Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

On 30.10.2023. at 8:53, ivy said:

uspeli smo da imamo izlozbu,svasta se zanimljivo  naslo..

Bio sam na nekoj izložbi na fruškoj gori, pretpostavljam da je ta, bili svašta za videti, čak i prepoznajem veliku većinu toga, nadao sam se da će biti i svašta za kupiti, ali izbor za sveže je bio samo od gajenih pečurka, bilo je sušenih u ukišeljenih...simpatično sve u svemu.

Link to comment

@igoraki

 

na vencu sad u nedelju?

to je nasa...pa sta si ti ocekivao na ovu susu?dobro smo i izlozbu slozili..u poslednji cas je palo malo kise pa je ponesto izaslo

 

 

a na vencu kakav krkljanac,majko mila..odes na Frusku i stojis minutima zaglavljen u saobracaju...uzas...ja skoro nikad ne idem u taj deo i uvek se sokiram kad odem...kao na bulevaru..

 

 

Link to comment

Da li neko zna detaljnije kako se kuva čaj u 3 vode, to je navodno kineska ili japanska metoda, ne važi za sve čajeve i tako se navodno izvlači najviše materija.

Ide da se prvo prelije vodom koja je pred ključanje, pa se drži par minuta, pa ključalom vodom isto i na kraju valjda stavi direktno u posudu sa hladnom vodom, dovede do vrenja i na tihom krčka neko vreme.

To je koliko se sećam, ali ne znam baš detalje.

To mi je savetovano za čaj od piskav ice, a mislim da bi radilo i za babin zub.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

posto sam videla da su suncanice u ponovnom talasu odem na ,,moj,, teren koji naravno nije izneverio ali je zato moj tajming,ponovo,bio off ..poranila sam opet :rolleyes:

na desetine i desetine malih bebica,neotvorenih ili koje su tek izasle ili tek krecu male,male..

jedna sam ubrala tri polu otvorene i nekoliko velikih neotvorenih cisto da imam sta da ispecem za rucak... za poludeti..

sad ne znam..u utorak ce kisa..mozda ako stignem posle do sume ali bice mokre i natopljene :(

 

img_2177.jpg

 

ova je jos i velika...takvih nekoliko sam ubrala

 

ali sam ponela kuci ove tri da uradim eksperimet..postoji taj mit da ce se one ovako otvoriti...videcemo

 

 

img_2178.jpg

 

Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
10 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel može recept?

 

 

ovo pitanje je bukvalno moja nocna mora! :laugh:

 

mere nemam..a i sastojci su uvek drugaciji...ali ajd nesto da to odgovorim..

 

sremus izmiksas nekom spravom..to je mali problem jer se tesko miksa..verovatno moze boljim blenderom ali ja sam radila nekom seckalicom..

doda se sirovi suncokret,maslinovo ulje i so...kada se dodaju semenke/ masnoca miksanje ide lakse ...ja sam sve to smiksala u seckalici pa jos doradila stapnim..

ja sam ovaj put dodala i koju kasicicu tahinija.. 

a moze se raditi i sa orasima ili bademima umesto suncokreta..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...