Jump to content
IGNORED

Шта не подносите, ал баш


расејан

Recommended Posts

Čajeve svih vrsta (biljne, voćne sveE)

 

Ne mogu da okusim. Kad sam bio mali imao sam neke probleme sa stomakom i mama mi je davala na kasicicu neki najodvratniji caj na svetu tipa po 25 kasicica dnevno. Secam se da je vec posle 5-6 bilo na ivici pegliranja.

 

Od tada sam do danas mozda 3 puta u zivotu narucio caj u kaficu ili restoranu i to kad sam bas bio mrtav bolestan.

 

Sprajt isto nikad nisam kontao ko pije. Ubedjen sam da stoje u friziderima prodavnice te boce godinama i da niko ne kupuje

 

Fantu sam poceo da pijem tek pre godinu i po dana kao zamenu za koka kolu, kad sam izbacio kofein

 

E da, ne volim torte koje imaju i šlag, čokoladu i voće u sebi, naviknem se na ukus cokolade i onda kad zagrizem npr ananas instant bljuc

 

Generalno ne volim slatko nesto preterano

  • +1 1
Link to comment

caj od kamilice. jednako bolest.

ni miris joj ne mogu smisliti.

 

riblje ulje. u davna, mracna vremena u kucama zgoljave dece je u visecem u kuhinji stajala boca s ribljim uljem. svako vece: zapusi nos, otvori usta, supena kasika niz grlo.

to sam sanjala godinama. i popravni (koji je bio zamalo) iz matematike u 3. gimnazije.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment

kažu da su morali sakrivaju riblje ulje od mene

Onaj tanki jadan sloj kajmaka na ugrejanom mleku nisam voleo ni ja, pogotovo ako na primer zavši u beloj kafi ili preliven preko vrućeg kačamaka. Ali to nije pravi kajmak, to je ostatak  posle skidanja pravog kajmaka. E taj pravi sveži kajmak sam obožavao, bilo vruć (kad se kačamak zalije mlekom), bilo kad se ohladi i bude ga taman za jednu krišku hleba.

Nismo imali mleko direkt iz krave, to je bilo ono mleko što se kupovalo u kesama (u Beogradu je bilo tako) pa se prokuvavalo, u njemu je bilo masti za to malo kajmaka.

Link to comment

To šta se skupi sa skuvanog mleka nije kajmak već skorup. Tj. makar postoji razlika između toga i onog šta se obično jede pod kajmak. Ne volim ni jedno ni drugo.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...