Jump to content
IGNORED

srpska nauka - problematika stapa i kanapa


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    66

  • gospa buba

    48

  • Dr Arslanagić

    32

  • Indy

    21

nene, ukunuti su bodovi za izbor u više zvanje na univerzitetu. ako si na institutu onda se to valjda na tebe ne odnosi.inače, na faksu samo honorar po projektima ministarstva zavisi od bodova, SVE ostalo je vezano isključivo za zvanje.

Link to comment

jasno. na institutima je finansiranje isključivo po projektima. ali, kao što rekoh, ni to nije bitno jer se država ne pridržava zakona i potpisanih ugovora.

Link to comment

Evaluacije projekata i istraživača neće ni biti pre završetka projektnog ciklusa krajem sledeće godine. Mislim i da je definitivno da neće biti produžetka ciklusa na 2015Za posle toga niko ne zna...Aj baci na pm ovo za preseljaj ako nije za javnost

Link to comment

ma nikakva posebna tajna, diši rekli u Ministarstvu da je plan da zgradu komplet dele MinKul i IMS a da sve ostale izmeste. navodno je ideja da svi budemo u SIVu 3 i da imamo zajedničku biblioteku. ne znam ko mu je to rekao ali on misli da je potencijalno real deal.

Link to comment

Kad je ex-drž-sek u MinKul imao nameru da nas seli prošle godine R. Mitrović je to blokirao prostim argumentom - "oni su akreditovani na taj prostor, ćao zdravo", i to je brzo zamrlo.Znam da će da sele MŽG u nekom trenutku u neku uličicu kod Knez Mihajlove, ali oni su ionako pod MinKulom tako da mogu to da obave unutar kuće i uz saglasnost Direkcije za imovinu.

Link to comment
baš me zanima jesu li se ućutali ovi ostali što su tu objavili, kako li se drže
a sta ce da se ucute, pritisak kakav je napravljen na drushtvenjake da objavljuju napolju je bio neverovatan, ljudi su morali da se snalaze. tako je i takva vrsta chasopisa nashla svoj putic, inache kako bi. sta su trazili, to su dobili, armiju shkolovanih prevaranata, koja se snalazi :s_w:
boli ih uvo, bodovi su bodovi
apsoluno.
šuška se da će tako i biti, da će ukinuti kategorije i da će plata zavisiti samo od zvanja i radnog staža.
vasitinu shuska. samo je ovde neki pomor na terenu medjunarodnih konkursa, pa niko ne primecuje... treba lebac da se jede :ph34r:.praksa da se prvo plate projekti fakultetima, kojima je to kikiriki sporedan prihod, a da se instituti, kojima je to plata, kasne po 3 nedelje se vidim nastavlja. uz nebulozne priche o lijeganju akciza na trezor... a moram da ih potpishem na pekinshku listu, inache ce da mi uzmu to sto mi i inache ne daju. mi smo odushevljeni. Edited by thermal bug
Link to comment
legli su vam. a moj osnovni prihod, koji se placa iz istog izvora, po istom osnovu i isti chovek ga potpisuje, nije ni u najavi. o tome pricham.
shvatila sam bubo. samo potvrđujem :(inače, kad sam bila na trudničkom / porodiljskom nisu mi to isplaćivali. a odradila sam sve ugovorne obaveze. eto iz mog ugla mini hejt ...
Link to comment
shvatila sam bubo. samo potvrđujem :(inače, kad sam bila na trudničkom / porodiljskom nisu mi to isplaćivali. a odradila sam sve ugovorne obaveze. eto iz mog ugla mini hejt ...
znam. stoka su, kad god im se ukaze ^_^ja samo zauzvrat ishtem da ne kenjaju o srbiji kao novoj zvezdi na nauchnom nebu, jer sam svoj papir za printer ove godine kupila sama. i toalet papir, btw. a od nedavno ni spremachice vishe nisu u obavezi da chiste kancelarije, jer su tako preshkolovane, a suvishe malo placene za tako slozene aktivnosti. tako da mi se krug delatnosti shiri :D
Link to comment
videćemo. jbg, ja bih voleo da odemo odande, kod nas su uslovi užasni.
Š'ooo? Sedite jedni drugima na glavi, vas 8 na 20 kvadrata. ili nešto drugo?Btw, koliko znam™ vi ste u nekom limbu što se tiče prostora pošto ste iseljeni iz Kneza Miloša onomad kad je Amer udario, pa ste nekako gosti. Možda ste i zato najlakši za odstrel iz premijum lokacije.Vaših par ofisa je za novi naraštaj MinKula lepo parče.
a sta ce da se ucute, pritisak kakav je napravljen na drushtvenjake da objavljuju napolju je bio neverovatan, ljudi su morali da se snalaze. tako je i takva vrsta chasopisa nashla svoj putic, inache kako bi. sta su trazili, to su dobili, armiju shkolovanih prevaranata, koja se snalazi :s_w:apsoluno.vasitinu shuska. samo je ovde neki pomor na terenu medjunarodnih konkursa, pa niko ne primecuje... treba lebac da se jede :ph34r:.praksa da se prvo plate projekti fakultetima, kojima je to kikiriki sporedan prihod, a da se instituti, kojima je to plata, kasne po 3 nedelje se vidim nastavlja. uz nebulozne priche o lijeganju akciza na trezor... a moram da ih potpishem na pekinshku listu, inache ce da mi uzmu to sto mi i inache ne daju. mi smo odushevljeni.
Sećam se bivšeg pom-mina, g. Saboa, kako je na nekom skupu posvećenom društvenim naukama vrlo živahno objašnjavao da društvenjaci kaskaju sa radovima na SCI listi u odnosu na prirodnjake. Pa onda na logično pitanje "koji će strani časopis da objavi tekst o npr istoriji sindikalizma u srbiji" nije umeo dati načelno smislen odgovor, a sa nevericom je slušao obrazlaganja da su društvene nauke u znatnoj meri lokalizovane, da nemaju globalnu primenu niti relevantnost, dok su SCI časopisi u ogromnoj većini na Zapadu i da je presek ta dva skupa vrlo često zanemarljiv.Znam da je imao jedno zapaženo gostovanje kod književničara, kada se čudom čudio "što oni uopšte pišu knjige i gube vreme na to kada radovi u časopisima završavaju posao". I tako... <_<Faljen isus pa nisam pridružen BU, mogu samo da ih metnem na pekinšku patku (samo da mi potpišu phd).I zar im nije Institut za fiziku navukao gro poena?
Link to comment
Š'ooo? Sedite jedni drugima na glavi, vas 8 na 20 kvadrata. ili nešto drugo?Btw, koliko znam™ vi ste u nekom limbu što se tiče prostora pošto ste iseljeni iz Kneza Miloša onomad kad je Amer udario, pa ste nekako gosti. Možda ste i zato najlakši za odstrel iz premijum lokacije.Vaših par ofisa je za novi naraštaj MinKula lepo parče.Sećam se bivšeg pom-mina, g. Saboa, kako je na nekom skupu posvećenom društvenim naukama vrlo živahno objašnjavao da društvenjaci kaskaju sa radovima na SCI listi u odnosu na prirodnjake. Pa onda na logično pitanje "koji će strani časopis da objavi tekst o npr istoriji sindikalizma u srbiji" nije umeo dati načelno smislen odgovor, a sa nevericom je slušao obrazlaganja da su društvene nauke u znatnoj meri lokalizovane, da nemaju globalnu primenu niti relevantnost, dok su SCI časopisi u ogromnoj većini na Zapadu i da je presek ta dva skupa vrlo često zanemarljiv.Znam da je imao jedno zapaženo gostovanje kod književničara, kada se čudom čudio "što oni uopšte pišu knjige i gube vreme na to kada radovi u časopisima završavaju posao". I tako... <_<Faljen isus pa nisam pridružen BU, mogu samo da ih metnem na pekinšku patku (samo da mi potpišu phd).I zar im nije Institut za fiziku navukao gro poena?
fizichari su im navukli sve, ako cemo poshteno. taman ono sto su procenili da im nedostaje. a zauzvrat, da se poshteno plate ljudi koji su zavrshili posao, to nema veze. tako je svuda u svetu -_-ja sam sad za sledeci nivo. da se npr vizantoloski institut sanu isturi na trzishte da tamo zaradi svoje novce. spin of neko preduzecence, mali inkubator, ovo-ono-palac. jer moraju biti konkurentni, a ne da vise zakacheni na jaslu :s_w:(ne u smislu da znam neshto o njima i da im, nedobob, zelim neko trzishno zlo, ali mi prvi padaju na pamet i na primer, kao 1 jako profitabilna grana osnovne nauke, pa sto da ne :lolol:to je nama ostanulo od d domazeta i to je nasha sudbina. novac je nash bog i mi mu se klanjamo)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...