Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

  • 1 month later...

Drugovi i drugarice, potreban mi je daljinski upravljač koji će provereno raditi na Panasonik televizoru kupljenom pre cirka 3-4 godine, za sada nepoznatog modela (CRT, nije LCD). Znam da postoji mnogo univerzalnih upravljača, ali postoji li neki koji bi, recimo, radio na Panasonik modelima bez potrebe da se pre upotrebe "prepoznaju" daljinac i TV, tj bez da mu se ubacuje šifra "za ovaj model televizora ukucaj taj-i-taj kod"? Svestan sam koliko je ta operacija laka, ali opet, bilo bi vrlo poželjno ako može biti izbegnuta?

Link to comment
Tjah, ma da je bar za mene, nije meni strah od ukucavanja koda i autorizacije, nego je za osobu koja bukvalno ima limit znanja na on/off dugmetu.
Ja sam pazario daljinac na limundu od ovog lika doduše za samsung, i on spolja izgleda kao i oiginal (mada kad ga zagledaš iz ruke vidiš da nije) a radi savršeno, bez ikakvog podešavanja.
Link to comment
  • 1 month later...

Ja se ranije raspitivao za TV medjutim neke pare sto sam trebao da dobijem nisam dobio pa nisam ni kupovao. Prodje otad 5 meseci pa sad kad stizu pare ja opet krenuo da se raspitujem. Inac Grunfa sam pitao za Tosibu od 40 inca jer sam mislio da moze da stane u policu za tv koju imam u sklopu ormana preko celog zida ali ne moze jer sam ja konj merio dijagonalu koja odgovara zbog vece visine police umesto da merim sirinu i visinu :isuse: ispalo je da mogu da ubacim 37 inca.Sta mislite o ovom modelu?LGGledao sam jos neke Tosibine ali me zbunjuje sto nigde ne pise kao kod LG-a da imaju HDMI prikljucak.Konkretno ova dva:Toshiba 1Toshiba 2I dajte neku preporuku za 37 incha do 60k.Inache ovaj LG ima sirinu 916mm a polica ima 918-919mm jel cu moci da je uglavim ili je tv malo veci nego sto pise? Da ne kupim pa posle da ispadne da ne moze da se ubaci.

Edited by Moća
Link to comment

Ja gledao gornji desni spisak nisam obratio paznju na dole levo :isuse: Sta mislite jel bolji ovi ili LG? Tastaturo ova Samsung je 7 hiljada preko mnogo mi je to ali svejedno hvala.

Link to comment

to ti je sve u sustini isti kurac. ja sam kupio toshibu samo zato sto je bila na akciji pa je imala super cenu. generalno, kod tehnike se odlucujem za poznatije marke samo zbog servisa, odnosno zato sto sam dosta siguran da ce postojati i iduceg meseca, za razliku od gomile chunga lunga firmi koje se nude po bgdu...

Link to comment
  • 1 month later...

Juče sam video u Tehnomaniji ovaj i ovaj Sony. Da li vredi dati za Sony 4.000 više nego za Samsung, i koji od ova 2 Sonya preporučujete? Dobrodošla je preporuka i za neki drugi model, u tom cenovnom rangu (oko 40k din.), trenutno ne bih dao više para za TV.

Link to comment

Da nema Samsunga i LG (oba iz Koreje), prakticno sve sto je na trzistu su jos Sharp, Panasonic, Toshiba i Sony.Svi su dobri samo u lokalu Sharp shutira ostale u doope.Mislim da su ovde (Japan) oni preuzeli 50% trzista. Gde god udjes u kucu, Sharp. Drugi je Panasonic. Poslednji je Sony, vise puta sam cuo "bilo sta samo ne Sony". Sony je neomiljen verovatno zbog arogancije, proprietary cables, moras da imas i kameru i fotoaparat bash Sony da prikljucis na te TV.Vazniji razlog: Sharp sve (za flat screen TV) pravi u Japanu. Pogotovo je vazan ekran. Sharp Aquos, imam 2 identicna, ovde i u Bangkoku (mada ne gledam TV, ali nisam sam u kuci).U radnjama elektronike, cujem kupce kako pitaju "Kameyama model". Nije bitno koji, samo da je iz te fabrike (Kameyama, lokalitet. Nara). Sharp ju je posebno napravio da lokalno pravi ekrane i to je proslo sve tehnicke i testove javnosti. Na uglu rama ekrana i pise "Kameyama model" kao najvazniji selling point. Nijedan drugi proizvodjac ne moze to da kaze.Pa, ako kvalitet TV aparata odredjuje kvalitet ekrana, to mislim.

Link to comment

Ja ovde pitao par puta za savet i nikao da kupim tv ali sad je defintivno sklopljena finansijska konstrukcija i imam jedino dilemu izmedju jednog Filipsa i jedog Samsunga konkretno ova dva: PHILIPS 32PFL3605H i SAMSUNG LE-32C530 pitanje je vredi li Samsung tih 5k razlike u ceni? Molim odgovor sto pre :)edit: na netu uglavnom nailazim na pozitivne kritike za oba modela tako da mi nije nesto mnogo pomoglo.

Edited by Moća
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...