Jump to content
IGNORED

Vi ste profesori...


Prospero

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    55

  • Indy

    44

  • morgana

    38

  • Dagmar

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Postoji više razloga zbog kojih je profesor istorije Mihajlo Ćulum odavno poznat kao legenda Prve beogradske gimnazije. Jedan od njih je svakako taj što učenici predvođeni Ćulumom već celu deceniju osvajaju samo prva mesta na republičkim takmičenjima iz istorije.- Nema loše dece, ima samo loših profesora i loših roditelja - kaže profesor Ćulum. Njegovi đaci su svi odreda odlični, pa ni profesor ne može biti drugačiji. Uostalom, rezultati su najbolja potvrda uspeha koje postiže. Učenici koje priprema osvajaju samo prva mesta na republičkim takmičenjima. Ćulum ne toleriše bežanja sa časova, ali za iskrenost daje opravdanje. Časovi počinje pevanjem himne “Bože pravde”.

360865_mihajlo-culum_f.jpg?ver=1373750337

Link to comment

@eviNisam ja nista odlucio nego ne vidim sta drugo povezuje sva ova zanimanja. Imas bolju ideju kojom ih je logikom popakovala?

Link to comment
spek%20miha.jpgИначе, моја мама је у основној школи имала учитеља солунца који је, кад је заљуљао земљотрес у Скопљу или Црној Гори, стао на врата забранивши дјеци да излазе и пјевао Тамо Далеко.
Link to comment
@eviNisam ja nista odlucio nego ne vidim sta drugo povezuje sva ova zanimanja. Imas bolju ideju kojom ih je logikom popakovala?
"Raznorazni nepismeni i polupismeni ljudi danas sebe olako nazivaju nekakvim PR-ovima ili menadžerima, neobrazovane voditeljice sebe zovu novinarkama"Ono sto je zena napisala je da ljudi olako sebi dodeljuju zanimanja, pa se neobrazovane voditeljice nazivaju novinarima npr, a polupismeni ljudi se naslove sa "menadzer". Nije problem u zanimanju - ni ako je neko novinar, nije problem ni ako je menadzer (ali stvarni menadzer). Ali je problem ako je the menadzer, srpski menadzer, opskurni lik koji je na netransparentan nacin dobio tender ili citavu firmu, a prodaje se kao neki strucnjak, menadzer i sl. Posto se kriminogeni opskuranti u Srbalja trenutno tj vec neko vreme krstavaju sa menadzer, PR, art direktor, advertajzer i sl, a ne sa hemicar, biolog, profesor, specijalista kardiohirurgije, inzenjer elektrotehnike, to je ta neka logika iliti link koji ti izmice.U nastavku, iz ovih razloga, ljudi u Srbiji imaju negativne asocijacije na menadzera i biznismena, jer su oni koje oni znaju i za koje su culi razni Mrkonjici a ne Stiv Dzobsi, i tu negde vidim jedan od razloga zasto se ljudima svideo govor.
Link to comment

Pakovanje tih zanimanja u isti kalup je posledica načina kako tržišna ekonomija ulazi u Srbiju i kombinacija je različitih modela koji se odigravaju paralelno.Dok sam radio za jednu stranu firmu zapazio sam da ni za koga ne znam šta je osim za one iz R&D kojima je naglašeno čega su doktori. Ostali su bili samo pozicija u firmi i to je bilo zato što je programom štednje firma otpuštala ljude stare škole sa obrazovanjem i iskustvom (koji su zato nominalno bili skupi), a zapošljavala relativno nisko obrazovane, pa su im dodeljivali zvučna imena, naročito u prodaji i marketingu. Ovo se dešava i kod nas, ali ne zbog programa štednje, najviše u firmama sa udelom države u vlasništvu. gde se maskira zvanjem nestečeno znanje, najčešće radi obezbeđivanja nezarađenih i nezasluženih privilegija. Nakaradno preslikan u startu lošđ model. Takođe, ulaskom stranih firmi, u njihovim organizacijama postoje logične pozicije koje se niko nije potrudio da prilagodi, tj lokalizuje, pa su se ova zanimanja tj pozicije našle neopravdano u istom košu.Treće, mnogi privatničići, da bi izgledali ozbiljnije, prave smešne sistematizacije. Znam firmu sa 5 zaposlenih, od kojih su 5 direktori, sa različitim rogobatnim nazivima funkcija koje imaju, a koje realno nemaju kontakt sa njihovim stvarnim poslom. Ima i slučajeva da se nazivi pozicija prilagođavajuželji da firma ima lakšu saradnju sa stranim partnerima, pa se i na srpskom daju imena poslovima tako da zvuče približnije stranim imenima za neke poslove nabavke, prodaje i sl.Zato je lako sve pomešati i napraviti onakvu tarapanu od zanimanja, a bez razumevanja, koga i inače ima isuviše malo, čak i kod samih ponositih vlasnika zanimanja.Izgubljeni u vremenu i prostoru, ukratko rečeno.

Link to comment
Kauboj?
^_^U Srbiji art direktor radi i art direkciju, i dizajn, i 3D ako treba, montira video i pravi animaciju/prezentaciju, pokatkad i pripremu za stampu. Dakle, profesorka™ gresi na mnogo nivoa, ona jedno svestrano, genijalno mitsko bice naziva sarlatanom.edit: ja mislio Ikar mi sjahao sa kurca™ ali vidim da covek voli. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...