Jump to content
IGNORED

zakon o radu, posledice, kritike i (retke) pohvale


Ravanelli

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Budja

    166

  • Dagmar

    115

  • Аврам Гојић

    71

  • Indy

    71

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja nisam razumeo da Hazard ne postuje zakon.
Mislim da je zakonska regulativa u Srbiji takva da softverske firme ne mogu da rade po zakonu. Ne radi se samo o zakonu o radu, to je samo deo problema.
Link to comment
Po sadasnjem zakonu ugovor na neodredjeno se dobija nakon godinu dana, ja sam shvatila da se hazard tog dela ne drzi niti da namerava.
Ne, ne dobija se. Postojeći zakon ne obavezuje poslodavca da zaposlenom, nakon isteka 12 meseci ugovora na određeno, ponuti ugovor na neodređeno. Može da ga ponudi nekom drugom radniku.
Link to comment
Ne, ne dobija se.Postojeći zakon ne obavezuje poslodavca da zaposlenom, nakon isteka 12 meseci ugovora na određeno, ponuti ugovor na neodređeno. Može da ga ponudi nekom drugom radniku.
U softverskoj industriji jako je neisplativo tako menjati radnike (na 12 meseci).
Link to comment

Inace, Srbija je "neslobodna" verovatno i zato sto, koliko mi je poznato, jos nema (barem formalno i terminoloski) definisano casual-no zaposlenje. (Ne znam ni srpski termin za to koji bi imao smisla).

Link to comment
U softverskoj industriji jako je neisplativo tako menjati radnike (na 12 meseci).
Napraviš prekid od par meseci ili mu formalno promeniš radno mesto po sistematizaciji i problem je rešen.
Link to comment

Koliko ja razumem, niko nema prava da vezuje tako jednogodisnje ugovore jedan za drugim zauvek istoj osobi, naravno da uvek posle godinu dana mozes da dovedes drugog coveka ali se to u dobrom delu firmi prosto ne isplati, ali to se da izbeci tako da ti radnik radi po mesec dana bez ugovora, desilo se mojoj drugarici npr, javna firma inace.Samo ne znam koja ce to omladina lakse dobijati posao kad i ovih 20% ljudi koji imaju regularne ugovore ostane bez njih, ko da je zakon o radu do sad obuzdavao bilo kog privatnika (a oni su valjda ti koji treba da stvore radna mesta kad se koknacno relaksira radni zakon, posto je neka opsta ideja da zaposlenih u javnom sektoru ionako imamo previse). I sad kad ne budu morali da zaposljavaju ljude na stalno (a nisu morali ni do sad) dogodice se neverovatna promena...Meni je ipak smisleniji bokkijev stav da podrzava ove promene jer smatra da nije fer da neko ima dobre uslove rada dok drugi ljudi nemaju, nego ovo kao sinuce sunce zaposlenosti kad teski okovi zakona koga ionako ne postujemo padnu sa privatnicko-preduzetnickih ruku.

Link to comment

evi_, ti gledaš na privatnike kao na neko najveće zlo na svetu koje je potrebno "obuzdati", nisu svi privatnici mišković i beko.na kraju balade, činjenica je da pod ovim zakonom nije dobro. nema nekih posebnih prepeka otpuštanju (osim u javnom sektoru gde novi vlastodršci dovode svoje, a ne mogu da sklone stare), agencije za iznajmljivanje ljudi nisu regulisane, posla nema. da li realno može biti gore nego sada ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Postoje u Srbiji privatnici koji su bas onakvi kakvim ih zamislja evi_. Problem je sto njima ni sadasnji zakon ne smeta da otpustaju radnik, kad zele i po uslovima pod kojim zele. Novim zakonom poslodavci-barabe nista ne dobijaju.

Link to comment
Problem zakona je sto ce posle njega i oni drugi biti takvi. Zar ne vidite to?
Stvarno mislis da bi davanje prava hazardu da otpusta radnike od njega napravilo loseg coveka koji bi tu svoju moc koristio da tlaci svoje radnike. Edited by Aion
Link to comment

Uopšte me ne interesuje kakav će zakon biti, kada ne vidim da će u doglednoj budućnosti zavisiti za bilo koga ko radi kod privatnika od zakona, nego od toga kod koga radi. Pa tako, ako je ok čovek, on će postupati korektno bez obzira na zakon, a ako nije, on i sada već radi šta mu padne napamet.E sad, ako jednog dana zakoni u Srbiji počnu da se primenjuju neselktivno i ja ću da počnem da razmišljam o mojim pravima.

Link to comment
evi_, ti gledaš na privatnike kao na neko najveće zlo na svetu koje je potrebno "obuzdati", nisu svi privatnici mišković i beko.na kraju balade, činjenica je da pod ovim zakonom nije dobro. nema nekih posebnih prepeka otpuštanju (osim u javnom sektoru gde novi vlastodršci dovode svoje, a ne mogu da sklone stare), agencije za iznajmljivanje ljudi nisu regulisane, posla nema. da li realno može biti gore nego sada ?
Uvek moze biti gore, i u Zimbabveu moze biti gore pa sto ne bi u Srbiji.Ne vidim zasto mislis da gledam na privatnike kao na neko zlo, samo kazem da je nosens ova prica da radna prava sputavaju rad privatnika.
Link to comment
na kraju balade, činjenica je da pod ovim zakonom nije dobro. nema nekih posebnih prepeka otpuštanju (osim u javnom sektoru gde novi vlastodršci dovode svoje, a ne mogu da sklone stare), agencije za iznajmljivanje ljudi nisu regulisane, posla nema. da li realno može biti gore nego sada ?
može biti gore. samo jedna sitnica: sa povećavanjem broja ljudi izvan stalnog radnog odnosa, povećavaće se i cena kreditnog zaduživanja koja je i inače astronomska. banke ne haju mnogo za liberalne mantre, one vole kontrolisano tržište rada u kome njihov klijent teško gubi posao. međutim, preletevši preko par Hazardovih postova, čini mi se da ni kritičari zakona ne vide širu sliku, tj. da se tzv. sindikati fokurisaju na stvari koje su važne samo javnom sektoru. donošenje novog, liberalnog Zakona o radu u ambijentu u kome se masovno ne poštuje ni postojeći zakon (da ne govorimo o veoma zanimljivoj Radulovićevoj izjavi da se "nerazuman porez ne može uterati", misleći na doprinose i drugih nameta na rad...ja sam mislio da se porez mora plaćati, jbg) imaće ogromne benefite za one koji ni sada ne poštuju zakone, a neće doneti ništa dobro tržištu rada. prvo pravna država, pa onda razgovor o regulativi, ne može kontra.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...