Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

5 hours ago, dragance said:

Izguglajte na svoju ruku sir casu marzu iz Korzike.

 

Edit: sad vidim da je originalno sa Sardinije, ali blizu su jedni drugima.

Računa se samo ako si probao :)

Link to comment

Od kako sam u tada renomiranom kineskim restoranu gledao kako izgleda priprema baze za jela koja će se pripremati taj dan izbegavam kineske restorane. Maestru je dnevna rutina bila da ujutro prvo uzme ulje od prethodnog dana gde su se pržile banane i ostala sranja, procedi ga i onda doda tajne sastojke i ostalu magiju. Kancer zagarantovan, neka hvala. 
 

Meni Kinez spada u kategoriju može da se jede, ali ništa spec. Pod uslovom da jelo nije preslatko. Inače ne volim slatke stvari u obrocima koji nisu dezert. Npr džem sa ikea ćuftama (koje su inače ok). Ili oni super slatki bbq sosevi. 


Kad već spomenuh bbq, meni je balkanski roštilj >>> američki bbq.  Bbq mi bio zanimljiv prvih par puta kao neka egzitika. Zapravo mi je više prijao u Holy smoke kao neka egzotika, nego ovde na izvorištu, a jeo sam npr Black’s bbq u Lexingtonu. 
 

A ovih poslednjih par strana izgledaju kao da je neko radio anketu po vrtićima :lolol: Domaća kuhinja, pogotovo stvari spremane u loncu su zakon. 


E, da…

20 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

rakiju

 
👎

  • Haha 1
Link to comment

Meni se nekad zgadi odlazak u restoran kada pomislim da verovatno neko nekad iz sprdnje ili dosade pljune u nesto sto sprema i onda razmisljqm kolko sam se tudjih pljuvacki naguto u zivotu :isuse:

  • Haha 4
Link to comment
5 minutes ago, Tsai said:

Meni se nekad zgadi odlazak u restoran kada pomislim da verovatno neko nekad iz sprdnje ili dosade pljune u nesto sto sprema i onda razmisljqm kolko sam se tudjih pljuvacki naguto u zivotu :isuse:

:happy:

  • Haha 1
Link to comment
21 hours ago, Zverilla said:

Ti samo nisi jeo kod dobrih Kineza.

 

Probao sam na dosta mesta, a drugar je oženjen Korejkom koja je odrasla u Južnoj Koreji i Kini, pa kuva miks te dve kuhinje (imaju i restoran u Beogradu), ali meni ti ukusi jednostavno nisu zanimljivi. Daleko od toga da su mi gadni i da ne bih jeo nešto, samo mi nikad ne bi palo na pamet da to naručim ili da ciljano odem u kineski restoran.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, banecare1 said:

razmisljam 10 minuta i ne mogu da kandidujem nista osim stinky tofu. g

to nisam ni razmatrala pod jelo

 

vidim spominjali ste sireve, aposlutno ne postoji ništa dovoljno smrdljivo a da se vodi pod sir a da ja ne mogu da ga požderem.

Edited by Svemir Zeka
  • Wub 1
Link to comment
21 hours ago, le petit nicolas said:

boranija (puterica) za s mlekom

WrtOb9x.jpg

Najlepse jelo na svetu :wub:

Nesto sto u zivotu ne bih okusila: suši, tartar biftek, puzevi, žabe, insekti raznih vrsta, rasol, škembice, bakalar. 

  • Wub 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

vidim spominjali ste sireve, aposlutno ne postoji ništa dovoljno smrdljivo a da se vodi pod sir a da ja ne mogu da ga požderem

Ovaj sardinski sto je neko pomenuo ne verujem ni da bi probala. Nije mi jasno kako im je uopste palo na pamet da je jestiv. 

 

Link to comment
15 minutes ago, Serena said:

Ovaj sardinski sto je neko pomenuo ne verujem ni da bi probala. Nije mi jasno kako im je uopste palo na pamet da je jestiv. 

 

Zombi-sir ili sir u rigor mortis stadijumu :D

 

nisam sigurna da ne bih u nekim kontrolisanijim uslovima, ovo je ipak proces proizvodnje....zamisli klanicu tek. 

 

kad već jedem (i volim) buđav, što ne bih i crvljiv, ionako su crvi klopa u Aziji

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

 

36 minutes ago, Svemir Zeka said:

ovo je ipak proces proizvodnje

Ne draga, to nije proces proizvodnje, to je gotov sir. Ne prodaje se zvanicno nigde, jer ne zadovoljava higijensko sanitarne uslove :puke: problem je sto te muve koje dolaze na njega prethodno ko zna po cemu su gazile svojim nozicama. Bilo je nekih pokusaja da se proizvidnja musica obavi u sterilnim uslovima pa da se na sir puste tako opranih nogu, ali im nije prosla prica, nisu dobili zvanicnu dozvolu za proizvodnju i pustanje u promet istog. 

 

36 minutes ago, Svemir Zeka said:

kad već jedem (i volim) buđav, što ne bih i crvljiv, ionako su crvi klopa u Aziji

Ali ovi su zivi ili bolje receno zivahni, skacu u dalj dok prinosis zalogaj ustima :lolol:

Edited by Serena
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...