Jump to content
IGNORED

zakon o radu, posledice, kritike i (retke) pohvale


Ravanelli

Recommended Posts

ja se izvinjavam što sam i ovde načeo temu koja je većini podigla pritisak. možda na ovom topiku i nisam toliki krivac koliki je parazit bez i dana staža.i do sada se u svim firmama gde je postojao ugovor na neodređeno vreme zapošljavalo na osnovu rođačko/zavičajne linije ili partijske pripadnosti. posle ovih 24 godine ludila više praktično i nema kvalitetnih profesionalaca. sve su manje više tu nečiji partijski drugovi, deca, kumovi, zemljaci. koji koriste osnov zapošljavanja za svoje "biznise". ne verujem da će glavonje s vrha da preostale profesionalce najure. kuća bi se sručila bez njih. otpustiće, ako mogu, one iz protivnčkog tabora ili nečiju šurnjaju ili bratanca. tu mogu da slegnem ramenima i, kako došlo tako i otišlo. ono što buđa pomenu: aman zaman nemojte više da dodajete.što se tiče "parazita bez i dana staža"pored ČJ tu možete slobodno da dodate dvojac s vrha: PPVa i malog debelog gicka koji će ovakav predlog zakona o radu da ponude parlamentu.sve najbolje

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Budja

    166

  • Dagmar

    115

  • Аврам Гојић

    71

  • Indy

    71

Top Posters In This Topic

Posted Images

mala digresija: kako CJ nema ni dan radnog staza? pa kada je usao u profesionalno bavljenje politikom u skupstinu a sve vreme do dana danasnjeg je poslanik, znaci uplacivan mu je radni staz tako da covek ima 13 godina radnog staza. daleko od toga da ga branim, naprotiv, pozeleo bi rijaliti u kojem cedaj okrece tocak mlina u nekom od retkih preostalih mlinova na stocni pogon u banatu ali dajte da budemo precizni jer je bavljenje politikom ipak posao i tu tece radni stazinace, citam raspravu i kako spadam po godinama i poslu u tu kategoriju gradjana koji bi morali najvise da se zabrinu, sta da kazem, neka misli svako sta hoce ali nemojte se cuditi ukoliko svi ti ljudi izmedju 45 i 55 godina budu za par godina glasacka masina ako treba i ogoljenog fasizma 21. veka. izmedju diktature u kojoj ce oni imati sigurnost posla i ostvarenja ideja tih, kako ih sredovecni nazivaju, balavaca a bogme i ljudi iz inostranstva koji im prakticno zele skapavanje na ulici usled nezaposlenosti i nemogucnosti opstanka, pa jasno je da ce se svi sredovecni odluciti da podrze i sve forme umivenog terora ako treba. fasizam ne nastaje samo kao pokret celavih steroidiziranih morona i bivsih podoficira i oficira vec nastaje i kada se malogradjani osete ugrozenim u novim ekonomskim okolnostima. fasizam isto ima potrebu za kvalifikovanom radnom snagom sto je 20 vek lepo pokazao u evropiko zna, mozda ce ovde kad-tad doci do stvaranja klasnog drustva pa da se ljudi povezuju preko klasnih, ekonomskih interesa i osecaja pripadnosti istom sloju a ne da svoje matrice misljenja definisu preko politickih etiketa, zavicajnog porekla, etnicke pripadnosti, ideoloskih ili estetskih sklonosti i svih tih ludila koje tresu ovu zemlju decenijama a narocito ovih 25 godina. ja ionako zivim tupavo malogradjanski, vise verujem da cu naci zajednicki jezik sa covekom koji zivi samo od prosecne "plate" u srbiji nego sto cu naci zajednicki jezik sa covekom koji zaradjuje recimo 1000 ili 5000 mesecno ili 150 evra mesecno jer svakodnevica nosi finese u kvalitetu zivota koji zavisi od materijalnog. zajednicki jezik preko etnicke, zavicajne, religiozne, ideoloske pripadnosti sam odavno prestao da trazim a i sto sam stariji sve sam gadljiviji na takve drustvene forme ali matorih cudaka koji krepaju sami u stanu pa im komsiluk nadje ostatke posle par nedelja uvek je bilo i bice :D dakle, prvo pravo klasno drustvo a ne ova imitacija klasnog drustva koja vise lici na fragmente etnografskog atlasa koje je sastavljao dusevni bolesnik a posle toga dijalozi klasa pa i sukobi dok se ne nadje zajednicki interes celog drustva

Edited by Pontijak
Link to comment
Stalnost cinovnika ima i drugu dimenziju. Cinovnik koji se bez problema otpušta je mnogo podložniji uticajima političara da urade nešto nezakonito nego oni koji su zaštićeni.Isto važi i za stalnost sudija. To je civilizacijska tekovina
Civilizacijska tekovina nije stalnost zaposlenja u javnom sektoru nego nezavisnost od direktnog uticaja politike. Check and balances, ukratko.Zato se recimo zakoni ne postuju na najvisem nivou jer ne postoji nezavisna sila koja moze da ih uhapsi, optuzi i osudi. Umesto toga hapsenja i sudjenja po tabloidima najavljuju politicari. Takvo gazenje struke i institucija je daleko najveci problem.Sve ove druge price o neradnicima u javnom sektoru i o duzini ugovora su periferne u odnosu na ovo gore.Ono sto zaista treba promeniti, tj. spreciti jesu svi mehanizmi kojima stranke zaposljavaju svoje kadrove po javnim preduzecima i po drzavnoj upravi.
Link to comment

Форум ме опако враћа уназад на неколико топића, па сам случајно натрчао на ово с прве стране:

... od pojma zaposlenog "za stalno" (što je zapravo eufemizam za ugovor o radu na neodređeno vreme).
Знаш који је еуфемизам за реч еуфемизам? Политичка коректура.Пре 30-35 година су избачени изрази "привремени рад" и "стални рад[ни однос]" и уместо њих убачени тада политички искориговани изрази "рад на одређено/неодређено време". Изрази су били обавезни ако си мислио да радиш било где где треба да исписујеш некакве папире са печатом, нема везе које тежине/јачине, или да дипломираш на економији. Падало се из било ког предмета ако кажеш "предузеће" уместо "ОУР".Сад је изгледа друга гарнитура, друга коректура, па се враћамо на оно од пре.
Link to comment
Kakvi crni liberalni zakoni o radu, samo nam je to još falilo - pa da nas razni Peconiji drže u šaci čitav život.
Kratko i jasno. Odlična poenta u poslednjoj rečenici.
Ovo mi nije uopšte jasno. Kako će to gore da bude bilo kakvom promenom zakona?Pomenuti i njegove kolege, mogu da otpuste koga hoće i kako hoće, pa ih ti tuži ako si dovoljno bogat za suđenje.
Link to comment
Stalnost cinovnika ima i drugu dimenziju. Cinovnik koji se bez problema otpušta je mnogo podložniji uticajima političara da urade nešto nezakonito nego oni koji su zaštićeni.Isto važi i za stalnost sudija. To je civilizacijska tekovina
izvoli jednu tekovinu proisteklu iz stalnosti. jedina tekovina stalnosti u srbiji je bahatost na kub.treyor.jpg
Link to comment
Ovo mi nije uopšte jasno. Kako će to gore da bude bilo kakvom promenom zakona?
A sad će i država moći da otpusti koga i kako hoće, pa će biti ista kao Peconi. Suština je valjda u tome što se prebacuje težište sa poslodavaca (bio on država ili privatnik) koji jedino i krivi za ovu situaciju na zaposlene. Tj. hajde da izbacimo sa posla bednike (koji su makar i preko stranaka tu došli), i mirna bačka. A ko će da spreči skotove da ponovo tu zapošljavaju svoje i ubiraju im reket? Gde se to i kojim zakonom sprečava? I gde se obezbeđuje poštovanje tih zakona, kada bi postojali? Pravi se prostor da masa stranačkih (i drugih) poltrona radi za džabe, ili gotovo džabe. To će biti peconizacija javnog sektora.Mislim, ako tako naprave, ja ću prvi da odem da se učlanim u SNS ne bih li se privalio negde
Pomenuti i njegove kolege, mogu da otpuste koga hoće i kako hoće, pa ih ti tuži ako si dovoljno bogat za suđenje.
Pa tačno, samo zašto se zakoni ne menjaju u tom pravcu - da se onemogući stalno uzimanje volontera i druge besplatne i jeftine radne snage. Ja sam još u šoku pošto sam nedavno saznao da posao koji sam radim u nekoj drugoj privatnoj firmi (i za koji sam plaćen ok, ali daleko od toga kako bih bio plaćen negde u inostranstvu), kod Peconija u firmi plaćaju bukvalno 20 (dvadeset) puta manje. Mislim da je to suština koja mora da se menja, a ne da se vija sitna boranija. Zaposlene u javnom i privatnom sektoru treba izjednačiti, jeste, ali tako što ćeš popraviti privatni sektor, a ne uništiti javni.
Link to comment

Трезор је највећа каца што постоји на Балкану. По величини каце ми смо лидер у региону. Кад се скупе сви службени аутомобили маскирне боје, пуни купуса, то ће да се кисели бар месец ипо, а онда ће, негде средином јануара, сваки држављанин Србије добити по сарму, уколико се негде снађе за месо и пиринач.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...