Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

31 minutes ago, banatjanin said:

 

hakarl ! to bih da probam! kakvo je bilo?

ima jak ukus amonijaka. služi sa ražanim hlebom uz neku njihovu rakiještinu brennivin pa bude podnošljivo. 

Edited by beta
  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, banatjanin said:

veroatno je bila neka loša izvedba

 

Ovo svakako, jer - dobro spremljen hagis ne moze da bude los. Kad budes dolazio u ove krajeve, javi da ti preporucim gde - a mozda se i pridruzim.

Uz jedan dobar single malt.

  • +1 1
Link to comment
On 1. 10. 2023. at 13:23, Mil@n said:

Meni najjače što ne mogu da jedem pečene paprike, iako imaju najlepši miris na svetu, ali jednostavno ne ide, probao sam više puta. Jedem papriku svežu, punjenu, sve.

 

Papriku jedem belolučanu, u ajvaru ili iz turšije, u suprotnom izaziva neprijatne procese...

 

E da, cveklu ne volim. Možda da je "spremljena kako treba", ne znam. I pihtije, ne hvala. Ostalo sve može. Lepo spremljenu džigericu volim više nego meso.

 

23 hours ago, Valkyrie said:

Tartar biftek je hrana bogova.

 

Drugar iz vojske (naravno Sremac) za svinjokolj pojede oko 1kg smeše za kobaje, šatro dok je ne začini kako treba. Ne dozvoljava nikom drugom to da radi. Ja sam sojka i termički neobrađeno meso jednostavno ne mogu.

  • Tužno 1
Link to comment

Cazu Margu sam neuspešno tražio na letovanju na Sardiniji. Vozili se kolima uži ulazili i dvorišta gde kao kod nas na selu napišu "Domać proizvodi" nažalost svaki domaćin mi je rekao isto "Nije leti sezona za taj sir, dođi kad zahladni"

 

On topic

 

Boranija do nivoa bacanja pegle na sam miris.

Svaka paprika koja je veća od jalapeno i koja nije ljuta.

Svaki karfiol koji nije iz turšije.

Tikvice i patlidžan tolerišem. Doduše pohanu tikvicu ću ipak uvek da zaobiđem.

Bamija/Okra mi je isto sranje od jela.

Cvekla samo u boršču, mada sam u zadnje vreme revidirao stav pa mi je ok i u onoj grčkoj salati sa fetom i orašastim plodovima.

Od voća sve tamanim se mušmula.

E da I svaka dinja je precenjena.

Link to comment
35 minutes ago, Ratamahatta said:

I avokado je precenjen, gvakamole takodje 

A nesto bas ni dzigerice ne volem, to ste me podsetili 

Avokado je prosek samo ima dobrog menadžera koji zna kako da ga probije i proda na tržištu.

 

Džigericu kao jedem ali se to na kraju svede na to da pojedem onaj uprženi crni luk i sve okolo a najmanje džigericu.

  • +1 1
Link to comment
On 1.10.2023. at 22:05, Serena said:

WrtOb9x.jpg

Najlepse jelo na svetu :wub:

Nesto sto u zivotu ne bih okusila: suši, tartar biftek, puzevi, žabe, insekti raznih vrsta, rasol, škembice, bakalar. 

Ti bese zivis u Italiji? :isuse: Ajde da si probala pa da ti se ne svidja, ali u zivotu ne bi okusila…. 

 

Link to comment
5 minutes ago, Milošica said:

Eh i ti fejsplam, kao da je rekla da ne bi probala vodu :D

 

Na stranu što je nabrojala neke za mene genijalne stvari.

E jbmliga, sushi ni je ne gotivim previshe ali ne probati ga, ili bakalar. Pa I jebene zabe. Mislim kakvi smo to zabari ako ih nismo barem jednom probali. 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Poludziber said:

Mislim kakvi smo to zabari ako ih nismo barem jednom probali. 

Zivim u Italiji ali nisam zabarka :lolol:

Bila sam jednom na nekom vasaru gde su se jeli zablji bataci peceni u fritezi i kad sam videla tanjire prepune malih nozica u kojekakvim pozama pripala mi muka :wacko: 

A bakalar... ima veoma jak miris tokom pripreme koji me odbija :puke:

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Serena said:

Zivim u Italiji ali nisam zabarka :lolol:

Bila sam jednom na nekom vasaru gde su se jeli zablji bataci peceni u fritezi i kad sam videla tanjire prepune malih nozica u kojekakvim pozama pripala mi muka :wacko: 

A bakalar... ima veoma jak miris tokom pripreme koji me odbija :puke:

 

 

Ukus zabetine vala isti kao light piletina, to ti je mentalni blok. Bakalar zavisi kako se pravi.

  • +1 1
Link to comment

Bakalar ovde kuvaju u mleku. 

Sto se zaba tice, verivatno mentalni blok jos iz osnovne skole. Spremala sam se za takmicenje iz bioligije i morala sam jednoj maloj zelenoj zabici makazama provucenim kroz usta odseci gornji deo glave, tamo gde je mozak. I sad mogu da se setim kako se opirala i grebala me nozicama po dlanu leve ruke :sad:

Link to comment
9 minutes ago, Serena said:

Bakalar ovde kuvaju u mleku. 

 

 

Uzmi prosto file bakalara i skuvaj na pari. Relativno je bezukusan i time bezopasan, a nema ni kosti. Mi onda uz to napravimo sos od senfa i bude sjajno. Mislim ne vidim u cemu se svez bakalar razlikuje od drugih belih riba pa da ti je on sad odvratan`?

 

 

Link to comment
On 1. 10. 2023. at 21:01, Svemir Zeka said:

to nisam ni razmatrala pod jelo

 

vidim spominjali ste sireve, aposlutno ne postoji ništa dovoljno smrdljivo a da se vodi pod sir a da ja ne mogu da ga požderem.

Pokvareni Munster? (Prvu put kad sam ga jeo nisam znao šta da očekujem. I bio je kvaran.. pakao od smrada al nije bio loš :) )

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...