Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Pa da, tako i meni jedna koleginica objasnila da ona izbaci žmigavac, tek kad krene da skreće... A takvih pun NS...

 

Pa kad lepo stanu u srednju traku, ti staneš iza, jer misliš da ide pravo, a ono, crvrc, izbaci žmigavac za levo kad se upali zeleno i blokira te, niti možeš u drugu traku za pravo, niti možeš pravo, jer naravno, ne može da skrene levo od saobraćaja iz suprotnog pravca...

 

Jebote, dok sam kucao sam se iznervirao, za to bi izlazio iz kola da bijem...

+ milion

ali tu nema pomoći, gomili ljudi je to nemoguće objasniti  :isuse:

 

ja se jednom posvađala sa bliskim rođakom oko toga,

pa još milion situacija ima gde ljudi ladno ne pale žmigavac, a potreban je recimo onome is suprotnog smera koji isto skreće levo, a ne zna da će i ovaj mamlaz, pa čeka, pa još toga na sličnu temu

 

oko zagušivanja raskrsnica po bg, šampioni su vozači gradskog, oni se valjda smratraju nekom višom klasom u saobraćaju,recimo, ladno kod doma omladine iz makedonske u dečansku uđe harmonika maltene na crveno i sve zakoči

 

@tale, za svaku pohbalu je akcija  :thumbsup:

Link to comment

I to je u redu jer postoji drugi propis i, prema tome, druga načela.

 

Ovde ti je sa jedne strane slobodan signal a sa druge strane naiđe neko ko može da te ubije jer crveno svetlo semafora njemu ne znači ništa.

 

TT

Link to comment

inače, bilo bi jako zgodno da novosađani nauče da koriste uslovno zeleno

 

naročito u situaciji kada mučenik koji ima čisto zeleno vrši polukružno okretanje

Link to comment

I to je u redu jer postoji drugi propis i, prema tome, druga načela.

 

Ovde ti je sa jedne strane slobodan signal a sa druge strane naiđe neko ko može da te ubije jer crveno svetlo semafora njemu ne znači ništa.

 

TT

 

U redu je zato što koriste mozak prilikom vožnje, ne pada im na pamet da urade nešto bahato zato što u slučaju sranja policiju živi sačekati neće.

Link to comment

Koje je pravilo za biciklističke prelaze? Oni se obično nalaze pored pešačkog prelaza i ume da bude jako nezgodno ako biciklista naleti većom brzinom. Da li biciklisti imaju neku obavezu pri prelasku i da li je vozač uvek dužan da propusti bicikliste? Čuo sam i neko tumačenje da se u slučaju da, ako je biciklista na bicikli, primenjuje pravilo desne strane. Malo je bezveze, ali možda je dobro tumačenje u nedostatku nekih odredbi?

Link to comment

Biciklista je ravnopravan učesnik u saobraćaju, ZoBS važi za sve.

 

Ne razumem pitanje oko biciklističkog prelaza i brzine ukoliko se svi drže pravila.

 

Vozač je dužan da propusti bicikliste ako pri skretanju vozilom preseca bici stazu ili traku.

Link to comment

Mislim da nam je ovo najvažniji i najbolji tekst do sada:

 

http://lakodokola.com/articles/news/830

odličan tekst

 

na nbgd je u poslednjih desetak godina ozbiljno povećan broj automobila, a rekao bih da putna infrastruktura ne prati to, ne samo putevi već pre svega signalizacija.

naj ilustrativniji primer je raskrsnica j. gagarina i gandijeve, jedna od prometnijih u gradu po broju automobila koji prolaze. zdravog razuma je potrebno 120% koncentracije za njen prelazak, tramvaji ovi iz gandijeve koji jedva dočekaju ulazak u j. gagarina pa pešaci čiji se semafor zatvara na pola prelazka. jednom rečju haos.

tako i pešački prelaz u omladinskih brigada na autobuskoj stanici kod air port cityja.

 

pešački je bez semafora koji je par stotina metara niže. kako je u popodnevnim satima ozbiljna gužva u saobraćaju, kolona sa semafora krene i već kod tog pešačkog su na nekih 50ak + km/h, pešaci krenu u prelazak i onda je ne mali broj puta došlo do lančanih sudara, obaranja pešaka i sl.

Link to comment

Znam za sve te probleme.. Pisaću i o tome u posebnom tekstu koji će se baviti samo odgovornošću nadležnih.

 

Problem je što oni sami, bez prijave građana, neće gotovo ništa da urade ali i to što ne možeš da podneseš jedinstvenu prijavu (recimo, za sve pešačke prelaze koji nisu "propisni") već mora svaki pojedinačno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...