Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

i to je meni slično onome, što vodim večite rasprave na ovom forumu na temu nekih tzv satiričnih emisija - te stvari nemaju nikakvu težinu jer su samo za tu određenu nišu gledalaca i služi upravo za taj, što si ti lepo napisao, kratkotrajni "he he, e jes' mu rekao" osećaj. OK, ne škodi, ali nije i da nešto specijalno pomaže.

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne slažem se, samo ne znam kako bi dokazao tvoju tvrdnju, ili opovrgnuo.

 

 

 

I to je nešto, ako nema štetnog efekta.

Pa ima stetnog efekta, to je ono sto Marshall pise.

 

"više sam komentarisao nivo i način komunikacije te emisije, meni je to upravo ono što mi smeta i kod naprednjaka, taj nivo nekakve zlobe koji izbija kad pričaju o drugoj strani. "

 

Pink i Informer nivo, naprednjacki.

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

i to je meni slično onome, što vodim večite rasprave na ovom forumu na temu nekih tzv satiričnih emisija - te stvari nemaju nikakvu težinu jer su samo za tu određenu nišu gledalaca i služi upravo za taj, što si ti lepo napisao, kratkotrajni "he he, e jes' mu rekao" osećaj. OK, ne škodi, ali nije i da nešto specijalno pomaže.

 

Ne slazem se, satira i komedija mogu biti jako politicko oruzje, jer dobacuju do sirokog kruga ljudi. Kesic je daleko uticajniji i bitniji za opozicionu agendu nego Olja Beckovic.

Link to comment
4 minutes ago, Pexa said:

Pa ima stetnog efekta, to je ono sto Marshall pise.

 

"više sam komentarisao nivo i način komunikacije te emisije, meni je to upravo ono što mi smeta i kod naprednjaka, taj nivo nekakve zlobe koji izbija kad pričaju o drugoj strani. "

 

Pink i Informer nivo, naprednjacki.

Kog tačno štetnog efekta?

Da neće nekog od opredeljenih glasača opozicije ove emisije oterati u apsitnenciju?

Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

i neki kratkotrajni "he he, e jes' mu reko" osjećaj koji se vrlo brzo zamijeni sa daleko turobnijim "jebote šta smo dozvolili, ko je neki kurac u našem društvu", koji peče mnogo duže. 

meni je ovo dovoljno da serijal smatram potrebnim. možda će neko novi i da pogleda pa da mu sine. ne znamo. ako se misli da je nepotrebno ono što već znamo, onda je gomila programa višak.

BT je jedan od većih junaka ovog zla i mesto mu je u ovom serijalu.

Link to comment

Pa neće, ali svakako neće ni popraviti jednu od stvari koju su naprednjaci rasturili do temelja, a to je kultura političke komunikacije. Jedno je šta mi ovdje pričamo, sprdamo se, šta pričamo sa ukućanima, ali ovo je emisija na televiziji koja puca na to da bude etalon nekog novog sistema političke diskusije. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

meni je ovo dovoljno da serijal smatram potrebnim. možda će neko novi i da pogleda pa da mu sine. ne znamo. ako se misli da je nepotrebno ono što već znamo, onda je gomila programa višak.

BT je jedan od većih junaka ovog zla i mesto mu je u ovom serijalu.

 

moja kritika je na sasvim drugom mjestu. Navrzo sam se na epizodu o Krstiću jer je on realno peta liga zla u Srbiji, ali pola kritika na njegov račun je bilo kako je on bio udarač daira i potpuno nebitan lik u "Idolima" i kako je bio mutav na svakoj žurci osamdesetih u Beogradu na kojoj se pojavio. Mislim, sve to stoji, ali koji je kvalitet tih informacija sem što reče CK da možda iznervira dotičnog da se dodatno blamira. Ali ne mogu se oni dovoljno izblamirati da to ima nekog efekta na glasače. 

Link to comment

ja sam se fokusirao na ovo tvoje. peče me vrlo

Quote

osjećaj koji se vrlo brzo zamijeni sa daleko turobnijim "jebote šta smo dozvolili, ko je neki kurac u našem društvu", koji peče mnogo duže. 

 

Link to comment

To može da se uradi i u emisiji čisto faktografskog tipa, a ne dovoditi talking heads koje će iznositi paušalne ocjene tipa "jadan", "iskompleksiran", "smrde mu noge" i slično. O nedjelima ove ekipe više govore fakti nego sva mišljenja Tamare Skroze ili Bobana Stojanovića. 

Link to comment

Meni je ta retrospektiva Krlove mladosti dobra stvar da se gledaocu prikaže kako je jedan mutavi nebitan nikogović zahvaljući naprednom režimu i opštem raspadu ovog društva isplivao na zelenu granu i sisa budžetske pare kao nadoknadu za svoje crvjezikovkse usluge. kao i to kakav tip varajića i lopova prooviše ovakav režim.

 

To što je Bota prvi promovisao Krloa u svet srpskog politiĆkog đetseta ću iskusno prećutati. :fantom:

Link to comment
14 minutes ago, Pexa said:

Ne slazem se, satira i komedija mogu biti jako politicko oruzje, jer dobacuju do sirokog kruga ljudi. Kesic je daleko uticajniji i bitniji za opozicionu agendu nego Olja Beckovic.

 

na to i mislim, smatram da se snaga precenjuje

 

da li postoji nešto, neki pozitivan efekat, za koji misliš da je neka od tih satira bila zaslužna?

 

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je ta retrospektiva Krlove mladosti dobra stvar da se gledaocu prikaže kako je jedan mutavi nebitan nikogović zahvaljući naprednom režimu i opštem raspadu ovog društva isplivao na zelenu granu i sisa budžetske pare kao nadoknadu za svoje crvjezikovkse usluge. kao i to kakav tip varajića i lopova prooviše ovakav režim.

 

To što je Bota prvi promovisao Krloa u svet srpskog politiĆkog đetseta ću iskusno prećutati. :fantom:

To ti jedino i preostaje

Link to comment

Bravo na čeripikingu, i promašenom zaključku

 

 

Esid: bar nisi ubacio Đilasa, jedan evidentan napredak :D

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...