Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

ne, oni nece biti postovani sve dok se ne izbore za isti polozaj koji imaju belci. kako god ih mi zvali i sta god o njima pricali. dakle, problem je tu samo jedan, a sve ostalo je sviranje kurcu. pogotovo ovakva internet prepucavanja.
Moje mišljenje je da se Romi lakše mogu izboriti za jednaka prava u sredini gde se ne pričaju ovakvi vicevi, nego u sredini gde se pričaju.Ali zaboravi na diskriminisane. Kako se onaj ko priča takve viceve oseća? Šta to govori o njemu?
Link to comment
kako bese ide onaj vic sa silovanjem cigana u zatvoru, sto si mi ti pricao? a inace, rasisticki vicevi su samo posledica socijalnog i materijalnog statusa u kom subjekti zive. da bi se ono promenilo potrebno je mnogo vise od zabrane viceva. u stvari, ta zabrana bi sluzila samo da bi se pripadnici bele srednje klase osecali kako su progresivni i pomazu nesretnima time sto izbegavaju da izgovore odredjene reci. a ne da se mali ciga koji dodje na internet ne bi prenerazio i uvredio. jebiga, njega su verovatno u rl zvali gore nego na internetu, i boli ga kurac za viceve i raspravu na nekom raspadnutom forumu.
Onda je u redu saliti se na racun hendikepiranih osoba, posto ih zabrana viceva o njima ne bi izlecila.
Link to comment
Moje mišljenje je da se Romi lakše mogu izboriti za jednaka prava u sredini gde se ne pričaju ovakvi vicevi, nego u sredini gde se pričaju.
fora je u tome sto viceve ne mozes zabraniti- mnogi su pokusavali, pa im nije uspelo. njih ce biti uvek, dok god ima povoda za njih. a druga stvar je i da izostanak viceva nece mnogo pomoci nekom ko zivi u kartonskoj kutiji i nema tekucu vodu.
Ali zaboravi na diskriminisane. Kako se onaj ko priča takve viceve oseća? Šta to govori o njemu?
ne znam kako se oseca, a on njemu ne govori apsolutno nista. evt da nije licimur. ili prostak u nekim slucajevima.
Link to comment

pa fora je u tome sto se svi vicevi ne pricaju bas svugde. na primer ne objavljujes po novinama rasisticke viceve.

fora je u tome sto viceve ne mozes zabraniti- mnogi su pokusavali, pa im nije uspelo. njih ce biti uvek, dok god ima povoda za njih. a druga stvar je i da izostanak viceva nece mnogo pomoci nekom ko zivi u kartonskoj kutiji i nema tekucu vodu.
ma da. ne mozes zabraniti.0000005191_1_web.jpg
Link to comment
fora je u tome sto viceve ne mozes zabraniti- mnogi su pokusavali, pa im nije uspelo. njih ce biti uvek, dok god ima povoda za njih. a druga stvar je i da izostanak viceva nece mnogo pomoci nekom ko zivi u kartonskoj kutiji i nema tekucu vodu.ne znam kako se oseca, a on njemu ne govori apsolutno nista. evt da nije licimur. ili prostak u nekim slucajevima.
Ja ni ne mislim da zabranjujem. Svakom na njegov obraz. :-)Znači svi zapravo mislimo da Romkinja ima drekavca u gaćama i svako ko to ne instrumentalizuje u svrhe humora je licemer?Nema veze s mozgom.
Link to comment
Ja ni ne mislim da zabranjujem. Svakom na njegov obraz. :-)Znači svi zapravo mislimo da Romkinja ima drekavca u gaćama i svako ko to ne instrumentalizuje u svrhe humora je licemer?Nema veze s mozgom.
nije licimur zato sto svaki normalan covek zna da romi smrde pa onda to i kaze. cisto da se suocimo s problemom. meni zapravo nije jasno kakve veze pristojnost ima sa materijalnim polozajem roma? mozda im nece (odmah) pomoci ali zasigurno ne odmaze dok rasisticki vicevi nikako ne doprinose bilo cemu osim da se svi osecamo skenjano.
Link to comment
ovo sto si napisao je prilicno besmisleno.
Nije, zato sto bi po tebi zabrana, ili ajde da kazemo svojevoljno izbegavanje pricanja viceva o Romima, imalo smisla samo ako bi na neki nacin promenilo njihov status. E to je besmisleno. Slabijih grupa na ciji racun se moze saliti ce uvek biti - ako cemo da cekamo da svi postanu lepi, zdravi i ekonomski jednaki pre nego sto prestanemo da pricamo uvredljive viceve, nacekacemo se. Edited by Radagast
Link to comment
nego, jese ja tripujem, il je to stvatno bilo, u doba onih sesirdzijskih telefona, da kao kad oces da bolje cujes, okrenes nulu?nesto mi sad palo na pamet.
nula prešalta analognu centralu, metuzaleme :fantom:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...