Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

2 minutes ago, Serena said:

Izvinjavam se, nisam precizirala, mislila sam na suvi bakalar i njegovu pripremu. 

 

 

misliš na odsoljavanje i natapanje vodom u vodokotliću  :kecman:

Link to comment
6 minutes ago, Serena said:

Da :lolol: i posle kuvanje u mleku :puke:

 

bakalar na bijelo nije vredan cimanja pripreme, naročito ako hoćeš da ga spremaš po PS  a ne da hvataš prečice - znači riba bluk peršun mulje i krompir u avan pa udri tučkom ko konj da se to isitni i integriše - a ne u food procesor koji će od toga da napravi strukturu humusa

 

jednom godišnje kad ti se jede kad naletiš da ima na meniju onda naručiš, nahraniš životinju koja je mirna do sledeće prilike i to je to

Link to comment

Kad pričate o žabljim batacima, kao i o morskim nemanima, samo da pohvalim ukus svakog od ovih jela - iako je ova sipa sa slike bila manje dobra nego u konobi Chez François u Sète. 
 

6116D065-3E8E-47B7-8B2D-E60350808332.thumb.jpeg.6e40077fb512ed3c8aefb593b226faa4.jpeg29B04907-C72F-4A17-89E6-DC14AF63C384.thumb.jpeg.1d9b813a26179c960e29b0d1ad4a11a2.jpeg

233BF279-2464-4107-B922-3599E7A418A5.jpeg

Edited by dragance
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Kad pričate o žabljim batacima, kao i o morskim nemanima, samo da pohvalim ukus svakog od ovih jela - iako je ova sipa sa slike bila manje dobra nego u konobi Chez François u Sète. 
 

6116D065-3E8E-47B7-8B2D-E60350808332.thumb.jpeg.6e40077fb512ed3c8aefb593b226faa4.jpeg

 

Ovi zablji bataci kao da igraju kolo

 

Narodna nošnja - Srpski folklor

 

 

  • Haha 4
Link to comment

što bi sipe bile problem. pa to je fina i ukusna hrana i lako se sprema, samo treba biti maher i naučiti ispravno temperiranje prilikom pečenja tako da se razbije kolagen i sipa postane mekana a termički proces prekine pre nego što nastupi novo stvrdnjavanje. zapravo jedna od najlakših stvari...

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

što bi sipe bile problem. pa to je fina i ukusna hrana i lako se sprema, samo treba biti maher i naučiti ispravno temperiranje prilikom pečenja tako da se razbije kolagen i sipa postane mekana a termički proces prekine pre nego što nastupi novo stvrdnjavanje. zapravo jedna od najlakših stvari...

 

Sipa nije problem. Problem je sto sam jeo dva dana pre toga mnogo bolju verziju, "Seiche au cassoulet".

Link to comment

e kad je okačena slika žabljih bataka, to voli moja žena ali ja ne jedem

 

kao klinac sam dosta pecao po kanalima i baruštinama i žabe su mi se ogadile, jedna od retkih stvari koju nisam smeo rukom da dodirnem a ni dan danas kad sam mator

 

tako da to ne jedem. mislim probao sam i shvatio da tu - sem asocijacije na neku čkiljavu piletinu, tj krilca - nema ništa zbog čega bi se cimao

 

nije mi gadno ali ne jedem

 

isto izbegavam da jedem zeca, ponovo moja žena obožava a meni žao zeke. inače sam jeo milion puta ali kao u slučaju žabetine, nisam ustanovio nikakvu posebnu dodatnu vrednost zbog koje bi imao grižu savesti. isto žanr lažna piletina.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

jedna od retkih stvari koju nisam smeo rukom da dodirnem a ni dan danas kad sam mator

 

Isto, žabe i glodari tj miševi i pacovi.

 

Disgusted Steve Carell GIF

Edited by Mil@n
  • Haha 2
Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Hobotnica mi je najdraza bila ovog leta (a i inace).

 

ja se meračim da je izbacim iz ishrane a mnogo volim i umem da spremim, od salate do pod sačem

 

i nisam gledao film ali znam koliko je divna i pametna životinja 

 

to što nisam vegetarijanac mi je jedan od glavnih dokaza koliko sam loš čovek, u pravu je burunđanska sekta za to

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

ja se meračim da je izbacim iz ishrane a mnogo volim i umem da spremim, od salate do pod sačem

 

i nisam gledao film ali znam koliko je divna i pametna životinja 

 

to što nisam vegetarijanac mi je jedan od glavnih dokaza koliko sam loš čovek, u pravu je burunđanska sekta za to


Jesu pametne, fantastične su, ali loš sam čovek.

  • Tužno 1
Link to comment

ubi se od svađe sa komšijom fotisom, on ih tamani po našim plićacima ko lud. kažem mu lepo čoveče ostavi ove male da narastu, škk vadiš te što idu 3 u kilo a on će - ako ja ne izvadim izvadiće neko drugi. grčka stoka, ista ko srpska. niđe razlike.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...