Jump to content
IGNORED

Bilje i gljive oko nas


ivy

Recommended Posts

@goofs

 

pa livadski sampinjon

 

ako ima krem,roze ili braon listice onda jeste..lose su slike pa ne vidim,cini mi se da su krem listici..uberi jos neku pa ako ima roze listice i ako mirisi lepo na gljivu ili badem onda je livadski sampinjon

Edited by ivy
  • Hvala 1
Link to comment

@goofs

 

sa sampinjonima je lako..ima samo jedan nejestiv ali on zuti na preseku i smrdi na gumu/plastiku pa ako ga i promasisi u svezem stanju sigurno neces pri kuvanju jer smrdi kao lud..

a svi ostali su ok..

Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, ivy said:

laktarijusi iz borova,tri vrste.. da ne smaram sa vrstama...pustaju narandzasto i crveno mleko..

Народски: рујницe.

Link to comment
12 hours ago, Heaviside said:

@ivyšta radiš sa tolikim gljivama? Prodaješ?

 

 

ove jeseni je vanserijsko izobilje,npr prosle godine sam osuisla 3vrganja i nista vise,pa sam sad dosta susila ..tu sam mozda malo i preterala ali suve gljive mogu da stoje i poklanjacu,vec odavno ne kupujem poklone nego poklanjam svasta sto pravim iz sume...i zamrzavam za pite i imamo izlozbu za vikend pa cu odneti koji paketic za gulas..

 

ali to uopste nisu neke kolicine..ok osusila sam dosta i to se sporije trosi ali i to su sve ,,kucne kolicine,, nemam kolicine za prodaju...to je mnoogoo drugacija igra i ne na Fruskoj Gori..

a u zamrzivac sam stavila paketica za svega 6-7 pita u toku zime..

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
11 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Народски: рујницe.

 

 

svasta su rujnice...Lactarius deliciosus se zna sta je..

Edited by ivy
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...