Jump to content
IGNORED

Posao


borris_

Recommended Posts

Ti poslovi se sad nude preko usa firmi koji se registruju ovde a obično ih drže naši tamo, ex vozaci koji su uznapredovali u dispeč ili naši koji imaju kamione tamo. Bukvalno po oglasima na ig, fb i sl, ima ih gomila. Treba iskustva, bezobrazluka, živaca i da si dostupan 24/7. Ako vec hoce to da radi nase bh srb hrv kompanije uvijek traze dispečere, nek uzme spisak i zove.ja sam 4 godine radio ovde zapadnu evropu, usa sam imao ponudu, tad su nudili, 2018, 1500 dolara fiksno, ali onda moram da preturim kompletan život zbog rada po usa radnom vremenu. 

Generalno posao udje u krv i jako teško se izvuci iz toga kasnije:) 

  • Hvala 1
Link to comment

Jos jedna stvar, posto obicno radis za firme koje drze nasi, ako odlucis da se jednom osamostalis pa neki njihovi klijenti predju kod tebe moze svasta da bude. Tako se jedan nas poznanik nadobijao batina dok nije shvatio da mu se ne isplati da pokusava sam da vodi biznis tamo gde su nasi. 

  • +1 1
Link to comment

kad vec pomenu operaciona imali smo na faksu profa koji je jako mrzeo Slobu, pa su svi zadaci na vjezbama pocinjali sa: vozac predsednika  trosi gorivo ili predesnik trosi nesto mimo plana... pa onda zadatak simplex metode i vruce rezerve :D

 

 

  • Haha 2
Link to comment
17 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

gde uopšte može da se gleda berza takvih poslova, i da li je uošte moguće da tu upadne neko bez iskustva

 

pitam za drugaricu

Ima raznih opcija, a možda i duplo više prevara :D Najčešće se dešava dupla prodaja tura, pa na utovar dodju dva vozača i bude svačega :D

 

Možeš da upadneš i da se zaletiš.Npr vidiš ponudu da se vozi neki veliki trgovinski lanac po dobroj ceni, a ne znaš recimo da su tu na istovarima ogromne gužve i strogi rokovi, pa od super cene dobiješ nervoznog vozača koji čeka dva tri dana na istovar.

 

Ono što je bolje nego kod nas u EU je što ima znatno više firmi koje otkupljuju ture od tebe za odredjeni procenat,pa je naplata znatno lakša.

 

Dok kod nas je mutna bara gde jedna velika špedicija vedri i oblači,a malima ostaju mrvice.

 

Do pre par meseci sam imao svoj kamion koji je vozio na procenat u jednom velikom sistemu, od zarade sam dobio sedu kosu :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...