Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Kad si vec raspolozen, probaj i sa servioo kako radi,

ja batalio plex i sada servioo koristim

Dusa mi spava al izgleda da cu morati. Sa eksternim super sljaka al hard mnogo vise vibrira nego kad se nakaci na komp  <_<

Link to comment

A ja sam sve ubedjeniji da je plex kanta na ovoj generaciji. Na starom tv-u mi lepo sljaka i cita fajlove ko sa flesa.

 

Konacno nasoa titlove al nigde nikakvih podesavanja za titlove. Po svemu sudeci ne haje za moja podesavanja bitrejta i bilo cega drugog.

 

 

Servio pomagaj

 

edit: nema app-a 

 

desk_flip.jpg

 

servio se instalira samo na kompu?

Edited by katamaran
Link to comment

Pokrenuo konzolu iz web brauzera i dodao shared folder (isti koji koristim za plex)

 

ne da mi da uradim force refresh a stikliranoje automatsko osvezavanje

 

tv vidi komp i servio ali ne i fajlove iz serovanog foldera...

 

edit: izgleda da nisam zavrsio add foldera. proba ponovo..

 

edit 2: posle sejva pojavio se najmanji film iz share foldera. Mozda mu treba vremena da skenira folder jer su fajlovi po 50-60 giga.

 

cini mi se da ovaj 1080p film ne koristi cpu. Smem li da se usudim da sanjam...

 

raste izbor fajlova, sve sam sigurniji da ne arci cpu, jedino sto jos nema ona dva uhd filma

Edited by katamaran
Link to comment

Pojavi se polako i manji uhd film. Bice valjda uskoro i drugi

 

definitivno ne maltretira komp  :ziga:  :ziga:  :ziga:

 

Hvala svima na pomoci veceras a posebno hvala do neba sto me nateraste da probam servio

 

 

 

 

u sekundi je stucnuo ovaj uhd film ali pre i posle toga savrseno sljaka preko wfi

 

edit: stucnuo je par puta al ce to resiti ethernet kabl sutra.

 

edit 2: malo se blesavo pojavljuju fajlovi po random folderima al vremenom sve stiglo. UHD nece tecno da radi preko wifi. x264 stuca minimalno dok onaj zahtevniji x265 stuca cesce (x264 bi se cak mogao i pogledati)

 

1080p sljaka ko avion i odlicno izgleda. Jesam komiran al cu bar da pogledam Taboo veceras

Edited by katamaran
Link to comment

Iskreno, ova tema me toliko smorila da neću čak ni da skrećem pažnju da bi plex radio apsolutno isti posao ko taj siromašni serviio da si koristio samo server, bez klijenta...što sam pričao pre par sati  :fantom:

 

Edit - ali bitno da radi i da si ti zadovljan, uzdravlje!

Edited by Ruxin
Link to comment

Ja ovde preporučujem Serviio od prvog dana, drago mi je da si ga i ti konačno prihvatio, sjajan program. Neke stvari u vezi sa njim ćeš tek ukapirati, ima mnogo sitnih detalja koji se ne primete odmah.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...