Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

mladi izdanci bodljikave veprine...skroooz su zanimljivog ukusa,svidjaju mi se ..
 
posto je biljka zasticena a  izdanaka i nema puno ubrala sam tek nekoliko da probam a i interesuju me vec neko vreme ali nikako da ih pronadjem ili da potrefim tacno vreme kad su u pravom stadijumu jer vec malo stariji su bas dosta gorki..

 

 

img_2252.jpg

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

 danas rizoto sa gljivama sto su se nakupile u nekoliko prethodnih dana-sumsko pile,jablanovace i letnje bukovace i nekim,raznim suvim gljivama,so od sremusa i kupovne spargle
uz epski propust jer nisam imala pirinac okruglog zrna  Gljive - Page 22 298304839

 

 

img_2255.jpg

  • +1 3
Link to comment

@dùda

 

 

smiksas sremus,mulje,neke orahe tipa indijski..ja stavim suncokret...so,limunov sok...sve po ukusu..

 

malo je zahebano miskati sremus ali polako moze..ja koristim obicnu neku seckalicu..

  • Hvala 1
Link to comment

@dùdaAko imate puter tamo, aromatizuj ga sremušem. Ostavi puter da dovoljno omekša, umiksuj sitno iseckani sremuš, pa oblikuj mini veknu u kesici za zamrzavanje npr i odloži u friz. Iseci prsten i posluži preko vrelog komada mesa (šnicla, biftek...)

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment

To sa tim sremushem, jednom davno, dete bilo beba, chujem korake po kuci u pola noci kad im vreme nije, hrabro se prishunjam da vidim shta je (lopov sigurno), sami na spratu nas dvoje. Kad sam otvorila vrata i osetila miris tone sremusha na koje se moj otac u tom periodu bio oasno naprimao... samo sam zatvorila vrata. On neshto nenajavljen doshao iz postojbine pa poshto je bilo pola noci onda se logichno diskretno usunjao u kucu da nas ne budi...

Link to comment

mi smo danas bili u lovu na sumsko pile...gospode kuda smo isli.. niko normalan tuda nije prosao..ikada...
probijali se kroz kubike i mocvare..bespucima Koviljskog rita..
ali bas zbog toga je ulov  bio na nivou Gljive - Page 22 1399639816

 

img_2258.jpg

 

img_2259.jpg

 

img_2257.jpg

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...