Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

izvinjavam se što tražim odgovor na , možda, već odgovoreno.gledao sam pre neki dan na RTS neku emisiju na temu uvođenja digitalne televizije i razumeo da ću morati da kupim novi televizor. bilo je reči i da ovim novim LCDi plazma ima onih koji nisu predviđeni za digitalni signal. ili sam pogrešno shvatio?elem, jedino što sam u prodavnicama primetio na nalepnicama i uz cene a da mi se čini bitnijim od ostalog je "HD ready" i "full HD". šta treba izabrati? drugo, važno bi mi bilo da televizor ima televizor unutar televizora (2 tjunera) jer, ako šta mrzim na TV, mrzim reklame.pa ako može objašnjenje za ono "HD" i neki savet za kupovinu. cena nije toliko bitna ali ipak ne bih bacao pare na nalepnicu sa imenom firme. sve se pravi manje više na istom mestu.unapred hvala.

Link to comment

a kako ces izbeci reklame upotrebom 2 tjunera?ako kanis gledati filmove u visokoj rezoluciji, sto je, mislim, i pojenta imanja pristojnog ekrana, uzmi full hd svakako.

Link to comment
U prodaji još nema televizora sa DVB-T2 standardom koji će se kod nas koristiti.A i TV sa dva tunera je skoro nemoguće naći.
čekaj, to znači da ako sada kupim neki LCD televizor da će mi trebati neki adapter za digitalno emitovanje? da se držim postojećeg sanduka do daljeg? tako nešto sam i shvatio tokom priče ono dvoje.hvala na savetu, stvarno nemam pojma oko te novotarije.EDIT> sada kada ste napisali to TVB-T2 izgooglao sam ovo i pojma nemam o čemu se radi Edited by djordje geprat
Link to comment

ako imas kablovsku tv ne brini nista. ukoliko hoces da primas zemaljski signal (loga3 na krovu), moraces da, uz subvenciju drzave, kupis DVB-T2 risiver, imao stari ili novi tv, svejedno.

Link to comment
ako imas kablovsku tv ne brini nista. ukoliko hoces da primas zemaljski signal (loga3 na krovu), moraces da, uz subvenciju drzave, kupis DVB-T2 risiver, imao stari ili novi tv, svejedno.
Otprilike tako sto kaze Grunf, samo sto naravno kad nas ta digitalizacija ce da bude ko djekna...Cirkus ce biti to samo takav...
Link to comment

samo nemoj baciti sanduk, kablovska tv u standardnoj rezoluciji 4:3 format izgleda očajno na hd lcd tv, kao da gledaš lošu vhs kasetu- i tako će ostati dok tv stanice ne pređu na emitovanje u 16:9 formatu 720p ili 1080i

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...