Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja bih na sve raskrsnice sa dve i viša traka stavio semefore... Ovo se prečesto dešava, i nije bitno što je vozač kriv, kad ubije nekog... Semafori su majka...

Link to comment

Valjda postoji i neka zakonska odredba da pesacki prelaz preko vise traka mora da ima semafor. Valjda je Tale slao neke prigovore na neki prelaz kod njega u kraju, ne znam kako se to zavrsilo, ali ima dosta takvih prelaza.

Link to comment

Daleko od toga da branim vozaca, svakako je divljao, ali je cinjenica da pesaci takodje treba da obrate paznju (cak i vise nego vozaci) na pesackim prelazima a ne da se uzdaju u to pravo prvenstva koje imaju na istim. Pisao sam prosle ili pretprosle godine o situaciji koju sam ja imao kad sam isao na posao i prelazio put na pesackom prelazu, put koji ima po dve trake u oba pravca a sa jedne strane ima uslov za desno i taj neki idiot je uleteo ludacki bas tu desno a nije me video uopste jer je bio zaklonjen kolonom vozila koja su isla pravo i cekale zeleno u traci pored, levoj. E sad, koliko god da je on idiot (a jeste veliki, jos je vozio i nekog klinca od 10-12 godina na mestu suvozaca), ja sam sve vreme pratio situaciju i samo zastao pre nego sto sam krocio na tu desnu traku jer sam video unapred da covek ne jebe zivu silu i da ulece velikom brzinom. Da sam bio u fazonu klasicne kurcobolje, ja sam pesak i ima svi da stanete, verovatno bi' izginuo ili zavrsio izlomljen do jaja.

 

Inace sam dok vozim primetio milion puta pesake koji uopste ne gledaju levo desno kad prelaze na pesackim prelazima (koriscenje mobilnih telefona je posebna prica), ne kapiram kako ljudi tako opusteno rizikuju da ih sjebe neciji momenat ludila ili nepaznje.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Slažem se, ali to je samo tvoje lično pitanje opreza. U ovoj konkretnoj situaciji, da su ova deca stala i da ih nije udario, taj lik bi zaslužio potpuno istu kaznu da je samo projurio, bez udarca u bilo koga. Shvatam šta hoćeš da kažeš, ali ovo je budala koja bi udarila nekog drugog da nije sada ovu decu.

Link to comment

Ja bih na sve raskrsnice sa dve i viša traka stavio semefore... Ovo se prečesto dešava, i nije bitno što je vozač kriv, kad ubije nekog... Semafori su majka...

Na šta bi onda ličio saobraćaj, recimo u Bul PPavla i Bul Evrope, Futoškoj..obaška što je zeleni talas u Novom Sadu misaona imenica. Ne stajem nikom na pešačkom na bulevarima ako nema semafor sem na onom usranom kod Daltona, i on je potpuno nepotreban, prošetajte gospodo 50 metara gore i dole ima raskrsnica sa semaforom.

 

edit

@toni

ili je neiskusan ili glup

Edited by čekmeže
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...