Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

Kajmak je sto puta bolja stvar od pljedže. Bukvalno bih se davila u njemu. 

 

Setila sam se šta sam nedavno shvatila da ne volim. Pesto sos, jer ubije sve ostale ukuse. Povremeno kupim i stavim, i onda popizdim na sebe što sam zaboravila da se pesto ne stavlja ni na šta što ima ukus

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

moze pesto, kafena kasicica u testo sa sirevima, ili na tople sendvice sa sirom. mljac.

 

stejtment: pljeskavica u lepinji s kajmakom je skrnavljenje. zapecena lepinja s kajmakom i jajetom je hrana (debelih) bogova.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kajmak je sto puta bolja stvar od pljedže. Bukvalno bih se davila u njemu. 

 

kajmak toliko ne volem da se ni na Kajmakčalan nisam penjo:puke:

Link to comment

znate, ono kad su naše staramajke kuvale sveže kravlje mleko u šerpama, pa se uhvati ona tanka skrama od kajmaka na površini...

pa se ta  zatalasa i zavibrira a meni dijafragma uhvati rezonancu i krene mi pegla

 

  • +1 2
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment

pa sto si gledo?

tako ja jednom vidla kako tele maljem udaraju u celo.

par godina nisam jela meso, osim sto mi podmetnu u gulasima, musakama, varivima.

posle sam gledala "i to je amerika", pa piletnu skoro da ne jedem ni dan danas. :sad:

oko je prokleto, nesto manje nego nos.

kasam kod toga, javi ako dolazis na cetinjski pazar, da te upozorim na tezge gde se prodaje sir iz mijeha. :puke:

a, lep je precanski kajmak, sto se skida s nekuvanog mleka. kao mileram2

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

znate, ono kad su naše staramajke kuvale sveže kravlje mleko u šerpama, pa se uhvati ona tanka skrama od kajmaka na površini...

pa se ta  zatalasa i zavibrira a meni dijafragma uhvati rezonancu i krene mi pegla

 

Ja sam to jela kao mala. Tanka je granica između onog kajmaka od kog imaš nagon za peglom, i onog koji je bogovska 'rana 😍

 

Od čega bi se pravila komplet lepinja :wub:

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, le petit nicolas said:

tezge gde se prodaje sir iz mijeha. :puke:

Au vrati me u studentske dane. Imala sam cimerku iz Hercegovine, kad ta dodje od kuce i donese sira pa ga za veceru ispece sa jajima :puke: u kuhinju ne mozes uci 2 dana od smrada. Jos se cudi sta nam smeta i nudi da probamo. Nisam smela ni pogledati ga :puke: imala sam utisak da je pomesan sa kozijim dlakama. 

 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, le petit nicolas said:

moze pesto, kafena kasicica u testo sa sirevima, ili na tople sendvice sa sirom. mljac.

Imam jednu teglicu nekog prvoklasnog iz proslogodisnjeg Bozicnog paketa, nemam hrabrosti da ga otvorim 😬 da ti ga oosaljem :lolol:

Da probam na crni hleb, mozzarellu i pesto? Nesto mi se cini da kad se ugreje na toploj pasti da ce imati prejak miris. Bosiljak je to... 

Link to comment

mozes na hleb sa sirom, ali kap-kap.

nije samo bosiljak, i kozji sir i svasta.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

znate, ono kad su naše staramajke kuvale sveže kravlje mleko u šerpama, pa se uhvati ona tanka skrama od kajmaka na površini...

pa se ta  zatalasa i zavibrira a meni dijafragma uhvati rezonancu i krene mi pegla

 

 

Jedino mleko koje sam pio kao mali bilo je Alpsko (mada ga nije uvek lako bilo naci), jer su jedino Slovenci znali ljudski da umute da se ne stvara kajmak koji nisam podnosio. Isto ko sto nikad nisam podnosio gromuljice u jogurtu recimo.

 

I tako sam izbegavao kajmak prilicno dugo, ali neopravdano. Sada ga normalno mazem na lepinju i sl.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...