Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

To je glupost. Ništa nije potpuno tačno i to je jadna generalizacija bez smisla.Poslednja rečenica pogotovo. Ne razume svrhu fakulteta i čemu ta ustanova služi. Cilj fakulteta nije samo da nauči nekg nešto, nego je primarna stvar da nauči kako da se nauči. To što svršeni student ekonomije ne zna da registruje firmu, nije ni bitno, jer je sigurno neće on registrovati i što bi on morao to da zna?Druga dva primera iz poslednje rečenice su još gluplja, ako je to ikako moguće.
amitz veruje da je dovoljno imati dve godine pravnog pa biti tijanic ili tirnanic a da formalno obrazovanje znaci da si streber. ne ide to bas tako. na primer muceni curuvija je zavrsio FPN koliko me secanje sluzi.
Link to comment
amitz veruje da je dovoljno imati dve godine pravnog pa biti tijanic ili tirnanic a da formalno obrazovanje znaci da si streber. ne ide to bas tako. na primer muceni curuvija je zavrsio FPN koliko me secanje sluzi.
Amitz opravdano ocekuje da diplomac sa pravnog ume da napise pravni dokument.
Link to comment
Ima dosta drzavnih poslova koje ukljucuju (cesto dobro placenja) dezurstva. Upravo je neka afera sa sudijama i tuziocima:http://www.danas.rs/...?news_id=264072A nisam cuo ni medicinsko osoblje u bolnicama da se buni zbog dezurstava.
3000 dinara za dezurstvo, koje umanjuje racun za hranu koja ipak mora da se jede u to nedoba, a ne moze da se ponese jer nemaju prostoriju za frizider i tako to, i povremeno taksi kad je sutradan iz jutarnje smene puste da ode kuci nakon 30 vezanih sati u bolnici. Od 1500 sto joj ostane pak ode na Havaje, podrazumeva se.
Svako ko je nesposoban ili sebe takvim dozivljava ce pre uhlebljenje naci na drzavnoj sisi nego kod nekog privatnika koji ce morati da mu placa penziono i socijalno uz platu a bez ekonomske racunice.To nije kaubojeva prica, to je srpska realnost. Nije valjda i to potrebno dokazivati.
Pricas o nekoj starijoj generaciji koja ima ugovore za stalno i verovatno ceka na penziju zadnjih 20 godina. U medjuvremenu je 2013ta, a dosta ljudi koji su se zaposljavali zadnjih desetak godina u drzavnim firmama za sobom ima godine prinudnog volonterskog rada, tromesecnih ugovora presecanih jednomesecnim i duzim otkazima (ali za koje vreme su morali da rade) da im ne bi dali stalne ugovore, nikad isplacene visemesecne plate jer je direktor tako odlucio, konstantan prekovremeni rad u razlicitoj meri.Opet ne vidim kako ti se kombinuju privatnik i ambicija/sposobnost, vecina ljudi koje znam da rade kod privatnika nista pametno ne rade, sve neki glupi poslovi, npr dipl ing radi sa strankama, a onda oriba pod za svakom strankom jer sto bi gazda placao cistacicu, kad dipl ing radi od 8 do 6 a subotom 8-8, i sve se lepo stigne. Ako je to opis posla za ambiciozne ljude, onda bih ja da ipak budem neki neambiciozni. Edited by Evi_
Link to comment

Smatram da je ova jabuka razdora izmedju privatnog i drzavnog sektora jedna od boljih fora olosa koji upravljaju nasim zivotima.

Link to comment

državni sektor je uzurpiran, funkcioniše kao paraprivatni, a privatni je potpuno vulgarizovan. pravi problem je, naravno, negde iza ove prividne rasprave - u nedostatku radnopravne zaštite, odnosno sistema koji bi u osnovi, u pogledu bazičnih uslova pod kojima se zapošljava, radi i gubi posao, garantovao jednaki minimum kako onima kojima je država poslodavac, tako ostalima.

Link to comment
3000 dinara za dezurstvo, koje umanjuje racun za hranu koja ipak mora da se jede u to nedoba, a ne moze da se ponese jer nemaju prostoriju za frizider i tako to, i povremeno taksi kad je sutradan iz jutarnje smene puste da ode kuci nakon 30 vezanih sati u bolnici. Od 1500 sto joj ostane pak ode na Havaje, podrazumeva se.
Hoces da kazes da se u sudstvu i u bolnicama bune protiv dezurstava. Edited by Aion
Link to comment

ja ne znam da li se u bolnicama bune protiv dezurstava ili ne, ali znam da su ta dezurstva neophodna radi brige o pacijentima. zasto su ta dezurstva tema? hocemo sada da dokazujemo da je nocni rad u Urgentnom centru nekakva privilegija?

Link to comment
3000 dinara za dezurstvo, koje umanjuje racun za hranu koja ipak mora da se jede u to nedoba, a ne moze da se ponese jer nemaju prostoriju za frizider i tako to, i povremeno taksi kad je sutradan iz jutarnje smene puste da ode kuci nakon 30 vezanih sati u bolnici. Od 1500 sto joj ostane pak ode na Havaje, podrazumeva se.
zakonom je uređen broj sati koji može da se provede na dežurstvu. a praksa je da lekari koji nisu u nastavi, narocito mladji, rmbače za nastavnike-načelnike, pa i da dežuraju za njih. nije to ništa inherentno ni državnoj ni privatnoj službi evi, to se zove javaš, odsustvo sistema. naravno, sistem treba da naprave ljudi, tako da se ta stvar plete u krug. površno je svesti sve na drž-priv osu.recimo, moja prijateljica je postavila pitanje na tom njihovom jutarnjem sastanku ko će da odgovara ako se nešto uzjebe na dežurstvu, na kojem ona de facto dežura a vodi se da je dežurao njen profesor. sada je ta moja prijateljica van sistema - dežura koliko je po zakonu moguće i ni sata preko toga. to je neki personalni put koji čovek može da pokuša da progura. u privatnoj klinici u kojoj radi kao konsultant poštuju je više nego na državnoj. privatnik se boji odgovornosti, a načelnik - profesor medicinskog odavno drži boga za bradu ...
Link to comment
amitz veruje da je dovoljno imati dve godine pravnog pa biti tijanic ili tirnanic a da formalno obrazovanje znaci da si streber. ne ide to bas tako. na primer muceni curuvija je zavrsio FPN koliko me secanje sluzi.
ja sam opet zaboravila šta je to amitz :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...