Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

roditelji resili da zamene tv.

posto imaju onaj sivi samsung sa ogromnom kutijom pozadi, ponajvise iz estetskih razloga, a i oslobodice se 1m3 prostora u sobi :D

 

zamolio bih za neku preporuku u najnizoj cenovnoj kategoriji

 

njima je bitno da kvalitet slike bude zadovoljavajuci i da nije u pitanju  model za koji vazi da se cesto kvari

dakle nista nekakve napredne opcije i ludila. otac koji najvise gleda tv sedi na uglavnom na 2m udaljenosti od mesta gde ce tv stajati, tako da pretpostavljam da 32" vrsi posao, eventualno 40" mada mi i to deluje vec malo veliko

 

pretpostavljam da je za kvalitet slike najvaznija rezolucija? ili gresim?

 

 

ako postoji nekakvo uputstvo na netu "sta trebate znati o novijoj generaniciji tv" za nekog ko nema predstavu o istim, bio bih zahvalan ako bi neko podelio link ka tako necemu

gledaj da izbegneš smart tv i da je 3d

hd bi već trebao da poseduje

 

panasonic, lg, samsung

Link to comment

Ljudi, pošto blu ray player koji koristim za strim sa kompa ne podržava x265, kako najjeftinije da si™ omogućim to? 

Vidim da su 4k filmovi mahom sa njim rađeni.

lan kabl + servio

 

Radi i plex al iz nekog razloga koristi hardver kompjutera dok pusta fajlove a x265 je izuzetno zahtevan. Servio samo cita sa kompa tako da je cpu stalno na idle.

 

Otkad sam kupio lan kabl pogledao sam samo jedan uhd sa nekim ogromnim bitrejtom i samo mi je u jednom trenutku malo stucnuo. Pretpostavaljam da ni toga ne bi bilo da sam kupio kvalitetniji kabl.

Link to comment

Poručen LG 55UH661v

 

lan kabl + servio

 

Hvala rođo. Već sam se pomirio da ću morati da uzimam neki device.

 

Kako to radi u praksi? Kontam da je dovoljno da je PC nakačen na isti ruter kao tv?

 

Vidim da ima aplikacija na pc-u, kako se pokreće sa tv-a jel i tamo ima app ili ga vidi preko neke sharing aplikacije i sl?

 

bonus pitanje: gde skidate UHD sadržaj, klasični "kanali"?

Edited by Mil@n
Link to comment

Pustis photos and videos na tv-u i tamo izaberes servio. 

 

Nema previse uhd stvari al ce biti sve vise. Uhd film je preko 50 giga :)

 

btw malo me zeza cast to tv opcija u win 10. Manje fajlove pusta bez problema a ove vece samo par sekundi. Prilicno sam siguran da je to zato sto koristi blutut sa kompa umesto lan kabla (desktop bez vajerlesa). Jel moze nekako da se natera da ide preko kabla?

Edited by readonlyja
Link to comment

Poručen LG 55UH661v

 

 

Hvala rođo. Već sam se pomirio da ću morati da uzimam neki device.

 

Kako to radi u praksi? Kontam da je dovoljno da je PC nakačen na isti ruter kao tv?

 

Vidim da ima aplikacija na pc-u, kako se pokreće sa tv-a jel i tamo ima app ili ga vidi preko neke sharing aplikacije i sl?

 

bonus pitanje: gde skidate UHD sadržaj, klasični "kanali"?

 ima dosta na torrentday, al mora da se drzi ratio bar 1:1

Edited by Čutura
Link to comment

 ima dosta na torrentday, al mora da se drzi ratio bar 1:1

 

Jel treba invite za to?

 

Edit: vidim da treba. Ako moreš poslati, reči da ti šibnem mail na pp. :P

Edited by Mil@n
Link to comment

Poručen LG 55UH661v

 

 

Hvala rođo. Već sam se pomirio da ću morati da uzimam neki device.

 

Kako to radi u praksi? Kontam da je dovoljno da je PC nakačen na isti ruter kao tv?

 

Vidim da ima aplikacija na pc-u, kako se pokreće sa tv-a jel i tamo ima app ili ga vidi preko neke sharing aplikacije i sl?

 

 

 

 

Jeste.

 

Meni ga Samsung prepoznaje bez dodatne aplikacije za tv, a kod Plexa imaš posebnu aplikaciju i za Smart TV koju moraš da skineš.

Link to comment

Kako je to uopšte teoretski moguće da svi članovi imaju preko 1:1 :unsure:

dobijes bonus gb-te za sidovanje, bez obzira dal neko skida od tebe. ja imam 1.9 trenutno..

 

ed, a moze i da se dokupe gb za ratio. ko nece da siduje..

Edited by Čutura
Link to comment

Stigao teve, skinuo test 4k film da probam, servio šljaka lagano barem to malo što sam probao 4k, i jedan ceo film u 1080p - nije štucnuo.

 

Slika na 4k - :Hail:

imas na yt dosta lepih 4k klipova da paris oci :)

Link to comment

Ne znam gdje da pitam, pa evo ovde. Da li bi bio koristan neki Android box za dijasporce sto bi da gledaju ex-yu stvari?

Bio bi ali dosta toga bude pa nestane, pa se vrati...

Znaci nego ko ima iskustva tj. zivce za to...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...