Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

ja sam tu u fazonu 11 teze o fojerbahu (ma koliko netacna zapravo bila).btw, meni licno kriterijum korisnosti nikada nije jasan. valjda je pitanje 'korisno za sta'. utilitaristicka postavka je zapravo ono cuveno 's reci na dela' sto mu dodje i kao zabrana i govora i misljenja.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jako mi je cudno da dva forumasa, ocigledno sadasnji ili bivsi studenti filologije drasticno drugacije opisuju stanje...
Ne znam sta tu ima cudno. Cudno bi bilo da bilo koja 2 forumasa o bilo cemu slicno misle.http://youtu.be/Pk7yqlTMvp8(ovo je naravno samo izgovor da ponovo pustim ovaj video... to je jedino lepo sto mi se desilo danas).
Link to comment

da li ste podrzali povratak pravim vrijednostima i delegirali svog omiljenog profesora u komentarima na blicov clanak o vrijednim profesorima kojih se profesorka rajna sigurno ne stidi, sto bi i izjavila za medije da nije previse skromna da daje izjave za medije?usput mozete i da izevocirate uspomene na neku skolsku dogodovstinu pa da ljubisa samardzic po njoj snimi film.

Link to comment

Jedan od deset Blicovih favorita je moj najbolji drug iz osnovne škole, a juče smo ceo dan bili zajedno u kafani tako da mogu da izevociram neku zajedničku uspomenu (iz škole, ne iz kafane :))

Link to comment

-_- drzavna sluzba jbg. :P

samo da ti saopštim da sam radila do 21:10h od pola 9 jutros.sa pauzom od 15 minuta da kupim ranu i lubenicu, koju nisam pojela.u ovom trenutku mi čitava stvarnost, sa svim profesorkama, art direktorima, državnim službenicima, starletama i, dabome, produkt dizajnerima izgleda kao od 0:33http://www.youtube.com/watch?v=YbLRzabppusdržavni poso, jebo mu pas mater.

Edited by PointTaken
Link to comment

Pošto smo prešli na slobodne asocijacije, da primetim da meni naslov ovog topika najbolje ide uz ovu muzičku temu:

Za pun ugođaj, gde god je "war for territory" umesto toga staviti "vi ste profesori"
Link to comment

samo da ti saopštim da sam radila do 21:10h od pola 9 jutros.sa pauzom od 15 minuta da kupim ranu i lubenicu, koju nisam pojela.u ovom trenutku mi čitava stvarnost, sa svim profesorkama, art direktorima, državnim službenicima, starletama i, dabome, produkt dizajnerima izgleda kao od 0:33http://www.youtube.com/watch?v=YbLRzabppusdržavni poso, jebo mu pas mater.

Nemoj da si nakraj srca, ali ti kao da radis kod privatnika. Evo ja na primer jos cekam fajlove da bih zavrsio posao veceras iako sam prosle noci spavao 3 sata ukupno. A sledecih par nedelja ceka me pakao, ko zna koji po redu. Mene i moje kolege sa posla podjednako.Nemojmo sad siriti pricu o plati iz budzeta i radu do dva ujutru, to jednostavno nije realno. U tome si (uz mozda jos par stotina ljudi u Srbiji) izuzetak.

Link to comment

Od ljudi koje sam pomenula iz bliskog okruzenja, dve drugarice i sestre koje rade za drzavu, jedna nikad ne radi prekovremeno, jedna dva puta nedeljno dezura i nabija 80 sati, a sestra skoro svake nedelje bar jednom mora da radi do 3-4 ujutru.Tako da eto, sad znamo troje od tih dvesta.

Link to comment

Dajte jebemmu opise tih radnih mesta.Ja sam izgleda u zabludi. Za par drzavnih firmi u cije sam funkcionisanje bio upucen secam se da nije bilo prekovremenog, da su komercijale nekih fabrika bile pune ljudi koji preko celog dana citaju novine, piju kafe, igraju solitaire i raspituju se za regres i svinjske polutke preko sindikata bez da prstom maknu i nesto urade. U fabrici od dve hiljade ljudi bilo je par stotina u proizvodnji (oni koji su najvise najebali od posla) i dvoje-troje u razvojnom sektoru koji su gurali citavu fabriku koliko-toliko napred.Svako ko je nesposoban ili sebe takvim dozivljava ce pre uhlebljenje naci na drzavnoj sisi nego kod nekog privatnika koji ce morati da mu placa penziono i socijalno uz platu a bez ekonomske racunice.To nije kaubojeva prica, to je srpska realnost. Nije valjda i to potrebno dokazivati.A da ima (itekako) ljudi u drzavnoj sluzbi koji znaju i za profesionalizam, i za tezak rad i za napredovanje/unapredjenje posla, ima. Mada nece biti da su pravilo, pre su izuzetak.

Edited by CowBoy
Link to comment

edit: reduntantnoinace, razumem PT, ona radi drzavni posao i ne zeli da pristane da ceo taj pojam bude pezorativan.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Dajte jebemmu opise tih radnih mesta.
Aj se seti par poslova koje viđaš svakodnevno i za koje ti nije potrebno da posećuješ firme. A državni su posao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...