Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

i tako, cetiri godine kasnije, daljinski u ruke i nista. sa strane ukljuc-iskljuc, nista, iz struje, pa par sati pauze, nista. guglanjem saznajem da je to powerboard problem koji je kod samsunga otprilike problem na svakom drugom televizoru. ko mi je kriv kad sam duduk.zovem servis, kazu da mogu ko zna kad, a i kad uzmu u ruke, ko zna kad ce biti popravljen. ne znaju koliko ce kostati popravka, naravno.zna li neko makar okvirnu cenu popravke i trajanja detelevizorizacije?
Evo, meni danas dolaze da pokupe TV, takođe Samsung, zbog sličnog problema, pa ti javim i cenu i vreme opravke... :)
Link to comment
hvala, radisa :)prepade me neki tip koji kaze da popravka kosta oko 250 e.
Kaži samo, jel' se to desilo od jednom, ili si imala probleme sa uključivanjem ranije, tipa da se ne upali odmah, već posle par sekundi / desetina sekundi ili tako nešto?Powerboard košta od 25-30€, i to jeste deo koji načešće ckava, a nekada se ne mora menjati ni ceo, dovoljno je samo zameniti naduvane kondezatore...U principu, ako bi ti menjali celo napajnje, možda bi i bilo skuplje, ali... Edited by radisa
Link to comment

bas ti problemi, naravno da su poceli cim je istekla garancija <_<a sad po forumima, narocito americkim, citam da je problem br 1 sa samsung televizorima. jedino sto moze malo da nas tesi je da ameri cekaju u proseku pet nedelja na popravku. doduse, da ne skacem ko zdrebe pred rudu, ko zna kad ce meni serviser da dodje.

Link to comment
bas ti problemi, naravno da su poceli cim je istekla garancija <_<a sad po forumima, narocito americkim, citam da je problem br 1 sa samsung televizorima. jedino sto moze malo da nas tesi je da ameri cekaju u proseku pet nedelja na popravku. doduse, da ne skacem ko zdrebe pred rudu, ko zna kad ce meni serviser da dodje.
Ma to je to znači, kondezatori...U suštini, mislim da naši ne menjaju celu ploču, nego leme nove kondezatore, pa će biti i jeftinije... Meni su rekli, ako je samo to, da je sve sa odnese-donese varijantom oko 2500-3000, u zavisnosti koliko kondezatora menjaju... A 1000 din je odnese-doneseTV... Edited by radisa
Link to comment

svi vubovi i hajlovi za bgelektronik. odmah po pozivu dosao serviser, otvorio, nestonesto ip bord, nestonesto vratio ga na mesto, oko pola sata sve trajalo. cena 5300 din.

Link to comment

pitanjce, samsung b650. cini mi se da ima ovde par ljudi koji ga imaju.dakle ne uspeva mi da ukljucim parental control niti ikakvu drugu opciju kojom bih dragom detetu ogranicio gledanje tv-a. mozda je resenje da to radim na risiveru za kabl?

Link to comment
Danas sam video na akciji ovog Sonyja za 60.000, U sklopu akcije dobija se i Sony DVD player. Meni se cini da je to OK ponuda.http://www.sony.rs/p...lcd/kdl-40bx440Sta mislite?EDIT: Sad sam nasao, izgleda da je 50Hz. Koliko je bitno da bude 100 Hz, navodno, malo mrljavi kad su brzi kadrovi u pitanju. Medjutim, ljudi koji imaju 100 hz, pa iskljuce tu opciju, mi kazu da ne mogu da primete razliku.
Imam 32" philips sa LG panelom, 50hz, i skroz je ok.Taj sony kosta oko 55k za keš, tako da je ponuda relativno ok. Soni važi za firmu koja naplaćuje više ime no kvalitet i ima nešto tamnije panele, naravno, to je jedna generalizacija, pa recimo model 40bx420 na review ima solidnu prođu što se tiče slike (mada konačnu ocenu 2.5 of 5 - kao dobar ali ne sjajan ulazni model).Ono što je bitno je kolika je garancija i šta sve ima od opcija, a da ti treba.Iskreno, još uvek je situacuja samsung i LG pa par praznih mesta pa ostali.
Link to comment
EDIT: Sad sam nasao, izgleda da je 50Hz. Koliko je bitno da bude 100 Hz, navodno, malo mrljavi kad su brzi kadrovi u pitanju. Medjutim, ljudi koji imaju 100 hz, pa iskljuce tu opciju, mi kazu da ne mogu da primete razliku.
potpuno nebitno ako imas kablovsku. tih 100hz ces videti jedino ako signal primas terestrijalno (loga3 i slicno).
Link to comment
pitanjce, samsung b650. cini mi se da ima ovde par ljudi koji ga imaju.dakle ne uspeva mi da ukljucim parental control niti ikakvu drugu opciju kojom bih dragom detetu ogranicio gledanje tv-a. mozda je resenje da to radim na risiveru za kabl?
nema opcija, moraćeš na STB-u da uključiš
Link to comment

ma ja sam ti u njemacku, na Unity Media digital :Di sto je najbolje, ne mogu da menjam PIN jer me po njemu identifikuju i pustaju programe koje sam kupio, bez pina nista gledanje :isuse:

Link to comment

siguran, selio se i tad sam morao na novoj adresi da ukucam pin da bi mi uopste proradilo, a onda je odmah proradilo totalno personalizovano.a takodje sasvim sigurno njihov korisnicki servis ne zna moj pin, ako ga ne nadjem, moracu da trazim da mi daju novi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...