Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Neko je tvrdio da u drzavnom sektoru nema prekovremenog rada, ja sam rekao da u zdravstvu i sudstvu postoji i da je placen. ne znam kako funkcionise Urgentni centar, ali pretpostavljam da je rad organizovan po smenama, sto ce reci da se ne vodi kao prekovremeni rad.Edit: Ovo je odgovor na Dabovicev post.

Edited by Aion
Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

inace, razumem PT, ona radi drzavni posao i ne zeli da pristane da ceo taj pojam bude pezorativan.
nonšalantna sam prema pojmovima, ali prema radu nisam. i u tome nisam uopšte usamljena, mada verovatno u manjini.moja struka u srbiji prosto nije (a verovatno za naših života neće ni biti) u privatnim rukama. lično nisam osetila tu čuvenu sigurnost od državnog posla (bio je sve samo ne zagarantovan u poslednje 4 godine), a što se tiče ladoležiranja - loš sam sagovornik, jer mi to nikada nije bio željeni mod.jako bih rado radila za privatnika u struci, pošto bi u tom slučaju moj rad i sposobnosti bili više cenjeni i bolje plaćeni. uopšte mi ne smeta tržište na kojem bih izložila svoje sposobnosti.samo - pravog tržišta u srbiji nema (ne samo za moju struku, ona je malo specifična), nego za dobar broj zanimanja (pomenula je evi to, a imam i primere mašinskih inženjera koji su radili u firmama preduzetnika na poslovima koje i manje sposoban tehničar može da obavlja, što je nedopustivo).mislim da državni i privatni sektor kod nas nisu suprotstavljeni, već da oba imaju debelu krizu identiteta :). sve ovo je gagorder jezgrovitije iskazala. Edited by PointTaken
Link to comment

Gagaorder je u tri recenice rekla ono sto ja razvlacim na 50 postova. Dobrim delom i privatnih i drzavnih firmi upravlja isti kadar, zato su i poceli toliko da lice u teranju ljudi na nehumano radno vreme, rad bez ugovora, volontiranje ili rad na minimalcu pod obecanjem bolje plate nekad itd.

Smatram da je ova jabuka razdora izmedju privatnog i drzavnog sektora jedna od boljih fora olosa koji upravljaju nasim zivotima.
exactly Edited by Evi_
Link to comment
Hoces da kazes da se u sudstvu i u bolnicama bune protiv dezurstava.
Da, devojka o kojoj sam pricala bi volela da ne mora da radi vise od jednog dezurstva nedeljno koliko je inace zakonski maksimum.
Link to comment
jako bih rado radila za privatnika u struci, pošto bi u tom slučaju moj rad i sposobnosti bili više cenjeni i bolje plaćeni. uopšte mi ne smeta tržište na kojem bih izložila svoje sposobnosti.samo - pravog tržišta u srbiji nema (ne samo za moju struku, ona je malo specifična), nego za dobar broj zanimanja (pomenula je evi to, a imam i primere mašinskih inženjera koji su radili u firmama preduzetnika na poslovima koje i manje sposoban tehničar može da obavlja, što je nedopustivo).
Ima tržišta, ali za jako specifične stvari, za koje je potrebana visoka specijalizacija u relativno uskoj oblasti. Za sve drugo, ćorak.Sa druge strane, ponekad je i za najobičnije™ poslove, tipa sekretarice jako teško naći dobru osobu. Mojoj ženi odlazi devojka koja je bila zadužena za rad sa stranakam i još par desetina sitnih stvari, i sad imamo muku da nađemo kadar, koji bi bio bar dobar. Čovek koji je bio danas na probi je zaspao(WTF!) u jednom trenutku. :isuse:Inače, ovo za inženjere koji rade poslove tehničara. Ja sam nekog mišljenja da se kod nas uopšte ne vodi računa o potrebnoj strukturi kadrova, spram broja i kvaliteta firmi koje imamo. Pa se tako visoko školuje previše ljudi, koji kasnije moraju da rade poslove za koje su, realno, prekvalifikovani.
Link to comment
. zasto su ta dezurstva tema?
Pa valjda se zeli reci da i drzava ume da jebe nocom a ne samo privatnici. Ali se propusta da se kaze kako kod privatnika kod kojeg radis od 9 - 5 nekako cesto zavrsis sa poslom u dva ujutru iako si poceo u devet.To mu valjda dodje isto kao kad prespavas ceo dan a onda odes u nocnu smenu, jbg, nije logicno al fercera kod onih koji porede drzavni i privatni pos'a. Edited by CowBoy
Link to comment
Pa valjda se zeli reci da i drzava ume da jebe nocom a ne samo privatnici. Ali se propusta da se kaze kako kod privatnika kod kojeg radis od 9 - 5 nekako cesto zavrsis sa poslom u dva ujutru iako si poceo u devet.To mu valjda dodje isto kao kad prespavas ceo dan a onda odes u nocnu smenu, jbg, nije logicno al fercera kod onih koji porede drzavni i privatni pos'a.
Pa zajebaniji je drzavni, tu dodjes u 7 ujutru a izadjes sledeceg dana u 12 popodne, i tako 7 puta mesecno, ili ilustativnije 4 dana svake nedelje su ti u vezanom dezurstvu. Edited by Evi_
Link to comment
Pa valjda se zeli reci da i drzava ume da jebe nocom a ne samo privatnici. Ali se propusta da se kaze kako kod privatnika kod kojeg radis od 9 - 5 nekako cesto zavrsis sa poslom u dva ujutru iako si poceo u devet.To mu valjda dodje isto kao kad prespavas ceo dan a onda odes u nocnu smenu, jbg, nije logicno al fercera kod onih koji porede drzavni i privatni pos'a.
ok ne mogu ja ovo ovako. ili pricamo o konkretnim radnim mestima ili da bataljujemo pricu.
Link to comment
Čovek koji je bio danas na probi je zaspao(WTF!) u jednom trenutku. :isuse:
kad god u oglasima za posao budem videla ono čuveno "nudimo odlične uslove rada u dinamičnom okruženju" setiću se tebe i ove priče :D :Drad u drž sluzi gotov za danas. laka vam noć :)(btw odlična sekretarica zlata vredi. mi imamo jednu takvu, plaćenu bijednih 20-ak i kusur hiljada. žena je izvrsna u poslu, osim što je pojavno i ponašanjem divna, ali u neprilici i morala ovo da prihvati jer im je porodični priv biz stao)
Link to comment

ni državno nameštenje nije više kao nekada...a čovek je duša od, hm, čoveka, te uzoran profesor, majka i srpski fašistade će ti, hm, duša, veljoviću

"Građani Srbije, braćo i sestre, očigledno je da nekome smeta moj starosrpski način ophođenja i moje izjašnjavanje kao Srbina u svojoj i našoj zemlji Srbiji. Doći će vreme kada će se i to promeniti"
Link to comment
ok ne mogu ja ovo ovako. ili pricamo o konkretnim radnim mestima ili da bataljujemo pricu.
Recimo svaki posao koji ima tvrde, privatnicke, stedljive rokove™Od parketara do kopi-paste operatera, dakle 1 raspon.btw. setih se sjajne osobe bez rokova koja je upravnik malog muzeja na drzavnoj sisi - i umesto da igra solitaire ili bleji po fejsbuku, ona tvrdo radi, dovlaci sredstva za razna iskopavanja (a ne mora) trosi svoj novac na kraca poslovna putovanja da bi sirila mrezu saradnika Muzeja etc.Eto ona meni svetli kao magnezijumski plamen u svoj toj chami i mraku koji se vazda zapati ispod drzavne sise.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...