Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

ali si u pravu za navike i cene, i tu i tamo. jednostavno je daleko jeftinije hraniti se zdravo u sr, nego u razvijenim zemljama.

 

http://www.bgpijace.rs/barometer.php

 

Pa uzmi u obzir da je prosečna plata u Srbiji 350 evra, Beograd nešto više, ali može se lepo sravniti koliko to košta. Plus su pijace jeftinije od supermarketa, kad znaš da tražiš.

 

Što se tiče navika, to je ostatak starijih generacija. Već sam rekao kako se hrane klinci, na osnovu svog malog uzorka, a i u 25-40 generaciji rulaju donesi dot kom i slični servisi.

Edited by ljakse
Link to comment

 

Je l to samo za citruse, ili se u to umaču i jabuke, ono masno što ne može da se spere ni dinamitom?

 

ne mogu ništa da tvrdim pouzdano, davno sam radio na tome i to isključivo za citruse

 

znam da se radi za razno voće/povrće i da se obično formuliše tako da može da se jede tj da je jestivo

 

doduše jestivo ne znači obavezno i zdravo

 

i prepoznavao sam više puta to masno na jabukama po megamarketima

Link to comment

Ti ne obilaziš naše pijace i supermarkete?

 

pa ne..ja imam dilerku za povrce,jednu za sir i mleko i jednu za volovsko srce i krastavac iz baste,piletinu,svinjsko suhomesnato i jaja gajimo nase..iz prodavnice otprilike jedem samo jogurt i tunjevinu..

 

ok za decu koja su debela,to i ja vidim ali bas zato treba promovisati dobar nacin ishrane i podizati svest o tome sta se jede..o tome ja ovde i pricam

Link to comment

pa ne..ja imam dilerku za povrce,jednu za sir i mleko i jednu za volovsko srce i krastavac iz baste,piletinu,svinjsko suhomesnato i jaja gajimo nase..iz prodavnice otprilike jedem samo jogurt i tunjevinu..

 

ok za decu koja su debela,to i ja vidim ali bas zato treba promovisati dobar nacin ishrane i podizati svest o tome sta se jede..o tome ja ovde i pricam

 

O tome sam i pričao, ti spadaš u taj minimalni procenat kome je to dostupno, a ovo za naše globalno zdravo hranjenje je odavno mit. I ja odem do tazbine i dovučem krompir, neprskane jabuke koje moram da potrošim u max 7 dana pošto istrule, i zamrznute domaće maline, ali ne mogu na dnevnoj bazi da prelazim 400 km da bismo jeli. Dakle, osuđen sam na namirnice nepoznatog porekla i kvaliteta za svakodnevno trošenje.

 

Naravno da treba promovisati zdrav način ishrane, ali nismo o tome govorili. Fakat je da smo mi već ohoho postali Amerika što se tiče prehrambenih navika, samo nemamo njihov standard da se razvaljujemo od toga. A imamo gore namirnice i nikakav izbor, za razliku od njih.

Edited by ljakse
Link to comment

sta sad treba pasti u depru i u stanje ,,sve je otrovno i nista ne valja,, i jesti sta?pekaru,slatkise,sokove,salame i razorazne sosove i upakovane obroke?

pa ne..i pored svih tih,kako kazes losih namirnica i loseg izbora je i dalje bolje jesti pravu hranu od dzanka i industrijske hrane..sto jede 90% ljudi i dece ovde..a promovisanjem i podizanjem svesti ce se stvari menjati..nemoj da si pesimista

Link to comment

sta sad treba pasti u depru i u stanje ,,sve je otrovno i nista ne valja,, i jesti sta?pekaru,slatkise,sokove,salame i razorazne sosove i upakovane obroke?

pa ne..i pored svih tih,kako kazes losih namirnica i loseg izbora je i dalje bolje jesti pravu hranu od dzanka i industrijske hrane..sto jede 90% ljudi i dece ovde..a promovisanjem i podizanjem svesti ce se stvari menjati..nemoj da si pesimista

 

Nisam to rekao, samo sam reagovao na tvoju tvrdnju da imamo kvalitetne namirnice i dobre prehrambene navike, što nije tačno.

Link to comment

Kad nivo kiseonika sa trenutnih u gradovima 12-17% počne da pada ispod 10, tad će stvarno biti doom.

 

e to još nisam čuo aj malo detaljnije ja volim da plašim ljude kad mi počnu o kemtrejlsima i harpovima :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...