Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

види да ли имаш неки 2д истог формата (mkv, avi или шта је већ) па види да ли пушта њега или у документацији од тв-а шта подржава од формата

 

едит: или то, скини неки лг демо па пробај њега пустити са сервера

Edited by Dionysos
Link to comment

 

 

kako vi puštate filmove?

Ja preko flesa.

 

Jel jednostavno strimovati sa kompa na tv koji ima ugradjen WiFi?

 

edit: LG ako je bitno

 

 

Media Share - Remote App

Media Share - Network File Browser

Media Share - LG Cloud

Media Share - Google Dial

Screen Share - Miracast

Screen Share - MHL

Screen Share - WiDiYes

Yes

Yes

Yes

Yes

Yes (MHL 2.0)

Yes

 

Edited by katamaran
Link to comment

Sta treba za taj Plex....

 

Pa skineš i instaliraš i to je to

 

Ja preko flesa.

 

Jel jednostavno strimovati sa kompa na tv koji ima ugradjen WiFi?

 

Preko dotičnog Plexa je prelako, mislim ako ima WiFi pretpostavljam da je smart. Instaliraš Plex, u njemu odrediš share foldere za filmove-serije-muziku-fotke-štagod i onda na tv-u samo iz menija izabereš Plex i klikneš na ono šta treba da pustiš.

 

Oko titlova sam primetio da moraju da budu u formatu tipa IMEFILMA.AVI + IMEFILMA.ENG.SRT da bi hteo da ih pusti. Umesto .ENG može i .SRP ili koji već jezik želite.

Link to comment

Pa skineš i instaliraš i to je to

 

 

Preko dotičnog Plexa je prelako, mislim ako ima WiFi pretpostavljam da je smart. Instaliraš Plex, u njemu odrediš share foldere za filmove-serije-muziku-fotke-štagod i onda na tv-u samo iz menija izabereš Plex i klikneš na ono šta treba da pustiš.

 

Oko titlova sam primetio da moraju da budu u formatu tipa IMEFILMA.AVI + IMEFILMA.ENG.SRT da bi hteo da ih pusti. Umesto .ENG može i .SRP ili koji već jezik želite.

Pretpostavio sam...Sadasnji tv nije smart, ali merka se nesto.Znaci treba sa ugradjenim wifi...

Link to comment

Pa skineš i instaliraš i to je to

 

 

Preko dotičnog Plexa je prelako, mislim ako ima WiFi pretpostavljam da je smart. Instaliraš Plex, u njemu odrediš share foldere za filmove-serije-muziku-fotke-štagod i onda na tv-u samo iz menija izabereš Plex i klikneš na ono šta treba da pustiš.

 

Oko titlova sam primetio da moraju da budu u formatu tipa IMEFILMA.AVI + IMEFILMA.ENG.SRT da bi hteo da ih pusti. Umesto .ENG može i .SRP ili koji već jezik želite.

Hvala puno. Probacu taj plex ako mi se ne svidi LG resenje.

 

Uglavnom wifi direct mi ne pronalazi uredjaje a kolko vidim to je za povezivanje sa telefonom. Widi preko pc-a nisam probao i mozda bi i moglo (na laptopu ne mogu zbog pogresne wireless kartice :isuse: )

 

Moguce da je soft ap varijanta ono sto mi treba. Sad cu to da istrazim.

 

Uglavnom dok sam se zezao tv mi je ponudio update softvera i sad browser dosta bolje radi jer se brze krece strelica misa. 

Link to comment

Pretpostavio sam...Sadasnji tv nije smart, ali merka se nesto.Znaci treba sa ugradjenim wifi...

Imas i onaj smartm tv upgrader ako hoces da ga opametis. Cena je jaka pa se verovatno ne isplati. Oko 12 soma a video sam nekog da prodaje za 7 hiljada ako se dobro secam.

 

edit: moja muka

 

 

Kolko sam ja ovo skapirao treba da ukljucim softap na tv-u pa ce mi se onda pojaviti nova wifi mreza na koju mogu da se zajkacim. Na lap-u ce to ici jednostavno al me za pc buni kako cu kad se kacim zicom na ruter. Imam valjda instalirano nesto za eksternu wifi karticu...

Edited by katamaran
Link to comment

Nije softap ono sto mi treba. To sluzi da tv postane access point pa se na njega kacis drugim uredjajima pa ides na net preko njega. Moze to da bude korisno al sad me vise ovo zanima.

 

Ili taj wifi direct pak moze preko pc-a ili cu morati da vidim taj plex.

 

Dok sam testirao sa laptopom popizdim jer lap nenormalno krci. Jedno dva minuta sam pokusavao sa duvanjem da sklonim sta mu vec smeta iz kulera pa tek onda provalio da mi krci iza ledja onaj automatski prekidac za struju  :isuse:

 

edit: ajd da probam plex. Instaliram samo na komp a na tv nista? Jel filmovi normalno vuku prevode preko toga?

Edited by katamaran
Link to comment

Radi plex ko lutka i savrseno vuce i prevod. Bila mi je frka kako ce raditi hd video obzirom da je poveca udaljenost izmedju rutera i tv-a + vise zidova al radi ko avion. Ni najmanje ne stuca sa 720p videom.

 

Malo me je zbunilo sto sam prvo na kompu pritisnuo play i tu se nesto zaglavio na loading ali sam ga posle na tv-u pustio bez problema. Jel uopste trebam da pustam bilo sta na kompu ili samo preko tv-a odem u shared folder?

 

Hvala puno na preporuci i savetima :)

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...