Jump to content
IGNORED

srpska nauka - problematika stapa i kanapa


Prospero

Recommended Posts

sti pala s kruške?ako si a1 na fakultetu (verovatno i za ostale kategorije, ne znam), to je 10% na platu, za institutlije (plus zvanje) je to cela plata; drugačije se vrednuje bodovanje, jer ja primam dohodak i od prosvete, oni ne
nemam ja nikakav dodatak na platu za to što sam a1. kategorija mi se računa samo na projektima ministarstva. plata i varijabila mi zavise isključivo od zvanja.
Link to comment
  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    66

  • gospa buba

    48

  • Dr Arslanagić

    32

  • Indy

    21

Pa možeš da budeš samo na projektu na fakultetu, i da ne držiš nastavu. Moj dobar drug je tako na fakultetu i cela plata mu je sa projekta, tek bi trebalo da krene u nastavu možda od sledeće godine, i tu se onda samo dobije dodatak na platu sa projekta.

Link to comment
ne razumem - ako radiš na fakultetu, imaš platu od prosvete i same institucije koja inkasira na ovaj ili onaj način, pride, rad na projektu
Pa ne ako nemaš vežbe/predavanja. Tad su i zvanja kao institutska (n. saradnik, viši n. saradnik a ne docent itd.) iako si zaposlen od strane fakulteta na projektu.edit:Čak ustvari ni ako držiš nastavu ne znači da ćeš imati bilo kakvu promenu u "tituli", jer to prethodno treba da prođe kroz n.n. veće, već je koliko shvatam jedina razlika što sad moraš i da držiš vežbe a plata ostaje esencijalno ista i plaća se sa projekta (dodatak za nastavu je par hiljada dinara). Edited by Evi_
Link to comment
po ko zna koji put mi je ultra-drago što mi ič ne šljivimo te neke impakt-faktore
zipa, mene libo racku jerbo sam dogrebao do pozicije ispod pozicije tenure, za koju ću počekati, a zbog fakultetske interne regulative, još 3 godine, ali pisati u impaktnim publikacijama je oh so bitno, kako god sagledavala
Link to comment
ne razumem - ako radiš na fakultetu, imaš platu od prosvete i same institucije koja inkasira na ovaj ili onaj način, pride, rad na projektu
ne znam kako je drugde. mi imamo platu i varijabilu koja zavisi od toga koliko nastave imaš (+ raznorazna imenovanja u komisije za drnzvrcprc, prodekanluci i ostale administrativne zezancije od kojih se neke honorišu, tako da plate ljudi u istom zvanju mogu duplo da se razlikuju). sve to nema nikakve veze sa kategorijom. čak ni fakultetski projekat nema veze sa kategorijom. bogo moj, pa i neka lova koju dobijamo za osmi mart je vezana za zvanje :rolleyes: kažu da je jedno vreme i lova od deda mraza za decu stizala po zvanjima, ne bih znala, mislim da je to sada ujednačeno kako dolikuje.e a mimo svega toga idu ovi projekti ministarstva. tu smo se prvi put susreli sa a1-a5 forom, i mnogima to nije bilo baš pravo. (mali hejt: max količina para koju tako možeš da zaradiš je ograničena, pa ja na dva projekta radim duplo i opet dobijem tu istu max kintu. mada opet, tera to čoveka da piše više ...)
Link to comment
ne znam kako je drugde. mi imamo platu i varijabilu koja zavisi od toga koliko nastave imaš (+ raznorazna imenovanja u komisije za drnzvrcprc, prodekanluci i ostale administrativne zezancije od kojih se neke honorišu, tako da plate ljudi u istom zvanju mogu duplo da se razlikuju). sve to nema nikakve veze sa kategorijom. čak ni fakultetski projekat nema veze sa kategorijom. bogo moj, pa i neka lova koju dobijamo za osmi mart je vezana za zvanje :rolleyes: kažu da je jedno vreme i lova od deda mraza za decu stizala po zvanjima, ne bih znala, mislim da je to sada ujednačeno kako dolikuje.e a mimo svega toga idu ovi projekti ministarstva. tu smo se prvi put susreli sa a1-a5 forom, i mnogima to nije bilo baš pravo.(mali hejt: max količina para koju tako možeš da zaradiš je ograničena, pa ja na dva projekta radim duplo i opet dobijem tu istu max kintu. mada opet, tera to čoveka da piše više ...)
pa ne moze se raditi duplo radno vreme na istom izvoru, to smo vam se mi izborili (jedva) da vam se ogranichi (ne tebi kao tebi nego fakultetima), jer su volele univerzitetlije da se privale na projekte ministarstva za nauke na 12 meseci, a nas da ne pripushtaju u nastavu preko 3 meseca. sto se na kraju pretvorilo da nas ne pripushtaju nikad, ni u nastavu, ni u komisije, ni u mentorstva. a znano je da 1 chovek ne bi trebalo da moze da izvede 2 radna vremena u jednom danu (ja ne bih ni zelela ^_^), a i nije ljucki. tako je i prihod po osnovu projekta fakultetima ogranichen zapravo vremenski, pa se otud pojavljuje manja kinta. jer su gospoda za projekte, na kojima se po pravilu nisu pojavljivali, nego poturali sitnu djecu ili dvaput prodavali istu stvar, jednom prosveti, jednom nauci, uzimali celu drugu platu, u okviru istog sistema.za nas je chak bila fora da ako si trecinac na faksu,da ti se skida trecina sa nauke, osim ako se ne dokaze da si neophoda ta 3 meseca i da ti nema ravne u poznatom delu kosmosa... nachi bilo je malo previshe ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
jer su gospoda za projekte, na kojima se po pravilu nisu pojavljivali, nego poturali sitnu djecu ili dvaput prodavali istu stvar, jednom prosveti, jednom nauci, uzimali celu drugu platu, u okviru istog sistema.
ok, nisam znala za tu pojavu. nama je ovo tek drugi projektni ciklus, a kinta nije ni blizu plati. u prvom ciklusu sam bila na jednom projektu, u drugom na dva za istu tu kintu i realno, obaveze su takve da možeš biti na dva istovremeno (članak godišnje).
Link to comment
ok, nisam znala za tu pojavu. nama je ovo tek drugi projektni ciklus, a kinta nije ni blizu plati. u prvom ciklusu sam bila na jednom projektu, u drugom na dva za istu tu kintu i realno, obaveze su takve da možeš biti na dva istovremeno (članak godišnje).
pa to. imash pravo da se projektno finansirash nekoliko meseci i toliko je i realno da mozesh da radish. mislim, momci bi uzimali i 48 meseci kad bi mogli, na 10 projekata, tolko su neverovatno sposobni. no i suva biroktratija ponekad ubode neko coravo zrno...ali zato uvek mozesh da probash da istu prichu prodash stranicima za drugu kintu :P
Link to comment
@ArebeitmannNe znam kakav si sa engleskim. Ako ti nije cimanje, tj ako ti ne treba prevodilac i lektor i ako ti to nije mučenje piši ga za "Soccer and Society". Svakako će bolje da izgleda u izveštaju o radu i pri izboru u zvanje. Jeste (najverovatnije) samo 1 bod ali širi tzv strukturu bodova, što je plus.
Engleski ko maternji. I svakao će biti u S&S jer će specijal ići kao zbornik sa konferencije. Ali mi je mnogo dojaja kada ti dekani dva engleska univerziteta kažu kako ti je strava prezentacija i kako obavezno mora u štampu i kako ti generalno ljudi u inostrantvu prilaze i kažu kako su čitali tvoje radove a onda ti tvoja otažbina za sve to prizna 1 bod. nudili su ti isti koji su organizovali konf posao u National Football Museum u Manchesteru, običan recepcijski posao, za 7 funtića na sat. prijavio sam se.
Link to comment
a onda ti tvoja otažbina za sve to prizna 1 bod
domovino ti si kao zdravlje. pa shta hocesh ti, samo bodesh prste u ochi, sa tim engleskim i tim stranim novotarijama <_<a kao drugo, jese sad dolazi?! :mad: ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment

Bilo bi dobro kad bi mogao da raščlaniš taj S&S rad i samu konferenciju, da nešto ide pod drugačijim naslovom. Tako bi prijavio učešće na međunarodnoj konferenciji kao jednu stavku u izveštaju i imao dodatni rad u časopisu kao drugu. :s_d:

Link to comment

Eto kako prevariti sistem.Prevara sistema ima gde hoces, pa se i IF da prevariti. No, ako se kaze zajebi IF, neka se svi casopisi boduju isto, onda bi ljudi objavljivali kolumne u Politici kao naucne radove i radove u Socioloskom pregledu Megatrend Univerziteta. Na jednu Metarlurgiju doslo bi 3 takva neka casopisa prevare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...