May 22, 20251 yr 4 hours ago, radisa said:Stigla mi 85, po prvi put u životu razmišljam da mi je ipak ovo prevlik TV...Sve se nadam da kad ga stavim na zid, neće biti toliko, baš velik i da ću se navići za par dana...Biće baš kao da sam u bioskopu, izgleda imao sam trip kad mi je stigao tv koji uspravljen ne moze da prodje kroz vrata, ali bilo je kao sto i slutis da ce biti. van kutije i na zidu vec izgled manje, wow efekat traje par dana, a posle kad ode kod nekog ko ima manji ekran pocnes da se pitas kako si mogao da ckiljis u mali ekran toliko dugothere is no such thing as preveliki televizor
May 22, 20251 yr 4 hours ago, radisa said:Stigla mi 85, po prvi put u životu razmišljam da mi je ipak ovo prevlik TV...Sve se nadam da kad ga stavim na zid, neće biti toliko, baš velik i da ću se navići za par dana...Biće baš kao da sam u bioskopu, izgleda To zavisi od udaljenosti sa koje ćeš gledati. Ima ona formula za izračunavanje dijagonale gde daljinu od TV-a u inčima podeliš sa 2 i dobiješ približnu optimalnu veličinu dijagonale. Ako sedis, recimo, 120 inča daleko, onda je najbolje kupiti TV sa dijagonalom od oko 60 inča, itd. Naravno, nije ovo upisano u kamenu već je više orijentacije radi.
May 24, 20251 yr On 22. 5. 2025. at 18:53, Heaviside said:imao sam trip kad mi je stigao tv koji uspravljen ne moze da prodje kroz vrata, ali bilo je kao sto i slutis da ce biti. van kutije i na zidu vec izgled manje, wow efekat traje par dana, a posle kad ode kod nekog ko ima manji ekran pocnes da se pitas kako si mogao da ckiljis u mali ekran toliko dugothere is no such thing as preveliki televizorOkacio na zid... Slazem se, ne postoji prevelik tv... :)
August 28, 2025Aug 28 imam problem sa televizorom. iskljucen je tajmer a opet posle dva sata se.telvizori gase.hajsens televizori su u pitanju.ima li resenja za ovo?
August 28, 2025Aug 28 ai zna:Da, ovo je poznat problem kod Hisense televizora – često nije u pitanju klasičan "tajmer" već opcija koja se zove „Auto Standby“ / „ECO Mode“ / „Sleep after 2 hours“ ili nešto slično u meniju za uštedu energije. Čak i kada je Sleep Timer isključen, TV se može ugasiti posle 2 sata ako ne registruje nikakvu aktivnost (nema promene kanala, tastera na daljinskom, ili ako je povezan eksterni uređaj bez signala).Šta da proverite i uradite:U meniju Settings > System > Power & Energy ili Settings > Device Preferences potražite opcije:Auto Standby – isključite.Energy Saving / Eco mode – stavite na Off.No Signal Auto Power Off – isključite.Ako koristite Android/Google TV verziju, opcija se često nalazi u:Settings > Device Preferences > Screen saver / Energy saver > OffSettings > Device Preferences > Power > Auto standby > OffAžuriranje softvera:Uđite u Settings > Support > System Update i proverite da li postoji nova verzija. Nekad je to rešavalo problem samostalnog gašenja.Ako je TV spojen na eksterni uređaj (STB, Chromecast, PC), proverite i opciju CEC (HDMI Control) – Hisense ponekad gasi TV kada „detektuje“ da uređaj ne šalje signal.Ako ništa od ovoga ne pomogne – uradite Factory Reset (u Settings > Device Preferences > Reset). Kod nekih serija baš to rešava problem.
August 28, 2025Aug 28 Koji proizvođač ima najjednostavniji OS? Imamo jedan LG u kući i nisam previše zadovoljan, spor je kao puž. Ranije sam imao Roku (doduše nije bio 4k TV) i bio je 100x bolji, čak sam razmišljao da ga opet ubodem u LG-a. Za kvalitet slike me zabole.
August 28, 2025Aug 28 Ja imam LG WebOS (C9 tv) i mislio sam da je sranje dok nisam video sve druge.Nemam nikakve reklame i streaming app rade dobro.Mane su sideloading je tezak + software za browsanje recimo NAS-a ili USB je prilicno glup. (ako hoces refresh recimo moras paliti gasiti tv preko kabla za struju)Ekipa sa reddita+ nekoliko drugara govore da nikada ne treba prikljuciti tv na net i samo koristiti kao dumb screen.
August 28, 2025Aug 28 36 minutes ago, Venom said:Koji proizvođač ima najjednostavniji OS? Imamo jedan LG u kući i nisam previše zadovoljan, spor je kao puž. Ranije sam imao Roku (doduše nije bio 4k TV) i bio je 100x bolji, čak sam razmišljao da ga opet ubodem u LG-a. Za kvalitet slike me zabole.proveri i da li ti je još uvek podržan od strane Roku-a glede apdejta.
August 28, 2025Aug 28 Trebalo je da uzmem TCL sa Rokuom jebo me OLED. Vidim da ih ne prave više. Edited August 28, 2025Aug 28 by Venom
August 28, 2025Aug 28 Oled je majka i ne smao majka već i otac.Imam G2 LG i uopšte nije spor software već su procesori sporiji od tv-a do tv-a.
September 17, 2025Sep 17 Hteo da kupim TV, tražili 40 evra za isporuku, rek'o idem uskoro kolima ionako da nešto transportujem, poručiću negde oko srede (takoreći danas) i pokupiću krajem septembra...
Create an account or sign in to comment