Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

stavila sam u tinkturu za spoljnu upotrebu protiv bolova...

 

 

nego.. suve suncanice su moje apsolutno otkirce ovih par godina koliko se bavim gljivama..jako su ukusne..manje su aromaticne od vrganja,on je neprikosnoven a vec malo i dosadan, ali zadrzavaju tu svoju slatkastots...sad sam pohovala piletinu u njima,umesto brasna prah od suvih suncanica pa jaja pa prezle... i odlicno je!!

 

suve lisicarke mi se ne svidjaju.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ovi moji sampinjoni ne prestaju da plode..nisu normalni na tom jednom mestu na Dunavu

evo juce

 

bio je odlican dorucak omlet sa njima i prazilukom...obozavam!

 

320776789_874956566964621_90370886117632

Edited by ivy
  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

danas sam prvi put jela moje lisicarke iz zamrzivaca i oodlicne su!!!

jesenas sam ih dobro oprane prodinstala/proprzila na maslacu da ispari voda i tako zamrzavala..po 300g svezih...a danas samo izrucila paket na masnocu od pecenja od juce da se otope pa da ispari voda,mozda 10tak min...odlicne,i miris i ukus...zadovoljna sam.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

osecam kao da ceo svet ovo zna pre mene i da otkrivam toplu vodu.... ali sto sam napravila dobro jabukovo sirce pa to je 1 spektakl!!!!!

jako je dobro..slatkasto i ukusno..salata sa njim je druga dimenzija!!!!

 

a to je jos od pre dve godine..od domacih,neprskanih jabuka,nije od divljih....stavila sam da se pravi od soka,skidala penu mozda dva puta i zaboravila na njega...nista mu ne fali samo se trebalo dva-tri puta procediti....ooodlicnooo!!!

 

ove godine cu napraviti gomilu!

 

 

a sirce me je oduvek zanimalo da napravim ali nikako da dodje na red pa kad sam imala neprskane jabuke reko da se usudim...prosto je ko pasulj,sve se samo desava a rezultat je 1 spektakl!

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

ali sto sam napravila dobro jabukovo sirce pa to je 1 spektakl!!!!!

jako je dobro..slatkasto i ukusno..salata sa njim je druga dimenzija!!!!

Daj recepturu, da probam...

Link to comment

@igoraki

 

 

ja sam iscedila sok od domacih,neprskanih jabuka...kazu ljuditm  da trebaju da se izgnjece/iseckaju/ne znam ima 100 postupaka meni je najlakse bilo da iscedim sok

stavila u teglu i posle nekoliko dana se skida pena sa povrsine i nista,ta pena se skida dok se ne skine i onda se ostavi poklopljeno gazom da stoji

e sad,ja sam moje zaboravila mesecima...ali i u principu je sto duze stoji da je bolje...na povrsini ce se stvoriti sircetna gljiva koja se posle nekog vremena skine,opet ce se stvoriti....i posle nekoliko meseci se procedi pa kasnije jos nekoliko puta dok se ne izbistri...i gotovo. :D 

 

 

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, ivy said:

ja sam iscedila sok od domacih,neprskanih jabuka...kazu ljuditm  da trebaju da se izgnjece/iseckaju/ne znam ima 100 postupaka meni je najlakse bilo da iscedim sok

stavila u teglu i posle nekoliko dana se skida pena sa povrsine i nista,ta pena se skida dok se ne skine i onda se ostavi poklopljeno gazom da stoji

e sad,ja sam moje zaboravila mesecima...ali i u principu je sto duze stoji da je bolje...na povrsini ce se stvoriti sircetna gljiva koja se posle nekog vremena skine,opet ce se stvoriti....i posle nekoliko meseci se procedi pa kasnije jos nekoliko puta dok se ne izbistri...i gotovo. :D

Hvala, ja sam video neke klipove po youtubu ali rekoh ako si već probala da ne bauljam nego da idem na proverenu varijantu...

Link to comment

u principu nema greske,sve ce se pretvoriti u sirce...samo je pitanje sistema koji je tebi jednostavniji,kolicine i vremena

istrazi na netu pa uzim neki presek ili kombinaciju tehnika koje ti se cine najjednostavnijim

 

npr da kazem na netu da sam cedila sok pa jos metalnim sokovnikom svasta bi mi ljuditm  rekli,to je navodno no-no..ali ja bih,evo rekla da je svejedno..

 

ja sam ovo pravila od 5kg za probu...na jesen bih trebala bar od 10kg to onda moram u nekoj kanti/buretu

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...