Jump to content
IGNORED

srpska nauka - problematika stapa i kanapa


Prospero

Recommended Posts

hm, ne radi se o tome nego o stvaranju crony i praktično pseudo-naučne mašinerije koja će kad tad služiti samo za to da obrazloži postupke trenutno vladajuće elite.u postavljanju direktne relacije nauka - politika nema nikakve sumnje ko će koga tu morati da sluša.uostalom, pojedini instituti ionako dobijaju radne "zadatke" od sebi srodnih ministarstava da pišu analize i predloge za policy paper-e, samo što imaju slobodu da napišu šta hoće jer je takva priroda trenutnog odnosa.

Link to comment
  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    66

  • gospa buba

    48

  • Dr Arslanagić

    32

  • Indy

    21

Pa, imamo tradiciju iz toga, secamo se Slobice i njegovog Mihajla Markovica. (A bio je i onaj jos jedan ekspert za ustavno pravo koji se uvek pojavljivao na TV kad treba da objasni™ kako je sve sto Sloba radi kosher... zaboravio sam mu ime, da nije Ratko Markovic. Ili tako nesto. Ko ce da se snadje medju tolikim Markovicima).

Link to comment

dobra sam bila batice. mi smo fini svet. mislim da je to najchudniji dogadjaj kome sam prisustvovala u poslednjih, ne znam, pola decenije, recimo. ako ne najchudniji, onda svakako u samom vrhu skale chudnosti ^_^

Link to comment

Eeee bre...Imate razna čuda lasere, akceleratore, jonizatore, modifikatore i... Duvate u pištaljku. <_<Aj kad bude vremena daj report.

Link to comment

neočekivano kud kulišić - mnogo finog sveta; razdragana atmosfera, transparenti ("sunce ti žarko"), te pokliči ("nije ovo megatrend"), moglo i inventivnije; vreme, krasno; klinčadija sa roditeljima...skupilo se 2 soma kućnih miševa i labaratorijskih epruveta, što je, po mom mišljenju, uspeh po sebi i za sebe (malko me vratilo u '96.-''97.)

Link to comment
neočekivano kud kulišić - mnogo finog sveta; razdragana atmosfera, transparenti ("sunce ti žarko"), te pokliči ("nije ovo megatrend"), moglo i inventivnije; vreme, krasno; klinčadija sa roditeljima...skupilo se 2 soma kućnih miševa i labaratorijskih epruveta, što je, po mom mišljenju, uspeh po sebi i za sebe (malko me vratilo u '96.-''97.)
jao razne je vratilo, ima neki sto su otishli josh za slobodanove-gorela-je-do-zore svece, potpuno propustivshi nashih 7 zelenih krava, te doshavshi direkt na demonstraciju. njima je bilo najlepshe :lolol:inventivno meni nije bilo, pravo da ti kazem, transparenti su bili sheldonovski, sheldoni ih pravili, ko onaj vic sa sfernosimetrichnom kokoshkom u vakuumu :P.dosta kucnih misheva, s obzirom na poslovichnu inertnost te populacije, pristojno preko svake mere.mislim, kako bih rekla, otishli smo svesno, kako bi pokushali da se damo manipulisati i instrumentalizovati zarad smenjivanja megatrendovog rumenog lutka, a dovodjenja 1 pravog roshtiljdzije rmpalije, koji ce da zna znanje. hemikalije cemo da kupujemo od plate, ne gine nam.direktora slabo bilo, shefova projekata solidno.srela i koga nisam u 10 godina. morali bi to da organizujemo cheshce :lolol:edip. i grozdana uvatila dosta boje, za samo 2 sata demonstracije. u hladu <_< Edited by thermal bug
Link to comment

cujem je primenjena seci usi krpi dupe metoda: sad je deo fondova koji inace ide za opremu, otisao na plate. lab u kom je moj cale recimo ostaje s platama ali bez (novih) kompjutera. sto je mozda i dobro, jer kako da zaposlis nekog novog ako ne mozes da mu das kompjuter. dakle, manje ce se trositi -_-

Link to comment
cujem je primenjena seci usi krpi dupe metoda: sad je deo fondova koji inace ide za opremu, otisao na plate. lab u kom je moj cale recimo ostaje s platama ali bez (novih) kompjutera. sto je mozda i dobro, jer kako da zaposlis nekog novog ako ne mozes da mu das kompjuter. dakle, manje ce se trositi -_-
beto. nema para ni za opremu ni za plate. nemaju da mi vrate 800 dinara sto sam shtampala poster proshlog meseca ***.nema para uopshte. na bitno razlichit nachin od onog na koji ranije nije bilo para. nema ih.a za opremu su se i tako trtili djelici prekomerno. za nanocentar su se trtili onoliko, i za promociju nauke. ovo sad je prava mera nasheg nano i nashe promocije. sta cesh tachno promovisati? jedino je nezgodno sto izgleda ne mogu prosto sve da ukinu, neznam zashto, to bi im bilo najlakshe... a zivi bili pa videli di su nashi novci od precenjenog evropskog kredita za nauku, koji zamalo da se potroshi na gradjevinske radove.i zivi bili pa videli kako cemo da se ispetljamo iz slozenog sistema kapitalistichke konkurencije i evaluacije, sve prema uchinku. kad nema za toalet papir. kakicemo kod kuce ^_^kakogod, kinte nema.*** mogu ja sama da platim svoj poster, iz ljubavi prema srbiji. al onda da mi se skine srbija. Edited by thermal bug
Link to comment

u principu, ovo je shutdown. još dve-tri godine životarenja možda.ko može nek traži drugi posao.ja sam pare za konferenciju koje mi sleduju već prežalio.

Link to comment
u principu, ovo je shutdown. još dve-tri godine životarenja možda.ko može nek traži drugi posao.ja sam pare za konferenciju koje mi sleduju već prežalio.
zato je ta shetnja juche bila najiracionalniji moguci dogadjaj kome sam prisustvovala/uchestvovala. nachi, niko nije gladan. eventualno neka rata nekog kredita omashena. svi ce ici na letovanje. ne vidim kako srbiji moze da se objasni gde je tu tachno problem...
Link to comment

više mi je i svejednoveć sam napravio biznis plan sa drugarom zaljubljenikom u heraldiku, radimo geneološka istraživanja, crtamo grbove, smišljamo latinske devize, za small fee falsifikujemo darovnice i hrisovulje.

Link to comment
beto. nema para ni za opremu ni za plate. nemaju da mi vrate 800 dinara sto sam shtampala poster proshlog meseca ***. nema para uopshte. na bitno razlichit nachin od onog na koji ranije nije bilo para. nema ih.
jasno mi je (i uzasno), bas zato mi se cini da se desilo jedno prelivanje iz supljeg u prazno, umesto prelivanja iz nekog drugog budzeta, recimo vojnog, u nauku. a to ugledanje na trzisnu kulturu u nauci je tek uzasno, i ocito taj eksperiment propada i u svetu i pravi od nauke jedno senzacionalisticko ruglo, ali sto se ne bismo ugledali na to, tako je svuda u svetu... *uzdah*
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...