Jump to content
IGNORED

O vicevima i predrasudama


Otto Katz

Recommended Posts

u tom vicu nije 'smesno' to sto romi jedu iz kontejnera vec sto je drustvo resilo da se oni tretiraju kao zivotinje stetocine koje je izvan lovostaja ok ustreliti. ovde je meta vica sam rasizam koji se dovodi do svoje interne granice i prikazuje u svojim protivrecnostima. taj vic je zapravo 'crnjak' koji govori nesto o drustvenom polozaju roma. smrdljivi ciga je jednostavno takav. smrdi. nezavisno od konteksta. to je tako predvidivo rasisticko glupiranje da nije ni smesno.
Ako tako analiziraš, onda ni u vicu o cigi koji smrdi nije smešno to što on smrdi, već što je drštvo rešilo da se oni tretiraju kao životinje štetočine kojima ne treba obezbediti elementarne uslove za održavanje lične higijene.Ne mislim da je super što je Internet kao javno mesto preplavljen glupostima tog tipa, kao što i ne mislim da će zabranjivanje takvih viceva na PPP od Interneta ili same PPP učiniti bolje mesto.A kao što rekoh, ban za Mancei banderu je gluplji i od onog za doktorat i kraljev protokol.
Link to comment
  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MayDay

    34

  • Miralem

    32

  • kim_philby

    27

  • gagorder

    21

ma neuporedivi su vicevi. zamisli sada taj norveski vic ali sa srbinom i cigom. operes cigu i dobijes srbina. zapravo takav vic vec postoji ali ga pricaju hrvati a srbi ga nalaze uvredljivim. rome niko i ne pita.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

jako, jako su mi ruzni "nehigijenski" vicevi o romimamada ima duhovitih :kontejnerskih" i "sekundarnosirovinskih", kao sto ima i elektricarskih, vodoinstalaterskih, a i dabovic napisa stari molerski

Link to comment

haha, kad sam onomad na vicevi topiku pokusala da skrenem paznju na nesmesnost posalica o ugrozenim manjinama, dobih niz korisnih saveta i etiketu party poopera, i na kraju podrsku od strane moderacije u vidu jedinog bana u svom virtuelnom zivotu.'nuf said.

Link to comment
Ako tako analiziraš, onda ni u vicu o cigi koji smrdi nije smešno to što on smrdi, već što je drštvo rešilo da se oni tretiraju kao životinje štetočine kojima ne treba obezbediti elementarne uslove za održavanje lične higijene.Ne mislim da je super što je Internet kao javno mesto preplavljen glupostima tog tipa, kao što i ne mislim da će zabranjivanje takvih viceva na PPP od Interneta ili same PPP učiniti bolje mesto.A kao što rekoh, ban za Mancei banderu je gluplji i od onog za doktorat i kraljev protokol.
nope. on smrdi bez konteksta. jednostavno je tako. bez ikakve korelacije.nema drustva.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

dosadno je više n-to prepucavanje o smrdljivim gancima...nego, as a sort of intermezzo, predlažem da moderacija dozvoli simici promenu nika (ako se on slaže, naravno):

ja sam šećermalac...
:wub:
Link to comment
Kako ih potkače? Jedno su jasna i konkretna rasna vređanja, ako neko ispriča vic ne znači da mrzi i prezire one koji se u njemu spominju, to je jebeni vic.
Ni onaj kome se desi da uvredi na rasnoj osnovi nije obavezno rasista. Ponesu coveka emocije, pa odabere uvredu za koju zna da ima najvise izgleda da povredi sagovornika, i onda crncu kaze da je majmun ili mu majmunski hukce na stadionu, Albanca nazove Siptarom a Hrvata ustasom. Nije potrebno, dakle, biti rasista da bi se postupalo rasisticki. Vicevi koji opisuju Rome kao necistu nizu rasu su rasisticki, nevezano za to sta o njima misli onaj ko ih prica.
Link to comment
...U to ime, sta dobijete kad okupate Norvezanina? Prljavu vodu i cistog Svedjanina. Ovaj vic mi je isprican u Oslu.
:lolol:Zalutao sam na ovaj podforum/topik, pride prezirem viceve an ženeral, ali ovaj je stvarno fenomenalan.
Link to comment
da li pristojan sve treba da prica takve viceve? ne treba.
kako bese ide onaj vic sa silovanjem cigana u zatvoru, sto si mi ti pricao? a inace, rasisticki vicevi su samo posledica socijalnog i materijalnog statusa u kom subjekti zive. da bi se ono promenilo potrebno je mnogo vise od zabrane viceva. u stvari, ta zabrana bi sluzila samo da bi se pripadnici bele srednje klase osecali kako su progresivni i pomazu nesretnima time sto izbegavaju da izgovore odredjene reci. a ne da se mali ciga koji dodje na internet ne bi prenerazio i uvredio. jebiga, njega su verovatno u rl zvali gore nego na internetu, i boli ga kurac za viceve i raspravu na nekom raspadnutom forumu.
Link to comment
kako bese ide onaj vic sa silovanjem cigana u zatvoru, sto si mi ti pricao? a inace, rasisticki vicevi su samo posledica socijalnog i materijalnog statusa u kom subjekti zive. da bi se ono promenilo potrebno je mnogo vise od zabrane viceva. u stvari, ta zabrana bi sluzila samo da bi se pripadnici bele srednje klase osecali kako su progresivni i pomazu nesretnima time sto izbegavaju da izgovore odredjene reci. a ne da se mali ciga koji dodje na internet ne bi prenerazio i uvredio. jebiga, njega su verovatno u rl zvali gore nego na internetu, i boli ga kurac za viceve i raspravu na nekom raspadnutom forumu.
o kako si zatupast ko sundjer bob. nije zatvor vec vojska, nije silovanje vec ciga mora da se seksualno poda (kao i ostali vojnici) zlom podoficiru homoseksualcu kako bi dobio dopust. ako nista drugo lepo govori o homoerotskoj prirodi vojske. sve pogresno zapamtis. sledeci put da te vidim sa svescicom kako hvatas beleske.
Link to comment

2 mau: ne, oni nece biti postovani sve dok se ne izbore za isti polozaj koji imaju belci. kako god ih mi zvali i sta god o njima pricali. dakle, problem je tu samo jedan, a sve ostalo je sviranje kurcu. pogotovo ovakva internet prepucavanja.2 filby: ne znam ja to.

Edited by Miralem
Link to comment
ne, oni nece biti postovani sve dok se ne izbore za isti polozaj koji imaju belci. kako god ih mi zvali i sta god o njima pricali. dakle, problem je tu samo jedan, a sve ostalo je sviranje kurcu. pogotovo ovakva internet prepucavanja.
pa kako da budu isti kao mi kada smrde. prirodno. to svi znaju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...