Jump to content
IGNORED

tvrdnja dana


betty

Recommended Posts

tvrdnja dana: Children are the joy of life! People who've never had children are unhappy compared to people who have had children.True or False?
falsenajveseliji i najduhovitiji čovek koje poznajem nema decea opet, jedna rodica koja ima četvero, konstatno je nešto nezadovoljan životomto onako iz ličnog iskustva
ja cu iz licnog iskustva isto da kazem false :D
Posto je ovo open book exam, onda: Being childless doesn’t mean being more unhappy in old age, according to a Norwegian survey.Znaci False (ali verovatno ne vazi za Srbiju).
ali kako su pažljivo isključeni oni who once had. njihova mizerija bi valjda mogla da baci senku na metod. di je onaj smajli što koluta ...
:cry:Želim da verujem da sam svojim roditeljima samo radost doneo.True, mora biti true!Računam da mora biti dosta malih svakodnevnih radosti, rađanje, prve reči, dečiji smeh, dečije pesmice, prve ljubavi, a posle, di ćeš veće sreće no kada se skota najzad otarasiš, kada ode da studira, preseli se, oženi, uda. Tako da, mislim ja, u zbiru možda i ima tu nečeg. Razlikujem nesreću od brige. Edited by Vapad
Link to comment
  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    79

  • Indy

    65

  • Turnbull

    25

  • gagorder

    20

Top Posters In This Topic

pa možda si im ti doneo radost, ali to još uvek ne znači da ne bi bili onoliko radosniji da te nikada nije bilo -_-šalim se. ovo su proseci, mase nekog sveta i njihove rođene i nikad rođene dece, a cilj istraživanja je sigurno da nam da smernice za dalje postupanje.

Edited by gagorder
Link to comment

Ne verujem da postoji korelacija između te dve stvari. Neko ko je optimističan, vedar, pozitivan, naći će način da to bude čak i ako ne ostvari primarnu biološku funkciju.S druge strane neko ko je upravo suprotan će verovatno uzroke tog svog stanja, u nekom životnom periodu, naći u nemanju potomstva dok će nakon dobijanja istog njegovo stanje ostati isto, s tim da će subjektivni doživljaj uzroka takvog stanja biti pomeren na neke druge stvari.

Link to comment
Ne verujem da postoji korelacija između te dve stvari. Neko ko je optimističan, vedar, pozitivan, naći će način da to bude čak i ako ne ostvari primarnu biološku funkciju.S druge strane neko ko je upravo suprotan će verovatno uzroke tog svog stanja, u nekom životnom periodu, naći u nemanju potomstva dok će nakon dobijanja istog njegovo stanje ostati isto, s tim da će subjektivni doživljaj uzroka takvog stanja biti pomeren na neke druge stvari.
i ja mislim nesto na tragu ovoga. pitam se sta uopste znaci kad nekog pitaju 'koliko si srecan, od 1 do 5?'. ocekivala bih da ljudi daju odgovor koji je vezan za najcesce raspolozenje u kom su, a to je verujem dosta robustna licna karakteristika, dosta (u proseku) nezavisna od individualnih okolnosti - dok god nisu ekstremne.generalno ne volim ta istrazivanja o ljudskoj sreci, nikad ne znas tacno na sta covek misli kad kaze da je srecan, ni da li se te subjektivne od-jedan-do-pet skale poklapaju kad poredis razlicite ljude.
Link to comment

beti, pravi li se neka razlika između biti srećan i biti zadovoljan?sreća kao ekstremna, kratkotrajna, indukovana spolja i opšte zadovoljstvo kao to robusno stanje (pretežni životni stav) o kojem pričaš?

Link to comment
i ja mislim nesto na tragu ovoga. pitam se sta uopste znaci kad nekog pitaju 'koliko si srecan, od 1 do 5?'. ocekivala bih da ljudi daju odgovor koji je vezan za najcesce raspolozenje u kom su, a to je verujem dosta robustna licna karakteristika, dosta (u proseku) nezavisna od individualnih okolnosti - dok god nisu ekstremne.generalno ne volim ta istrazivanja o ljudskoj sreci, nikad ne znas tacno na sta covek misli kad kaze da je srecan, ni da li se te subjektivne od-jedan-do-pet skale poklapaju kad poredis razlicite ljude.
imo. pitanje "Koliko si srećan od 1 do 5" i može jedino da se odnosi na upravo taj jedan trenutak i upravo na splet okolnosti koji će dovesti do odgovora. Npr. Sretan sam za pet jer sam položio ispit, dobio povišicu, što mi dolazi draga osoba u posetu iz inostranstva i slično....Verujem da se u ovom pitanju dana pojam "unhappy" odnosi na uticaj dobijanja potomstva na neke opštije karakterne crte, što je apsurdno. Pesimista će ostati pesimistia bez obzira koliko dece imao.
Link to comment
beti, pravi li se neka razlika između biti srećan i biti zadovoljan?sreća kao ekstremna, kratkotrajna, indukovana spolja i opšte zadovoljstvo kao to robusno stanje (pretežni životni stav) o kojem pričaš?
ne znam kako to ide u literaturi na ovu temu, ali ne bih ocekivala da je sreca/nesreca kao kratkotrajna reakcija nesto sto bi bilo interesantno za istrazivanje. ocigledno je da svi reaguju u kratkom roku na trenutne dogadjaje, zavisno od toga da li su dogadjaji dobri ili losi. eventualno je zanimljivo kad neko ispadne iz tog predvidivog obrasca, npr. u depresiji.
Link to comment
i ja mislim nesto na tragu ovoga. pitam se sta uopste znaci kad nekog pitaju 'koliko si srecan, od 1 do 5?'. ocekivala bih da ljudi daju odgovor koji je vezan za najcesce raspolozenje u kom su, a to je verujem dosta robustna licna karakteristika, dosta (u proseku) nezavisna od individualnih okolnosti - dok god nisu ekstremne.generalno ne volim ta istrazivanja o ljudskoj sreci, nikad ne znas tacno na sta covek misli kad kaze da je srecan, ni da li se te subjektivne od-jedan-do-pet skale poklapaju kad poredis razlicite ljude.
Upravo. Ja verujem u ono Aristotelovo, call no man happy until he is dead, ali slutim da to nije ono na šta oni misle.
Link to comment

Sto bi rekao phd comics, almost totally worth itphd022013s_zps9a7a188b.gifU prevodu, dodje mu na isto.Ne znam za ove iz tvrdnje dana, ali ovi iz indijevog clanka su pokusali da mere i neke konkretnije stvari ( depression, loneliness).

Link to comment
Children are the joy of life! People who've never had children are unhappy compared to people who have had children.
FALSE!Let's tell you why!In a well-controlled study, Kohler, Behrman, and Skytthe documented that having had children at one point in their lives did not have any effect on the happiness level of men and women at ages 50-70. Another remarkable finding from their study was that first-born children tended to increase the happiness of their parents, whereas additional children tended to reduce the happiness of their mothers and leave the happiness of their fathers unchanged.Kohler, H. P., Behrman, J. R., & Skytthe, A. (2005). Partner+ Children= Happiness? The Effects of Partnerships and Fertility on Well‐Being. Population and development review, 31(3), 407-445.tvrdnja dana, ovaj put iz wtf domena:Counting money can make one stronger in the face of physical pain and social exclusion.True or False?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...