Jump to content
IGNORED

andjelinin izbor


pacey defender

Recommended Posts

ne znam je l' može u srbiji ovo da se uradi, to jest da se testira na ovaj gen
na vma se počelo sa tim, ne znam šta sve rade... to je da ja znam, ne znam jel ima još negde... Edited by zoki82
Link to comment
  • Replies 327
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    43

  • zoki

    31

  • gagorder

    25

  • Аврам Гојић

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

naravno da postoji mogućnost...edit: ali ne mora biti isključivo vezano za genetiku...
pa taj negentski rizik deli sa svima ostalima, tu ne moze mnogo da uradi (sem da jede povrce). poradila je na glavnom riziku u njenom slucaju.
Link to comment
pa taj negentski rizik deli sa svima ostalima, tu ne moze mnogo da uradi (sem da jede povrce). poradila je na glavnom riziku u njenom slucaju.
slažem se... :D
Link to comment
sorry, ali ovo je nepoznavanje materije - postoji genetska predispozicija za rak dojke, ne rak generalno (ne ekspresuju se svi geni u svim tkivima).da ima mutaciju u npr. genu za p53, onda joj ne bi pomoglo ovakvo odstranjivanje.
OK, hvala na ispravci, ja materiju ne poznajem ni malo, pa zato i lupam.Moj inicijalni komentar se odnosio na lični odnos čoveka prema u procentima predviđenoj mogućnosti oboljevanja.Uostalom, što bi jedan bivši forumaš rekao, šanse da oboli su 50%, ne 87%. :D
Link to comment

Treba imati u vidu da Andja ne zivi u 2013. godini (ili 1979. koja je u Srbiji, with all due respect to Kelt et al.) Andja zivi negde u 2028. i njoj je pristupacno sve najbolje od najboljeg sto postoji i u dijagnostici i u tretmanu i u post-operativnom lecenju i najbolje droge (ukljucujuci i ilegalne ako treba). Tako da u tom kontekstu i treba razumeti njenu odluku, koja je, kako rekoh, pre svega veoma hrabra. Zato se i nerviram napadima na nju (Andju/odluku) zato sto imam utisak da to dolazi od daleko sitnijih dusa.

Link to comment
Treba imati u vidu da Andja ne zivi u 2013. godini (ili 1979. koja je u Srbiji, with all due respect to Kelt et al.) Andja zivi negde u 2028. i njoj je pristupacno sve najbolje od najboljeg sto postoji i u dijagnostici i u tretmanu i u post-operativnom lecenju i najbolje droge (ukljucujuci i ilegalne ako treba). Tako da u tom kontekstu i treba razumeti njenu odluku, koja je, kako rekoh, pre svega veoma hrabra. Zato se i nerviram napadima na nju (Andju/odluku) zato sto imam utisak da to dolazi od daleko sitnijih dusa.
Da se nadovežem....Jolie ima pristup najboljoj medicini, okružena je najboljim doktorima. Da se radi o nekom new age redikulu, eventualno bi odsekla sebi kosu, premestila krevet u feng šui pogodan kutak sobe i jela bi povrće©. ovde je bre sevnula dijagnoza ili da sečemo ili ćeš da umreš u pedesetoj pa ti vidi šta ćeš.Sela žena, isplakala se par puta, i odlučila kako je odlučila. Edited by pacey defender
Link to comment
Treba imati u vidu da Andja ne zivi u 2013. godini (ili 1979. koja je u Srbiji, with all due respect to Kelt et al.) Andja zivi negde u 2028. i njoj je pristupacno sve najbolje od najboljeg sto postoji i u dijagnostici i u tretmanu i u post-operativnom lecenju i najbolje droge (ukljucujuci i ilegalne ako treba). Tako da u tom kontekstu i treba razumeti njenu odluku, koja je, kako rekoh, pre svega veoma hrabra. Zato se i nerviram napadima na nju (Andju/odluku) zato sto imam utisak da to dolazi od daleko sitnijih dusa.
e pa to..ali zato mene nerviraju komentari tipa ,,bravo,uradila je mnogo za žene širom sveta...bla..kada svaka žena na svetu bude imala mogućnost mapiranja genoma,koji je pri tom mnogo dobra stvar, tada ćemo pričati..do tada to ostaje samo njena lična stvar koju komentarišemo kao što komentarišemo njenu novu frizuru ili haljinu,bez ikakvog uticaja na živote žena širom sveta.
Link to comment
Sela žena, isplakala se par puta, i odlučila kako je odlučila.
A secanja na umiranje njene majke su verovatno ipak kljucna. Nista kao iskustvo iz prve ruke. (Dobro, druge).
Link to comment
ne znam je l' može u srbiji ovo da se uradi, to jest da se testira na ovaj gen
Moglo je na onkološkoj klinici, ali im je oprema u kvaru. Traže donora da bi nastavili sa radom. :isuse:U privatnim klinikama test je 1000 €, operacija odstranjivanja dojki 3500€, znači ukupno 4500€.edit:ove informacije su iz novina Edited by slow
Link to comment
Moglo je na onkološkoj klinici, ali im je oprema u kvaru. Traže donora da bi nastavili sa radom. :isuse:U privatnim klinikama test je 1000 €, operacija odstranjivanja dojki 3500€, znači ukupno 4500€.
to je cijena koja, pri visokom procijenjenom riziku od oboljevanja, cini test/operaciju izborom i za neke zene u srbiji
Link to comment
e pa to..ali zato mene nerviraju komentari tipa ,,bravo,uradila je mnogo za žene širom sveta...bla..kada svaka žena na svetu bude imala mogućnost mapiranja genoma,koji je pri tom mnogo dobra stvar, tada ćemo pričati..do tada to ostaje samo njena lična stvar koju komentarišemo kao što komentarišemo njenu novu frizuru ili haljinu,bez ikakvog uticaja na živote žena širom sveta.
pa to i ja pričam, da nije otvorila nikakva vrata drugim ženama i da će proći još vremena dok neka sledeća "obična" žena sa regularnim zdravstvenim osiguranjem (bilo gde u svetu) bude dobila takav tretman...
Link to comment
to je cijena koja, pri visokom procijenjenom riziku od oboljevanja, cini test/operaciju izborom i za neke zene u srbiji
pa to i ja pričam, da nije otvorila nikakva vrata drugim ženama i da će proći još vremena dok neka sledeća "obična" žena sa regularnim zdravstvenim osiguranjem (bilo gde u svetu) bude dobila takav tretman...
Hm... ko li je u pravu?
Link to comment
to je cijena koja, pri visokom procijenjenom riziku od oboljevanja, cini test/operaciju izborom i za neke zene u srbiji
Moja supruga ima porodično opterećenje (majka i tetka su imale kancer dojke) i već je počela da razmišlja u tom pravcu. Pre dve nedelje radila je punktaciju ciste na onkološkoj klinici, i iako je sadržaj ciste bio OK to već pokazuje znake promene na dojkama koja je česta posle četrdesetih. Edited by slow
Link to comment
Hm... ko li je u pravu?
oboje... da se razumemo, ako imaš da platiš da ti se ugradi rog na čelu, izvoli, nemam ništa protiv ako nađeš hirurga koji će to da obavi... kao i za ovo, da imam para i potrebu i ja bih to uradio...ja pričam o široj populaciji...
Link to comment
ja pričam o široj populaciji...
Eto jos jednog povoda da se pokrene veca aktivnost na dobrotvornom davanju zenama (i uopste, pacijentima) u takvoj situaciji, kao sto smo nedavno imali za onu devojcicu. Ne zelim da mislim da ce neko da umre u sred zivota (ili i ranije) zbog tricavih 4-5 hilj. evra.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...