorise i moram se ponasati pri izlasku na Grödner strasse kao da nemam prednost. posebno su biciklisti neoprezni i samo prosisaju

2. svaki treci, cetvrti auto sa kojim se srecem na raskrsnici pokusava da skrene levo pre mene iako se u sredini raskrsnici nalaze dve tramvajske sine, i jos se cude kad pokusavam da se mimoidjem prvo, pa onda levo. na toj raskrsnici se mesecno dese dva-tri sudara :frust:

 

izazovi.JPG

 

Link to comment

Može biti veći problem jer ljudi postaju nervozni i onda kreću u iracionalna preticanja kolone i tu su neizbežne makazice. To je sada svakodnevna pojava kad su traktori i kombajni izašli na puteve. Juče smo tako išli dvadeset na sat iza traktora, kamion, nas 3-4 i ko zna koliko iza mene, pojavljuje se klio 2 subotičke table hoće da se ubaci ispred mene, bio sam toliko uviđavan da pogledam u suprotnu traku i vidim da je onaj što dolazi u susret relativno daleko i samo se zalepim za branik ispred. Trebali ste da visite užasnutu facu žene na suvozačkom u kliu  :lolol: Mala je brzina i možemo lepo da izmanevrišemo, kada kreću takva uletanja na 70-80 puštam ih, otkud znam da li ćemo svi uspeti da odradimo svoje. Malo legnem na sirenu, opsujem ga a on je do tada obišao još par njih ispred.

 

edit

dobra je i ta situacija kad si ti u suprotnoj traci a kolona ti dolazi u susret. Ljudi su kao ovce, jedan kad krene da obilazi svi kreću za njim, ne vide uopšte šta ide iz suprotnog smera. I onda gledam hoće li sledeći krenuti, hoće, sledeći, hoće i onda im priđem toliko kada već treba da se koči i pomišljam valjda neće i sledeći i onda i on krene  :ss1: . Da ne grešim dušu umem i ja tako da krenem al ako mogu da vidim šta dolazi ili iza šlepera, oni ostave lufta posle preticanja da se možeš ubaciti.

 

To sam i napisao. Spora vožnja, odnosno kada neko vozi daleko ispod ograničenja, je znak da sa tim vozačem ili vozilom nešto nije u redu i da ne treba da budu u saobraćaju.

 

To ne znači da zbog tog jednog treba ugroziti sebe i sve ostale.

Link to comment

Raskrsnica na NB, merkator, crkva, pol stanica, durmitor. Pravac od autoputa i u suprotno, postoji period kada je upaljen samo semafor za levo. I meni nepoznatog razloga vrlo cesto kola a i autobusi gradskog prevoza krenu iz traka za pravo iako je njima crveno. Zbune se, sta li, pomisle da je zeleno i za njih. Gluposcu na glupost, obavezno se zaletim i zakocim uz mnogo sviranja i pokazivanja rukama da su retardi. Ljudi uglavnom zabezeknuto gledaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...