Jump to content
IGNORED

tvrdnja dana


betty

Recommended Posts

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    79

  • Indy

    65

  • Turnbull

    25

  • gagorder

    20

Top Posters In This Topic

[/size]ja ne razumem na šta se ovde misli
Nisi dovoljno stara da se secas, ali nekad si bio ili za LaCoste odecu, ili Benetton. To su bila 2 neprijateljska tabora. K'o Partizan i Zvezda (sto je uostalom takodje primer "navijanja" za 1 brand).
Link to comment
Nisi dovoljno stara da se secas, ali nekad si bio ili za LaCoste odecu, ili Benetton. To su bila 2 neprijateljska tabora. K'o Partizan i Zvezda (sto je uostalom takodje primer "navijanja" za 1 brand).
:lolol:e hvala ti ko bratune nego sam verovatno previše stara pa nisam uspela da potpadnem pod toliki uticaj brendovau vreme kada je moja generacja sazrevala, bile su jedino levis farmerke a izvan toga jedino vlastita kreativnost, u estetici šezdesetih, tj. hipimeni je i danas (kad sam se i sama dokopala ponekog brenda u životu) tako nešto potpuno neshvatljivozato ću reći true Edited by duda
Link to comment
:lolol:e hvala ti ko bratu
evilsmile.gif Ako kazem zeni da je premlada, svakako ne mogu pogresiti.Ja se secam prelaza iz tacno tog sto ti opisujes (svi u dzinsu "uniformisani" kao Dzoni B Stulic) u dominaciju brendova (starke vs. najke i sve ostalo sto je doslo posle).Tako da bi me cudilo ako nije False (mada bi me i obradovalo).
Link to comment
:lolol:e hvala ti ko bratune nego sam verovatno previše stara pa nisam uspela da potpadnem pod toliki uticaj brendovau vreme kada je moja generacja sazrevala, bile su jedino levis farmerke a izvan toga jedino vlastita kreativnost, u estetici šezdesetih, tj. hipimeni je i danas (kad sam se i sama dokopala ponekog brenda u životu) tako nešto potpuno neshvatljivozato ću reći true
ali sustinski je i ulicni trend brend.
Link to comment

pa isti je intimni odnos kao prema brendu, pripadnost grupi, klasi, stilu, prestiz ili aspiracija, izrazavanje kroz predmet i sl, jedino sto tvorac nije mrska korporacija nego, kao, demokraticna masa. sustinski isti diktat. bez negativne konotacije, da se ogradim.

Edited by morgana
Link to comment
ali sustinski je i ulicni trend brend.
pa na neki način jesteal' zato sam i pitala na šta se tačno mislimeni je to pitanje, tj, tvrdnja i dalje nekako u maglidoduše, meni je trenutno sve u magli :lolol:e morgana, jes' ti ikad farbala suknju/haljinu zavezanu u čvor 'e to bio 1 diktat nekad, takorećii da, a imala sam tuce onih što su se sušile usukanei sada bih volela jednu takvu Edited by duda
Link to comment
bez negativne konotacije
E, dobro onda. Mada kad je u pitanju hipi (ili stagod bilo sto je odeveno u dzins i rokenrol) nekako je kolektivna ideja bila da se bas oslobodimo tih pripadnosti, a posebno klasa (i rasa). Naravno, to je postalo nova pripadnost. Tako valjda mora da bude.
Link to comment
pa na neki način jesteal' zato sam i pitala na šta se tačno mislimeni je to pitanje, tj, tvrdnja i dalje nekako u maglidoduše, meni je trenutno sve u magli :lolol:e morgana, jes' ti ikad farbala suknju/haljinu zavezanu u čvor 'e to bio 1 diktat nekad, takorećii da, a imala sam tuce onih što su se sušile usukanei sada bih volela jednu takvu
e, ja hocu da probam sad nesto tako. ili to, ili ombre majicu :Dako imas neka iskustva, podijeli :)
E, dobro onda. Mada kad je u pitanju hipi (ili stagod bilo sto je odeveno u dzins i rokenrol) nekako je kolektivna ideja bila da se bas oslobodimo tih pripadnosti, a posebno klasa (i rasa). Naravno, to je postalo nova pripadnost. Tako valjda mora da bude.
dada, nova pripadnost, bas tako, pa vidi i sad ovaj trend rucnih radova koji se diluju preko weba.mislim, meni je sve to super, ali meni su i brendovi super :D. ja sam fan dona drejpera i nerealizovani brendograditelj.edit, a odnos izmedju brenda i kupca je itekako dvosmjeran. Edited by morgana
Link to comment
e, ja hocu da probam sad nesto tako. ili to, ili ombre majicu :Dako imas neka iskustva, podijeli :)
ej, pa to je bilo pre 35 godinapre će ti pomoći gugl nego ja :D
Link to comment

False.Znam masu primera gde će se ljudi ubiti od objašnjavanja kako je nešto što oni koriste neuporedivo bolje od konkurencije. Adidas od Nike, Chrome od Lije, Nutela od Eurokrema, domaća rakija od viskija... i slično.

Link to comment
tvrdnja dana:People don't take brands personally.True or False?
false.
Znam masu primera gde će se ljudi ubiti od objašnjavanja kako je nešto što oni koriste neuporedivo bolje od konkurencije. Adidas od Nike, Chrome od Lije, Nutela od Eurokrema, domaća rakija od viskija... i slično.
znam da je zakljucivanje na osnovu licnog iskustva = 0 poena, ali da. isto mislim.najocigledniji primer su mi vlasnici... odrednjene marke proizvoda ((a tu, dodjavola, i ja spadam; tehnika je u pitanju) iz mog neposrdnog okruzenja koji ne samo da ulaze u rasprave zasto je konkretni brend nadmocniji od konkurencije i prakticno kategorija za sebe, nego se uvek implicitno sugreise i da su oni samim njegovim posedovanjem specijalni/posebni.tu svrstavam i sve ove sto se neopisivo tangiraju zato sto postoje jeftine i pristupacne kopije odredjenog brenda, na primer ugg cizmica, pa nasiroko i detaljno objasnjavaju kakva je razlika (cena originala ne ide ispod 250eur, kvalitet gazista je takav da se original nikad ne krivi, postavlja se ovcijom vunicom, na opaske da su ugg vraski ruzne odgovaraju sa "a ti si siromasan", bla, bla...) ukratko, cini mi se da ljudi (en generale) posedovanje odredjenog brenda dozivljavaju veoma licno jer ga usvajaju kao nekakav znak i obelezje (recimo sopstvenog statusa, grupe kojoj pripadaju). zato im izmedju ostalog, smetaju i plagijatori - jer ih teraju da traze neki novi znak. pripadnost se demonstrira sposobnoscu da se priusti obelezje koje je najnovije. tako nekako. Edited by Patty Lee
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...