Jump to content
IGNORED

srpska nauka - problematika stapa i kanapa


Prospero

Recommended Posts

Moram da se ispravim oko SCI liste i procenata:

-vrhunski međunarodni časopis (M21); u svojoj disciplini je svrstan među prvih 30%-istaknuti međunarodni časopis (M22); u svojoj disciplini je svrstan između prvih 30% i 50%-međunarodni časopis (M23); Ima IF ali nije svrstan između prvih 50% u svojoj disciplini
Greši čo'ek kad piše napamet :)
Link to comment
  • Replies 285
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Prospero

    66

  • gospa buba

    48

  • Dr Arslanagić

    32

  • Indy

    21

A sta sa onim casopisima koji obuhvataju vise disciplina? Recimo, sociologija i ekonomija? Onda se pretpostavljam sociolozima racuna plasman medju socioloskom casopisima, a ekonomistima medju ekonomskim?Prijavih danas rad za neku konferenciju u Jokohami. Jebes istrazivacki rad ako ne vidis Japan :lolol:

Edited by Kampokei
Link to comment
A sta sa onim casopisima koji obuhvataju vise disciplina? Recimo, sociologija i ekonomija? Onda se pretpostavljam sociolozima racuna plasman medju socioloskom casopisima, a ekonomistima medju ekonomskim?Prijavih danas rad za neku konferenciju u Jokohami. Jebes istrazivacki rad ako ne vidis Japan :lolol:
ja ne mogu da se setim da je ikom pravljen problem oko toga, osim ako nije bash debelo izashao iz oblasti, npr u neku koja nema (ozvanichene) dodirne tachke... dodushe, ja sam skoro sve uspevala da podvuchem pod materials science, pa gde god bilo, u fizicharskim, u hemicharskim, u tehnoloshkim novinama... problem je sto se inter i multi podstiche samo na rechima, kako bi to bilo bash super, a ogranichava i sprechava na sve ostale nachine... mada imam utisak da je ta klasifikacija, bar ona na kobsonu, koja ide zvanichno, napravljena dosta inteligentno...
Link to comment
A sta sa onim casopisima koji obuhvataju vise disciplina? Recimo, sociologija i ekonomija? Onda se pretpostavljam sociolozima racuna plasman medju socioloskom casopisima, a ekonomistima medju ekonomskim?Prijavih danas rad za neku konferenciju u Jokohami. Jebes istrazivacki rad ako ne vidis Japan :lolol:
Standard. Turizam o trosku firme.Secam se konferencije iz svoje branse. Ogromna. 2010, Istambul, 1200 radova, krcato poznatim Amerima. 2012., Ljubljana, 700 radova.
Link to comment
Jebes istrazivacki rad ako ne vidis Japan :lolol:
Ispravno razmisljanje.Btw. verovatno sam jedini dovoljno mator na ovom delu foruma da su mi (naucne) posete stranim zemljama, vise njih, propale zbog sankcija mezdunarodne zajednice nad SRJ. Najzalije mi je sto mi propade 3-mesecni studijski boravak u Kecskemetu, vec utanacen. Ja tad bio jos single, a tamo Madjarice. Nadam se da onog dobrano rostiljaju ispod one lipe, i zbog toga.
Link to comment

Pa, to je to... ja uvek hteo na zapad, makar bio i u Madjarskoj;) A zavrsio na krajnjem istoku. heheMozda i sto je institutska biblioteka, kojom sam bio zaduzen, bila bogata tomovima iz zlatnih dana SSSR-a, sa velikim posvetama Staljinu (masnim slovima).... sada bi te knjige bile vredne 1 bogatstvo na eBay, trebalo je to da maznem dok sam mog'o. :s_d:

Link to comment
alo vi uspešni kojima sve ide od ruke, odjebite od našeg topića
Evo nam instant utehe."Želim da zaposlim ljude koji su napravili greške. To pokazuje da su spremni da rizikuju!” Bil Gejts...[Alo, Bile, da li se cujemo... tu-tu-tu tu-tu-tu]
Link to comment
ovo je jako nefer i samo pokazuje da ni autori ovoj sajta ne razumeju osnovnu logiku problema.najblagonaklonije gledano, poenta cele skaklljive anegdote moze biti samo da objavljivanje u tom i slicnim casopisima samo po se bi ne govori nista.docim autori ovog sajta, i mnogi drugi, impliciraju da govori nesto, time ispadajuci podjednako glupi u drustvu kao sistem koji je te radove indiskriminantno bodovao.
Link to comment

meh. ovako djuture, slazem se kad se radi o tehnickim fakultetima, koji jesu u vecini. s druge strane, skepticna sam prema ideji se na fakultetima koji se bave menadzmentom i turizmom zapatilo bas toliko ljudi koji se bave mehanikom materijala. imena mislim da nije trebalo objavljivati, ali moram da priznam da me nasmejavaju neki naslovi clanaka na koje ti linkovi vode (na jednom mestu se spominje the manufaktur, ladno).(a najjaci utisak su mi iritantni grafici, ali to je vec licna opsesija)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...