Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Pošto me sada jede što nemam 5.1, evo još pitanja, iako polako sve više bežim(o) od teme, al šta sad :)Dakle, ako uzmem neko pojačalo, da li mogu ove zvučnike da natakarim na njega?Ovo je moj trenutni uređaj, Samsung ht-tq22, ako ne računamo LG BD 390 koji je pridošlica u društvu.ht-tq22r_l1.jpgI imate li neki predlog po pitanju pojačala, klasika, san svakog kupca, dobar odnos cena kvalitet i tako te varijante...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
Nemoj pojačalo, idi na AV risiver. AKo su ovi zvučnici spojeni žicama na ovaj HT onda će ići i na pojačalo, AV risiver.
Na risiver sam i mislio.. Ako imaš neki forum na tu temu gde ima detaljnijih infosa - bring it. Imaš li pojma na koje karakteristike da obratim pažnju?Zvučnici su u HT spojeni žabicom, nešto slično kao žabica lan tj mrežnog kabla, ali ulaze u zvučnik kao gole žice, ako skinem te žabice, cenim da je to to?
Link to comment

Ja ne bih davao više od 200 jura.Recimo ovako nešto?http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-komponenta-str-dg720-s.htmlrekoše mi na jednom forumu da mi se subwoofer neće raditi u toj kombinaciji, tj sa risiverom?

Link to comment
Nije loš model.Ne vidim zašto woofer ne bi radio? Na risiveru imaš opcije u setupu da podesiš da li koristiš 2.0, 2.1, 4.0, 4.1 5.0 5.1
Ceniš da taj sony odrađuje ono što meni treba?Lik mi reče da se wooferi na ht sistemima napajaju preko pojačala, a da na risiveru moraju da budu aktivni, ako sam ga dobro razumeo, tj da av ris napaja samo zvučnike.
Link to comment
Da, to je tačno. Dobro ti je kazao. Nisam u prvom trenutku shvatio šta je mislio. Moraš kupiti aktivni woofer.
Izvini, ne reče mi, po tvom mišljenju, jel taj risiver ispunjava moje potrebe, koje su poprilično skromne, dakle br 5.1, i eventualno neki CD plejer? Postoji li nešto što može da mi bude falinka uskoro, i sl? Najjeftinija yamaha je 27 soma, a nema 5.1 izlaz, žasu.
Link to comment

Za sada, ovo je najbolji predlog koji sam dobio:http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S6205.htmlCena: 490 jevrejaPredlagali su mi i logitech z 5500. Koliko vidim, to ispada da je opaka makina. Vidim danas u big bangu - 50.000!

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

logi je kompjuteraska firma sa neverovatno naduvanim cenama. z5500 nema sanse da vredi 50k rsd (pre onog bezobraznog poskupljenja logi proizvoda, kada su kostali 25-30k rsd, ti zvucnici su bili dobra kupovina, sad ne bih bas rekao). zar je moguce da za te pare ne moze da se nadje neki prostojan hi-fi surround? btw, gde nestadose televizori? :Dedit: sad gledam, cak i kod onih derikoza iz 4audia ima za oko 500€ svasta (nad, canton, yamaha, kef (doduse kef je oko 600€ :) ), monitor audio). nadjoh review za tannoy sfx 5.1. nahvalise ih, a cena, po tom sajtu, treba da je u rangu yamaha nsp280 koji u 4audiu kosta 295€.

Edited by Lloyd Wyman
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...