Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Trebalo bi da je napredniji al mi prvo iskustvo pokazalo upravo suprotno. Bas pisao na pirateriji da mi je manji x264 vizuelno dost lepsi od veceg i tehnicki nabudzenijeg x265

 

Ima tu dosta do znanja onoga ko ripuje

Link to comment

U ovom slucaju je cak desetak giga veci ovaj x265 fajl. Mada mislim da je i film duzi pola sata.

 

Jeste x265 napredniji kodek kad gusari nauce da ga optimalno arce :)

 

x264 is not dead. Sasvim sam zadovoljan kako izgleda prvi skinut film.

Link to comment

Od ovo malo iskustva sto imam na TL su mahom x265 dok braca Rusi ne odustaju od x264. Moracu da imam veci uzorak od dva filma za neko misljenje :)

 

mada ne sumnjam da je x265 bolji

Link to comment

Slabo ko trenutno koristi HEVC (H.265) codec, ali nema sumnje da je on budućnost, pogotovo ako se uzme u obzir brzina prodaje 4k opreme. Kad kablovski (i satelitski) 4K kanali masovno krenu, neće biti ni izbora.

Edited by Jeremija
Link to comment

SK HD + trumotion na user (u prevodu nakrcaj na max) + nagnavanje Robije = :wub:

 

Stari tv sam stavio kao pc monitor. Njegov daljinski sljaka i nanovm tv-ual magicni ne sljaka na njemu. Par puta ugasim stari na daljinski a usput se novi upali.

 

Sreca pa magic ne sljaka na starom jer ovo uopste ne moras da uperis u tv. Radi gde god da je uperen. Jedino mi je skrol grozan na magicu. Od starta imam feel kao na izandjalom misu.

Edited by katamaran
Link to comment

Jedno pitanje, uzeo sam smart tv, sta treba da podesim da pratim sport preko neta/ streamova? Sad sam probao czv fener ali nije moglo,-kako je mec bio poceo nije mi se dalo cackati.

 

Послато са HUAWEI P7-L10 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Sad sam probao yt Zvezda Krka i meni je ovo grozno.

 

Mogu da pustim web tv na kompu pa preko servia na tv?

 

edit: nije ni taj mnogo bolji al bar da naucim mehanizam

 

edit2: zajebancija

 

http://wiki.serviio.org/doku.php?id=stream_pc

 

Koliko kapiram trebala bi mi dva vlc-a (portabl + instaliran)  ovo. Jedan da pusta strim a drugi da ga strimuje na tv. Mrzi me da se mlatim, gledacu na monitoru

Edited by katamaran
Link to comment

Youtube ili html5 streamovi

Htm, recimo onaj stream ctzv fener sto si ti kacio nisam mogao pustiti, kazem nisam nista podesavao, nov je tv a volio bi nfl ako ima mogucnosti I el gledati

Mislim ako ima el preko yt jos bolje nisam ni traZio linkove

 

Послато са HUAWEI P7-L10 уз помоћ Тапатока

Edited by beeva
Link to comment

Trebalo bi da je napredniji al mi prvo iskustvo pokazalo upravo suprotno. Bas pisao na pirateriji da mi je manji x264 vizuelno dost lepsi od veceg i tehnicki nabudzenijeg x265

 

Ima tu dosta do znanja onoga ko ripuje

Skidaj megusto HEVC, epizode su mu trenutno 720P, a veličina smešnih 200MB, i sve odlično izgleda

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...