Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

nema veze ako je bez leba moze,bolje i ta slama nego hleb..sledeci korak je,kad se uvidi sva lepota,ukusi i socnost hrane  skroz bez hleba..zivot bez hleba je divan!! :wub:

Evo me na kratko. Mogu bez hleba, mogu da prihvatim bilo koji koncept bez nečega (mada najteže bez mlečnih proizvoda, koje uglavnom jedem niskomasne, ponekad se častim punomasnim sirevima). Ono što me plaši je što u brasnu (koje god) postoje elementi koji su  neophodni  za nesmetano funkcionisanje organizma, pa se postavlja pitanje čime ih zameniti. Potpuni prelazak na high fat nikako ne smem, jer sam operisala žučnu kesu (iako uzrok nije bila ishrana). Je l postoji nešto- lclf?

Link to comment

Evo me na kratko. Mogu bez hleba, mogu da prihvatim bilo koji koncept bez nečega (mada najteže bez mlečnih proizvoda, koje uglavnom jedem niskomasne, ponekad se častim punomasnim sirevima). Ono što me plaši je što u brasnu (koje god) postoje elementi koji su  neophodni  za nesmetano funkcionisanje organizma, pa se postavlja pitanje čime ih zameniti. Potpuni prelazak na high fat nikako ne smem, jer sam operisala žučnu kesu (iako uzrok nije bila ishrana). Je l postoji nešto- lclf?

 

 

omg,obrazloži ovo?misim koji su to elementi i zašto?

 

a kako misliš da funkionišeš na lclf i odakle da dobijaš energiju za postojanje?

 

misim to ne može jer su ti ili carbs ili fat izvori energije a drugih nema..bolje nemoj pokušavati..napravi neki miks umerenosti

Edited by ivy
Link to comment

Moj teča ima 70 i kusur godina, od toga je skoro 60 pijan svaki dan, plus tuče dve pakle pljuga. Izgleda kao da mu je 55 (izgledao bi i bolje da nije alkos), pritisak i svi rezultati savršeni. Otkad zna za sebe jede uredno i malo manje od uobičajene porcije, ima doručak, ručak i večeru, jede sve, masno, ljuto, povrće, meso, slatko, debelu komadinu hleba uz jelo, ali kad pojede, pojede, to je to, nema grickanja, jela s nogu ni džank fuda, samo alkohol, pljuge i 15-20 km šetnje kerova dnevno.

Link to comment

Moj teča ima 70 i kusur godina, od toga je skoro 60 pijan svaki dan, plus tuče dve pakle pljuga. Izgleda kao da mu je 55 (izgledao bi i bolje da nije alkos), pritisak i svi rezultati savršeni. Otkad zna za sebe jede uredno i malo manje od uobičajene porcije, ima doručak, ručak i večeru, jede sve, masno, ljuto, povrće, meso, slatko, debelu komadinu hleba uz jelo, ali kad pojede, pojede, to je to, nema grickanja, jela s nogu ni džank fuda, samo alkohol, pljuge i 15-20 km šetnje kerova dnevno.

 

Zdrav je zbog šetnje 15-20 km. Bez toga bi bio ćao, koliko god se umereno hranio. 20 km hodanja dnevno retko ko sebi može da priušti, mislim vremenski, ja radim na tome da povećam Suninu šetnju sa 8-10 km dnevno na bar 12.

 

edit: Na račun foruma i serija. Slabo mi ide. :(

Edited by sailorman
Link to comment

Nije samo zbog toga, ja provalim po sebi koliko mi je bolje kad mi se desi da spojim nekoliko dana da ne gladujem ceo dan pa se ožderem uveče, ili da ne jedem s nogu, ili da se ne prežderem nečega, bilo to i mega zdravo. Jednostavno, kad sam nekoliko dana uobročen, bez slatikiša i grickalica između, to je nebo i zemlja. Naravno, to nikad ne zaživi pošto sam stoka po prirodi.

 

edit: nemoj zajebavati, ja ubijem 5-6 km samo da odem do pijace i nazad, to je pičkin dim. Za 15-20 km ti treba da tome pridodaš još pešačenje na posao, za neku pristojnu rutu.

Edited by ljakse
Link to comment

Nije samo zbog toga, ja provalim po sebi koliko mi je bolje kad mi se desi da spojim nekoliko dana da ne gladujem ceo dan pa se ožderem uveče, ili da ne jedem s nogu, ili da se ne prežderem nečega, bilo to i mega zdravo. Jednostavno, kad sam nekoliko dana uobročen, bez slatikiša i grickalica između, to je nebo i zemlja. Naravno, to nikad ne zaživi pošto sam stoka po prirodi.

 

Da, to jedenje u određeno vreme je isto bitno. Moja keva jede tri obroka dnevno u isto identično vreme svaki dan, onako solidno velika obroka u kojima ima svega od mesa i povrća preko čvaraka i peciva do slatkiša. Šeta 7-8 km dnevno, leti pliva, i mršava je kao grana, ima triput manje celulita od mene, sa svoje 63 godine.

Edited by sailorman
Link to comment

Evo me na kratko. Mogu bez hleba, mogu da prihvatim bilo koji koncept bez nečega (mada najteže bez mlečnih proizvoda, koje uglavnom jedem niskomasne, ponekad se častim punomasnim sirevima). Ono što me plaši je što u brasnu (koje god) postoje elementi koji su  neophodni  za nesmetano funkcionisanje organizma, pa se postavlja pitanje čime ih zameniti. Potpuni prelazak na high fat nikako ne smem, jer sam operisala žučnu kesu (iako uzrok nije bila ishrana). Je l postoji nešto- lclf?

 

postoji, dukan dijeta. i radi fantasticno.

Link to comment

Evo me na kratko. Mogu bez hleba, mogu da prihvatim bilo koji koncept bez nečega (mada najteže bez mlečnih proizvoda, koje uglavnom jedem niskomasne, ponekad se častim punomasnim sirevima). Ono što me plaši je što u brasnu (koje god) postoje elementi koji su  neophodni  za nesmetano funkcionisanje organizma, pa se postavlja pitanje čime ih zameniti. Potpuni prelazak na high fat nikako ne smem, jer sam operisala žučnu kesu (iako uzrok nije bila ishrana). Je l postoji nešto- lclf?

a da odes kod nekog nutricioniste?

ima super ekipa u zavodu za neznamstabese, u istoj zgradi gde je biljna apoteka, ispod zooloskog vrta.

svi su doktori specijalisti. racunam da ipak za nijansu mozda vise znaju od ajvare, sejlora i novinara istrazivaca po tabloidima.

Link to comment

a da odes kod nekog nutricioniste?

ima super ekipa u zavodu za neznamstabese, u istoj zgradi gde je biljna apoteka, ispod zooloskog vrta.

svi su doktori specijalisti. racunam da ipak za nijansu mozda vise znaju od ajvare, sejlora i novinara istrazivaca po tabloidima.

 

Svašta. Da čitaš napisano, shvatio bi da se ja na ovim temama pojavljujem uglavnom sa pitanjima, nešto ređe sa opservacijama koje nikad ne pokušavam da od pojedinačnog primera izdignem na nivo opšteg pravila (npr. ovo gore za moju mamu). Moje znanje o ovoj temi se svodi na ono što znaju i osnovnoškolska deca (hleb i slatkiši goje, meso, voće i povrće treba jesti, doručak je važniji od večere, blabla bla), ne bi mi palo na pamet da nekome delim savete po pitanju ishrane. Mislim WTF, ja sam blago gojazna osoba.

 

Sve u svemu, lupetaš Toni.

Edited by sailorman
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...