Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ne bii nista ni postigao sa drugom zonom bez dns-a. Kod mene je uk al ga ipak ne nalazi.

 

Moram jednom da se nakanim da probam free dns (ne dam pare :)) zbog channel 4

Link to comment

Ja uglavnom skidam filmove i manijački ih gledam svako veče sa fleša. Samo šta kad ih sve odgledam :cry: ? Puštam 1080p bs plejer automacki nađe prevod i to je to. Slika je žilet. Sve ostalo još nisam probao, niti sam zadnjih par strana ove teme uopšte kapirao. Smešno je da mi je stari televizor bio zastareo za povezivanje sa kompom, a sad je računar zastareo za tv.

Link to comment

niti sam zadnjih par strana ove teme uopšte kapirao

Eliminisanje flesa i pustanje filmova direkt sa kompa. Tacnije tv-u das pristup jednom folderu u koji stavljas ono sto bi da gledas.

Edited by katamaran
Link to comment

што се длна тиче он не подржава титлове, ту су углавном заобилазна решења, не знам за плекс шта ради, али знам за ps3 media server да транскодује видео уколико постоји титл у истом фолдеру па тако шаље преко мреже, тј. титл је налепљен у том случају на слику, ја кући користим raspberry pi  са  raspbmc-ом, који има сличну фору као bsplayer да сам свуче превод па шљака тако, од сервера ја користим serviio и mediatomb (linux машина), мада са серверима није проблем има их бесплатних прилично

Link to comment

Ne bii nista ni postigao sa drugom zonom bez dns-a. Kod mene je uk al ga ipak ne nalazi.

 

Moram jednom da se nakanim da probam free dns (ne dam pare :)) zbog channel 4

Sa UK podešavanjima magic remote radi i sa svim ostalim uređajima koji su spojeni hdmi-om na tv

Link to comment

па прилично је реална, све што радиш на смарт телевизорима се користи да би те таргетовали са одговарајућим садржајима и рекламама, а чим се нешто о теби складишти на неком облаку негде постоји могућност да ће бити ухаковано, као што смо могли да видимо са голишавим сликама познатих или ово најновије, и кудикамо страшније, са сонијем

 

ово испод чак и није комплетан списак ствари које тв бележи

 

The amount of data this thing collects is staggering. It logs where, when, how, and for how long you use the TV. It sets tracking cookies and beacons designed to detect “when you have viewed particular content or a particular email message.” It records “the apps you use, the websites you visit, and how you interact with content.” It ignores “do-not-track” requests as a considered matter of policy.

Link to comment

Mogu, kao i preko kamere na laptopu

 

Da, to sam cula odavno, prostom inercijom nisam razmisljala da to isto vazi za televizore, mada nemam smart tv, ali sad cu da razmislim da li mi to uopste treba. :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...