Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Lloyde, nisam se nikad bavio TV-ovima više nego što mi je trebalo, ali prvo što sam primetio kada posmatram dva TV-a u radnji je da onaj sa većim dinamičkim kontrastom ima toplije boje, znatno. :mellow: Napiši ako ti nije problem zašto je to nebitno i loženje.Samsung za nove modele nigde ne piše koji je dynamic contrast na kom modelu (štancaju neke oznake High, Mega, Ultra?), plus nemaju 42" modele, već samo 40", pa onda actually i nisu preterano jeftini, posebno eto ta serija 6. <_<Dakle, dilema je 80k za Philips koji mi se dopada ili 70k za LG koji mi je ogavan (a pored toga, LG je još i LG), a maltene su istih specifikacija... PPP, confusing people since 2007.Neću više smarati, javiću samo kasnije šta sam uzeo, a vi ako želite udelite još koji savet, za sreću, zdravlje i tako to.

Link to comment

to sto je slika na jednom televizoru bila lepsa, imala toplije boje, najmanje zavisi od dinamickog kontrasta. tacnije, sa ukljucenim dinamickim kontrastom, boje, pogotovo svetle, izgledaju prenaglaseno, nekako kao da isijavaju. ljudi najcesce dinamicki kontrast drze iskljucen (meni konkretno dinamicki kontrast bas kvari sliku kad ga ukljucim). mozda bi moglo da se napravi poredjenje sa optickim i digitalnim zumom na kamerama i kamkorderima. digitalni zum je najcesce iskljucen jer umanjuje kvalitet slike. to sto je na jednom tvu bila lepsa slika i boje, po uslovom da je na oba tva isao isti materijal, moze da bude do toga da je bolje uradjena fabricka kalibracija slike ili da su u radnji podesavali sliku. mnogi televizori, pogotovo jeftiniji modeli, dolaze sa ocajno kalibrisanom slikom i neophodno je podesiti je kod kuce. e, sad, sto je model skuplji, tj. pripada visoj klasi, ima i veci broj opcija za sto finiju kalibraciju. sve u svemu, ne zaleci se na te vrednosti dinamickog kontrasta jer kvalitet slike najmanje zavisi od njega (verovatno ces ga iskljuciti kada se kod kuce budes poigrao sa tvom i podesavanjima na njemu).sto se tice samsungove serije 6, tj. modela b650 kojeg je renne pomenuo, taj model pripada visoj srednjoj klasi i svakako da nije jeftin, ali svakako da vredi te novce. recimo, taj model ima frekvenciju osvezavanja slike od 100hz, ali "pravih 100hz" sa manuelnom kontrolom juddera i blura. kao sto si i sam primetio, samsung nema modele od 42", kao ni sony, mislim da ni ne pravi panele u toj velicini. izjava da je lg ogavan zato sto je lg je malo decja i navijacka, no, dobro, tvoj novac - tvoje pravo.vec je receno da je u nekoj srednjoj klasi best buy, od proslogodisnjih modela, ovogodisnje nisam pratio, samsung 40b550/551 (dodatni plus ako ima samsung panel) i lg 42lh3000/lf2510 (pogotovo sto je i samsungu i lgu moguce otkljucati interni media player koji po defaultu imaju skuplji modeli ta dva proizvodjaca).izgleda da si ti vec odlucio koji tv kupujes, a ovde si pitao onako, reda radi, samo da ti neko da potvrdu. kao sto rekoh, your money - your call.

Link to comment

- pošto vidim da imamo experte na forumu voleo bih da znam šta izaziva pojavu koju sam uočio na jednom lcd-u nakačenom na total tv - naime kada se priđe na 1-1,5m od ekrana jasno se može uočiti tamna ivica (oko 3-4mm debljine) koja okružuje ljude (kanal je bio nat. geo.), no to nije najgore, iz te senke izviru kvadratići po mojoj slobodnoj proceni dužine stranica 1cm pa ljudi deluju kao da nose nazubljenu odeću, sa daljine od 3m ovo je jedva uočljivo ali pošto bi meni tv bio na 1m dok sam za kompom odnosno 2m od fotelje, ovo bi me veoma živciralo...- da li je tu u pitanju loš panel, mala rezolucija 1366x768 ili naprosto svi ne hd kanali izgledaju očajno na hd televizorima? -izvinjavam se ako je već bilo ovo pitanje

Edited by gone fishing
Link to comment

takođe i ja molim za malu pomoć pr izboru lcd-a. da li bi OVO bila dobra kupovina? inače naznačen je 'motionflow 100hz'...i da li pri izboru 40'' trebam biti oprezan kod panela, tj. da mi se ne uvali ona neka tajvanska kopija? kakva je uopšte oznaka originalnih sony, pa i samsung panela?

Edited by dillinger
Link to comment

nisam bas poznavaoc na nivou, ali me to nece spreciti da savetujem cool.gif po mom iskustvu, sony uvek ima neopravdano visoku cenu. mislim, uglavnom jesu bolji od konkurencije za 20-tak %, ali cena zna biti visa od uredjaja istih performansi a drugog proizvodjaca i za 50-60%. disclaimer: izuzetak su profesionalni uredjaji gde sam uvek za sony, bez obzira na cenu.

Link to comment
izgleda da si ti vec odlucio koji tv kupujes, a ovde si pitao onako, reda radi, samo da ti neko da potvrdu.
Čitam sad to gore i kontam da tako deluje, ali (na sreću ili ne) nije tako. Hvala na sadržajnom postu.
Link to comment

:lol:averujem sada sam na bench-u pročitao da će digitalni signal kod nas biti emitovan u

u Srbiji će biti DVB-T2 MPEG4. Znači, sve kupljeno od televizora do sada neće moći da se koristi bez externog dekodera.
a i to čudo tehnike se pojavilo kod nas, cena prava sitnica - znači bez obzira na to što su ljudi kupili digitalne, navodno, hd televizore opet će za par godina morati da kupe dodatni risiver nprHumax HD FOXT2 £170 this February for Freeview HD! Nice angry.gifako budu želeli da gledaju tv- dobro cena će do tada sigurno pasti ali opet je to dodatni trošak i pitanje je kako će na njima da izgleda slika u odnosu na nove modele koji već podržavaju taj standard out of the box
Link to comment
Pa to se znalo još pre dve godine, i nije nikakava novost.Svi televizori samsungove C serije (ovogodišnji model) imaju ugrađen DVB-T2
ja recimo nisam znao kao verujem ni 99% populacije, tech frikovi sigurno da jesu :D- jadni servis bi stoga morao da pred svaki 2 gnevnik izbaci obaveštenje u kom standardu će biti emitovan digitalni signal, da bi ljudi znali šta da kupe i da se ne zaleću da uzimaju bezvredne dvb-t risivere Edited by gone fishing
Link to comment
  • 1 month later...

upadam na temu sa offom, ali ima dodirnu tacku, kontam da ovde sede ljudi koji se razumeju:imam zvucnike Microlab koji imaju komande na daljinskom. daljinski je mali i jadan i ja cu ga izgubiti.kada se to desi, da li vredi uzimati univerzalni daljinski, i kako to govno uopste radi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...