Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

Лајк. Степски? Претпостављам да нису планински, пошто је на планинама још снег. 

Link to comment

Kažeš da ih bereš uz Dunav... koliko daleko od reke?
Za koji dan ću (nadam se) posetiti lokaciju koja mi je pristupačna, neposredno uz reku je neprohodna močvara, ali par stotina metara od reke je nasip a iza su njive tu i tamo prošarane šumarcima,  livadicama i kanalima - to je maksimalno kilometar-dva od same obale reke, da li je to predaleko od reke za te smrčke?

(sa smrčcima nikad nisam iamao sreće pa moram da pitam i glupa pitanja, nema veće frustracije od potrage za gljivama na nemogućem mestu ili u nemoguće vreme)

Link to comment

sama reka nije presudna...ali crne/bele topole i jaseni ovde obicno rastu/sade se pored reke pa je reka u tom kontekstu vazna....znaci bilo gde,sa rekom ili bez,gde imas sumarke najbolje bele ali mi smo juce nalazili i u klonskoj ili ako negde jos ima po koja crna TOPOLA sa po kojim jasenom okolo je staniste...znaci TOPOLA bilo koje vrste,moze i jasika :) 

 

bele topole se lepo uocavaju pa je u tom smislu lakse :)

 

 

u klonskoj topoli ,bez obzira na sve,se moze naci i Morchella semilibera

Link to comment
2 hours ago, ivy said:

juce smo nasli smrcke u sumi koja je 1km daleko od same reke...bukvalno suma-ostrvo od nekoliko belih topola u okruzeno njivama..


Tačno takav je ternčić gde bih i ja probao, samo da pre odlaska naučim da prepoznajem ključno drveće :)
 

Link to comment
11 hours ago, ivy said:

@Frile

 

 

u Beogradu se oformilo novo gljivarsko udruzenje ako hoces nabavicu ti kontakt da se uclanis...jaaako se puno nauci 

Jel mora Frile ili moze i neko drugi? :)

Link to comment

kako ti @ivy znaš koje su dobre za jelo ?

 

da li možeš da preporučiš neku dobru knjigu ? ili to može da se nauči samo na kursu ? mislim, uživo ?

 

pitam zato što ja u šetnji po šumi nailazim na dosta gljiva, ali znam samo par njih i samo te i berem, ne usudim se ništa izvan toga

 

znam vrganj, lisičarku, sunčanicu i neke koje lokalci zovu ''kozare'' ili samo pečurka

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

pa naucila sam kroz godine...ne znam knjigu...ja ucim od boljih poznavaoca na terenu,na sastancima gljivarskog udruzenja,po internetu..

 

kad nadjem neku nepoznatu gljivu,fotografisem je sasvih strana9od gore,od dole,nogicu,prsten,druge karakteristike..),pogledam detalje i karakteristike pa onda kod kuce gledam po netu ili pitam po grupama na fb,ima par dobrih strucnjaka kojima verujem ili moje ih udruzenja...

 

mada meni jelo nije proioritet...prioritet mi je biti u sumi pa onda pronalaziti zanimljive gljive i uciti..jelo mu dodje poslednje...

 

ok vrste koje koristim..sad smrcak..vrganj i druge za susenje,lisicarka,suncanica,sampinjon...mnoge jestive gljive sam probala jednom i ne moram vise nikad

 

i tako..

Edited by ivy
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...