Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

U pitanju su stariji ljudi. Snasli bi se mislim, uz pomoć, sa tehničke strane. Zanimaju ih serije, filmovi, evo sad im se dopalo 'Nikad nije kasno' realiti sa pjevanjem (našli na jutjubu), i ostalo sve što vole mladi baba i deda kategorije. Jel ima takvih streamova?

Edited by djili
Link to comment

Pa , ja nisam gledao jer to imam na tv-u regularno , kad bih uopste zeleo da gledam,

ali mislim da je neko ovde trazio PTC i da je bilo samo malo cimanja da se nadje.

E sad taj tv box moze preko app da im otvori i YT na tv-u...

Link to comment

Imam problem sa serviom u smislu da mi ne vidi jedan file kao video file. Dakle, vidi folder ali kada uđem u njega kaže "no video audio or photo file", tako nešto.. U pitanju je 4K file mp4 formata. 

Da li vam se dešavalo isto, i da li servio ima neko ograničenje po pitanju  formata, kodeca i sl?

 

Inače, jbt, oduševljen sam app-om, blu ray preko koga sam gledao (iako jedno od najboljih komada tehnike koje sam ikada imao, lg bd 390) me malo malo zezao u smislu da je sve puštao, ali neke fajlove npr nisam mogao da premotavam, neke fajlove sa DTS zvukom nisam mogao da puštam pa sam morao da konvertujem u AC3 a ovo radi kao sat jbt, sve pušta /osim ovog izuzetka :D/, mota i pušta u sekundi, ma super. 

Link to comment

Evo da se hvalim, kupio LG UH750V.

 

Prezadovoljan sam, samo primetih jednu čudnu stvar - kada puštam sliku sa kompa kroz HDMI na televizor (filmovi - ne igre), zvuk kao da kasni oko 300-400ms. Dosta je vidljivo da blago kasni. Trenutno mi ne predstavlja nikakav problem, samo na kompu kroz VLC podesim audio delay da je toliki, i sve cakum pakum. Ali ono, interesuje me ima li "sistemsko" rešenje? Zbog čega tako, nikada na starom TV-u nisam primetio da audio kroz HDMI kasni.

 

Inače, zvuk sa TV kanala je sasvim okej, a i kad pustim divx direktno sa USB-a utaknutog u TV (radije nego sa kompa kroz HDMI), zvuk je takođe savršen. Samo malko kasni preko HDMI?

Link to comment

mozda ovo

 

It's not an issue with your cables. It's a feature which was designed to work with cinema systems.
To fix it on you tv, go into your tv audio settings. You should have a setting which adjust the audio sync (on My LG tv it's called AV Sync). From here in it's a bit hit and miss and you may need to adjust it again later.

 

http://www.tomsguide.com/answers/id-2532388/lip-sync-hdmi.html

 

Ja nisam primetio taj problem na mom

 

edit: mada nisam ni pustao sa kompa preko hdmi :) Stavi servio

Edited by katamaran
Link to comment

Nemoj (kad puštaš filmove i slično sa kompa) da koristiš HDMI, ima jako mnogo razloga, a već sam o tome pisao naširoko na ovoj temi.

 

 

Ako nemaš, kupi ethernet (LAN) kabl, poveži s< njim, i sve će ići kako treba.

Link to comment

mozda ovo

 

http://www.tomsguide.com/answers/id-2532388/lip-sync-hdmi.html

 

Ja nisam primetio taj problem na mom

 

edit: mada nisam ni pustao sa kompa preko hdmi :) Stavi servio

 

Videh, ali nadao sam se da ima nešto jednostavnije :D i ovde se zove AV sync, samo ne bih baš da ga čačkam za to osim ako ne mogu da podesim da to setovanje važi samo za HDMI 2, recimo. A koliko vidim, ne mogu.

 

Nemoj (kad puštaš filmove i slično sa kompa) da koristiš HDMI, ima jako mnogo razloga, a već sam o tome pisao naširoko na ovoj temi.

 

 

Ako nemaš, kupi ethernet (LAN) kabl, poveži s< njim, i sve će ići kako treba.

 

Joj, daj koji link na njih, leba ti. Ovo me živo interesuje, zašto ne na HDMI, koji bi to razlozi mogli biti (kod mene je to baš stvar višegodišnje navike, a ja sam tvrdoglav ko mazga kad je reč o navikama).

Link to comment

Videh, ali nadao sam se da ima nešto jednostavnije :D i ovde se zove AV sync, samo ne bih baš da ga čačkam za to osim ako ne mogu da podesim da to setovanje važi samo za HDMI 2, recimo. A koliko vidim, ne mogu.

 

 

Joj, daj koji link na njih, leba ti. Ovo me živo interesuje, zašto ne na HDMI, koji bi to razlozi mogli biti (kod mene je to baš stvar višegodišnje navike, a ja sam tvrdoglav ko mazga kad je reč o navikama).

 

 

 

Evo, pogledaj moje postove na ovoj (a verovatno i drugim stranicama) -  http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=1878&page=133

 

 

 

 

Jeremija, on 12 Dec 2016 - 22:52, said:

Ja sam nekada povezivao kompjuter direktno sa televizorom, medjutim primetio sam da u tom slučaju televizor odmah prelazi u PC Mode, i nema onda ništa od mnogih advanced settinga, npr. BFI za povećanje pokretne rezolucije, ili podešavanja nijansi boja, itd.

 

Isto tako, kad kablom povezuješ kompjuter i tv, moraš biti siguran i da tv podržava chroma subsampling, inače tekst i boje neće biti dovoljno oštre.

 

 

Sa programima kao Serviio nemaš takvih problema, meni je čak Serviio sam otključao dva moda na televizoru - Cal Day i Cal Night, kojima (bez njega) možeš da pristupaš samo u servisnom modu.

 

 

 

Ovo se, naravno, odnosi na HDMI, sa ethernetom sve normalno radi.

Edited by Jeremija
Link to comment

I nikome od serviiovaša™ se nije desilo da tv ne vidi file koji je fakat u folderu, iako vidi dotični folder?

 

 

Kako da nije, jedan od retkih problema sa Serviiom. Zvuči smešno, ali nije svejedno iz kog foldera pristupaš fajlovima. Na primer, neće ti biti isti rezultat ako kreneš da tražiš kroz Video ili Image subfolder.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ja sam nekada povezivao kompjuter direktno sa televizorom, medjutim primetio sam da u tom slučaju televizor odmah prelazi u PC Mode, i nema onda ništa od mnogih advanced settinga, npr. BFI za povećanje pokretne rezolucije, ili podešavanja nijansi boja, itd.

 

Isto tako, kad kablom povezuješ kompjuter i tv, moraš biti siguran i da tv podržava chroma subsampling, inače tekst i boje neće biti dovoljno oštre.

 

Hm, na mom LG imaš sve te silne opcije, i bogami sve imaju efekta. Okej, nisam siguran za taj chroma subsampling, ali i tekst i boje su oštre da se isečeš na njih. Juče baš kad sam testirao, pustio sam isti divx fajl sa USBa direktno na TV i sa kompa kroz HDMI, ama nikakve golim okom vidljive razlike ne videh, a bio fini blu ray rip od 30 gigabajta.

 

Mislim, u dugoročnom planu mi je svakako da se zezam sa tim smart aplikacijama, do sada nisam imao ni vremena ni potrebe, samo bih voleo nekako da sredim to zakašnjenje zvuka. Nije pod moranje, više mi je onako, "nelogično".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...