Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

Posto se kriminogeni opskuranti u Srbalja trenutno tj vec neko vreme krstavaju sa menadzer, PR, art direktor, advertajzer i sl, a ne sa hemicar, biolog, profesor*, specijalista kardiohirurgije, inzenjer elektrotehnike, to je ta neka logika iliti link koji ti izmice.*da ubacim ogradu - ne profesor srpskog jezika i književnosti, a raznih profesora na/sa megagigasegama ima naravno

Link to comment
  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posto se kriminogeni opskuranti u Srbalja trenutno tj vec neko vreme krstavaju sa menadzer, PR, art direktor, advertajzer i sl, a ne sa hemicar, biolog, profesor*, specijalista kardiohirurgije, inzenjer elektrotehnike, to je ta neka logika iliti link koji ti izmice.
Pa kad je slatko.
Znas, imas u Kosmopolitenu, Elleu ili Graciji one izmisljene intervijue kada se prica o nezi lica ili dojenju pa onda vise zena odgovori na pitanje - tu je "Mirjana, Dizajner" zatim "Jelena Stomatolog", "Zorana Kolumnista" i "Iskra, Art Direktor".Meni to bas kao i profesorki™ nevidjeno ide na stojka: nigde nema Milice Domacice ili Zivadinke Zemljoradnice, tekstilnog radnika, pekarke, frizerke, vatever. Dakle, sranje od informacije.
Link to comment
*da ubacim ogradu - ne profesor srpskog jezika i književnosti, a raznih profesora na/sa megagigasegama ima naravno
Ne mora na megagigasegama. S obzirom da mi je žena trenutno u zvanju docenta na jednom uglednom državnom fakultetu, kroz 15+ godina praćenja cele priče (plus ličnog upoznavanja velikog broja aktera), mirne duše celu kastu univerzitetskih profesora mogu da nazovem notornim alkoholičarima, sitnim i krupnim politikantima i karijeristima, koji su na svoje pozicije dospeli laktanjem, lobiranjem, miniranjem kolega i političkim podrškama, koji se noktima drže za svoje fotelje, izrabljivačima asistenata, članovima xyz ekvivalenata upravnih odbora društvenih firmi i dodatnih funkcija koje donose dodatne ful plate duplo veće od prosečne u Srbiji, perače para i oratore čija naučno nastavna veća su u stanju da izblamiraju sednice skupštine po količini kočijaškog rečnika, pičkaranja i iznošenja prljavog veša između zaraćenih strana.To je taj 1 neki moj pogled na zvanje koje uništava našu državu.
Link to comment

Ma to su iz razno raznih razloga zanimanja koja na sebe vole da nabacuju raznorazni, a koliko ja kapiram nije Rajna htela da kaže da novinar i art direktor ne postoje kao profesije, nego da kod nas ti "nepismeni i polupismeni" a sa parama to nabacuju kao titulu.

Link to comment
Ne mora na megagigasegama. S obzirom da mi je žena trenutno u zvanju docenta na jednom uglednom državnom fakultetu, kroz 15+ godina praćenja cele priče (plus ličnog upoznavanja velikog broja aktera), mirne duše celu kastu univerzitetskih profesora mogu da nazovem notornim alkoholičarima, sitnim i krupnim politikantima i karijeristima, koji su na svoje pozicije dospeli laktanjem, lobiranjem, miniranjem kolega i političkim podrškama, koji se noktima drže za svoje fotelje, izrabljivačima asistenata, članovima xyz ekvivalenata upravnih odbora društvenih firmi i dodatnih funkcija koje donose dodatne ful plate duplo veće od prosečne u Srbiji, perače para i oratore čija naučno nastavna veća su u stanju da izblamiraju sednice skupštine po količini kočijaškog rečnika, pičkaranja i iznošenja prljavog veša između zaraćenih strana.To je taj 1 neki moj pogled na zvanje koje uništava našu državu.
Odlično primećeno.
Link to comment
gore ti lepo piše da je žena rekla menjaju ZANIMANJA I PROFESIJE kao prljave čarape. posao nigde nije pomenut, odnosno radno mesto.
Ok, dijagonalno citanje mada je i ovo oko promene zanimanja nategnuto (zasto je to jebeno lose?)Cek PT, recimo da ima "produkt dizajnera" . "art direktora", "PR menadzera" etc. Ali majkumu, ima i "profesora" i to pun kufer. Cak mi i ova sto je odrzala bukvicu lici na "profesora", maikemi.Valjda zato nije pomenula svoje kolege pod navodnicima.edit: Henrik objasnio. Dvostruki arshin je poenta ove profesorkine price, ni manje ni vise. Odatle i ovakva polarizacija) Edited by CowBoy
Link to comment
Što su temelji foruma baš na tom topiku?
Temelji ovog foruma su na tom forumu, gde je tad preovaladavalo takvo mišljenje.Inače, je verujem da se i dan danas veći deo ovog foruma slaže se nečim sličnim, naravno ne tako grubo rečeno. Henry je ipak samo jedan.Problam je ovde terminologija, jer neko u menandžeru vidi stvarno menadžera, a neko vidi menandžera™, u zavisnosti od iskustva koji je je imao u životu sa istima. A Rajna podilazi onim tekstom (svesno ili ne), velikoj većini naroda koji su uglavnom videli samo menadžere™ u svojim životima.Ja sam se pomalo nagledao i jednih i drugih, i znam koliko je teško biti dobar menandžer, i koliko je i to posao koji se uči godinama, nevezano za formalno obrazovanje.Meni je primer menadžera™ direktor najprofitabilnijeg novosadskog javnog preduzeća, čovek koji je sa manje od 30 godina zaseo u fotelju, bez dana radnog staža. Ali, Rajna ne pravi razliku, njoj je sve to isto, svako ko se bavi nečim što nije jedno od onih 5-6 zanimanja, njoj je neki menadžer™ i vlasnik kvadrata, koji nije dostojan.
Link to comment
Ne mora na megagigasegama. S obzirom da mi je žena trenutno u zvanju docenta na jednom uglednom državnom fakultetu, kroz 15+ godina praćenja cele priče (plus ličnog upoznavanja velikog broja aktera), mirne duše celu kastu univerzitetskih profesora mogu da nazovem notornim alkoholičarima, sitnim i krupnim politikantima i karijeristima, koji su na svoje pozicije dospeli laktanjem, lobiranjem, miniranjem kolega i političkim podrškama, koji se noktima drže za svoje fotelje, izrabljivačima asistenata, članovima xyz ekvivalenata upravnih odbora društvenih firmi i dodatnih funkcija koje donose dodatne ful plate duplo veće od prosečne u Srbiji, perače para i oratore čija naučno nastavna veća su u stanju da izblamiraju sednice skupštine po količini kočijaškog rečnika, pičkaranja i iznošenja prljavog veša između zaraćenih strana.To je taj 1 neki moj pogled na zvanje koje uništava našu državu.
Ja već ovo obradila na prethodnim stranama i cifru nestručnih postavila na 50%. To da se laktaju, drže za fotelje itd postavljam na više od 90%, ali to ne uništava nužno kvalitet nastave (što im je primarni posao). A takvi su i ovde u inozemstvu gde sam trenutno, ali znaju ljudi znanje. Problem je tendencija da te koji se katastrofa ponašaju ali znaju nešto, zamene oni koji ne znaju ništa ali se bolje laktaju i politikanišu.
Meni je primer menadžera™ direktor najprofitabilnijeg novosadskog javnog preduzeća, čovek koji je sa manje od 30 godina zaseo u fotelju, bez dana radnog staža. Ali, Rajna ne pravi razliku, njoj je sve to isto, svako ko se bavi nečim što nije jedno od onih 5-6 zanimanja, njoj je neki menadžer™ i vlasnik kvadrata, koji nije dostojan.
Znači i novinare je prezrela? Kao što već rekoh nisam stekla takav utisak. A čak i ako Rajna prezire novinare, art direktore i menadžere u svakom pa i onom izvornom čisto profesionalnom obliku, što bi naravno bio idiotluk o kome nema potrebe raspravljati, ona je meni lično prilično neinteresantna. Interesantan mi je odjek ovoga.Inače od onih nekoliko ljudi sa kojima sam pričala, svi su o menadžerima imali apsolutno negativnu sliku. O art direktorima i produkt dizajnerima ne, ali su govor shvatili ovako kako sam ga ja prenela, znači ne kao napad na te struke nego na određeni podskup ljudi koji sebe tako nazivaju a bave se lovom u mutnom. Edited by Evi_
Link to comment
Temelji ovog foruma su na tom forumu, gde je tad preovalađavalo takvo mišljenje.Inače, je verujem da se i dan danas veći deo ovog foruma slaže se nečim sličnim, naravno ne tako grubo rečeno. Henry je ipak samo jedan.Problam je ovde terminologija, jer neko u menandžeru vidi stvarno menadžera, a neko vidi menandžera™, u zavisnosti od iskustva koji je je imao u životu sa istima. A Rajna podilazi onim tekstom (svesno ili ne), velikoj većini naroda koji su uglavnom videli samo menadžere™ u svojim životima.Ja sam se pomalo nagledao i jednih i drugih, i znam koliko je teško biti dobar menandžer, i koliko je i to posao koji se uči godinama, nevezano za formalno obrazovanje.Meni je primer menadžera™ direktor najprofitabilnijeg novosadskog javnog preduzeća, čovek koji je sa manje od 30 godina zaseo u fotelju, bez dana radnog staža. Ali, Rajna ne pravi razliku, njoj je sve to isto, svako ko se bavi nečim što nije jedno od onih 5-6 zanimanja, njoj je neki menadžer™ i vlasnik kvadrata, koji nije dostojan.
Dobrog ili lošeg menadžera će upoznati određeni broj ljudi, a ko je gledao farmu setiće se grandove balerina koja je posle učešća na farmi postala asistent direktora EPS-a.Ne znam da li je ona dobar ili loš asistent, ni kako je dospela na tu poziciju, ali takve situacije u medijima proizvode situacije u kojima prozivke čitavih setova zanimanja nailaze na plodno tle.
Link to comment
ali to ne uništava nužno kvalitet nastave (što im je primarni posao).
...da nastavim, ogromna većina redovnih profesora na istom fakultetu drži predavanja oko 0 puta godišnje, prepuštajući ista asistentima, koji su na svoje pozicije dospeli takođe mahom vladajući se primereno i držeći stranu svojim mentorima. Pojave se na ispitima i to je to. Tema udžbenika je već obrađena, koliko sam primetio. Reč je o lektorskim noćnim morama, sastavljenim od gomile seminarskih i ostalih radova, koji se trpaju studentima kao obavezni za kupiti, pošto svaki profesor dobija procenat od prodaje.
Link to comment
Dobrog ili lošeg menadžera će upoznati određeni broj ljudi, a ko je gledao farmu setiće se grandove balerina koja je posle učešća na farmi postala asistent direktora EPS-a.Ne znam da li je ona dobar ili loš asistent, ni kako je dospela na tu poziciju, ali takve situacije u medijima proizvode situacije u kojima prozivke čitavih setova zanimanja nailaze na plodno tle.
Pa da, to je to, samo dignuto na medijski nivo.99% ljudi u Srbiji će da ima predrasudu kako je došla do posla i da na osnovu životnog iskustva pretpostavi da je to izmišljen posao samo za nju. Dalje će generalizacije samo da se nastave i prošire na celo zvanje/zanimanje.
Link to comment
...da nastavim, ogromna većina redovnih profesora na istom fakultetu drži predavanja oko 0 puta godišnje, prepuštajući ista asistentima, koji su na svoje pozicije dospeli takođe mahom vladajući se primereno i držeći stranu svojim mentorima. Pojave se na ispitima i to je to. Tema udžbenika je već obrađena, koliko sam primetio. Reč je o lektorskim noćnim morama, sastavljenim od gomile seminarskih i ostalih radova, koji se trpaju studentima kao obavezni za kupiti, pošto svaki profesor dobija procenat od prodaje.
Pa taj fakultet je onda već dotakao dno, kod mene nijedno predavanje nije držao asistent. Šta više, neki od tih profesora su čak i znali o čemu pričaju.
Link to comment
...da nastavim, ogromna većina redovnih profesora na istom fakultetu drži predavanja oko 0 puta godišnje, prepuštajući ista asistentima, koji su na svoje pozicije dospeli takođe mahom vladajući se primereno i držeći stranu svojim mentorima. Pojave se na ispitima i to je to. Tema udžbenika je već obrađena, koliko sam primetio. Reč je o lektorskim noćnim morama, sastavljenim od gomile seminarskih i ostalih radova, koji se trpaju studentima kao obavezni za kupiti, pošto svaki profesor dobija procenat od prodaje.
Antic i Hiber sa Pravnog ni ne ispituju. Za Antica ispituje asistent, a kod Hibera sam odgovarao tako sto me je pitao drugi profesor, koji mi se u index posle potpisao kao Hiber.
Link to comment
...da nastavim, ogromna većina redovnih profesora na istom fakultetu drži predavanja oko 0 puta godišnje, prepuštajući ista asistentima, koji su na svoje pozicije dospeli takođe mahom vladajući se primereno i držeći stranu svojim mentorima. Pojave se na ispitima i to je to.
bivši kolega, već nekoliko godina u penziji, imao je teoriju o evoluciji kadrova na fakultetima u srbiji, koju interno zovemo po njegovom imenu.teorija se svodi se na to da profesor X uvek odabere asistenta Y koji je poslušan, marljiv, i makar za mrvu gluplji i nesposobniji od njega. tako iz generacije u generaciju nivo ide dole, sve dok jednog dana onaj koji bira ne bude toliko nepojamno glup da i ne uspe da ukapira kvalitete svog budućeg asistenta. i desi se kvantni skok.a onda opet, po redu, nizbrdo... ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...