Jump to content
IGNORED

Rijalitiji - uništavaju li naše društvo ?


Lezilebovich

Recommended Posts

ja gledam miami ink. to je 1 odličan rijaliti. to nije isto što i ekspoloatacija one devojke u vb pre par godina. todleri i tijare su, sa druge strane, još gori.
Ja gledam Strip Search, program koji tehnički spada u reality papazjaniju ali u suštini deli vrlo malo sa tim tzv. žanrom. Teoretski, nemam ništa protiv reality programa koji je tematski usko definisan - ovo tvoje se bavi tattoo parlors, ovo moje se bavi webcomics, koga zanima neka gleda, koga ne zanima ne mora. Nervira me užasno koncept VIP VB, program koji otvoreno služi kao najbanalnija moguća samopromocija i budženje neke kurčeve popularnosti. Moji ukućani prate, a ne umeju da mi objasne zašto. Ja se svojski trudim da više i ne pitam.
Link to comment
  • Replies 405
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    62

  • Indy

    57

  • Leia

    34

  • bergasa19

    33

Top Posters In This Topic

Ja sam odgledao jako puno Pawn Stars, i sada kad se setim to je zapravo Reality tv show.To je reality show samo uslovno: oni prate jednu porodicu na interesantnom poslu u zalagaonici koja živi od toga.I u epizodnom je formatu, tako da smo pošteđeni day-to-day 24h posmatranja ljudi kako se šetaju u papučama i šlafroku po Farmi ili kući velikog brata.Jel se seća neko da je postojao reality show Cirkus, ja mislim na Happy TV, gde su pratili neke cirkuzante u cirkusu koji su apsolutno i nepatvoreno dosadni i ništa nisu radili?I ovoga : http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/317586/Novi-rialiti-Satra-na-Prvoj-televiziji-Zivot-u-romskim--porodicamaTaj RTV je mač sa dve oštrice - sa jedne je American Chopper a sa druge Šatra...

Link to comment
Ja se slazem sa Bergasom da je to hipokrizija, ali se ne slazem da je bolje od hipokrizije i jesti zivotinje i ubijati ih /podrzavati njihovo ubijanje radi zabave. Nije hipokrizija uvek negativna.
Hipokrizija je pretvarati se da imas stav (ili ubedjenje) koje u stvari nemas. Hipokrizija nije isto sto i ne biti apsolutno konzistentan (po nekim talibanskim standardima).
Link to comment

Taj konkretan zadatak u VB nije podrazumevao ubijanje ili mucenje miseva vec trazenje kljuceva u mrklom mraku po podu po kojem gamize tristotinak miseva. Produkcija je ucesnike upozorila na miseve i pazljiv hod, sto je totalno debilno i liseno osecaja za realnost - ja prebacio na drugi program kada sam video sta ce sasvim izvesno da se desi sa zivotinjama.Tako da prica o kazni i tuzbi stoji, ali prica o promovisanju mucenja zivotinja i ostala naduvavanja koja idu uz sistematsku satanizaciju VB je zaista besmislena. Do sada sam po inostranim televizijama video na desetine slicnih igara sa zivotinjama, s tim sto su bile mnogo inteligentnije osmisljene.

Taj RTV je mač sa dve oštrice - sa jedne je American Chopper a sa druge Šatra...
Jel ta Satra neki humanitarni realiti, vidim Sergej™ ucestvovao? edit: nisam sarkastican, ozbiljno pitamedit edit: ipak jeste Edited by CowBoy
Link to comment

Uopste ne vidim nekakvu satanizaciju VB ovde. To je djubre i kao koncept i kao izvedba, ne vidim sta tu ima da se satanizuje. Stavise, verovatno da daje i lose ime RTV, koji kao sto su neki vec pomenuli, ima i bolje izdanke.Cudi me Kauboje da jedan esteta kao ti ne oseca gadjenje nad svom tom poplavom ruznoce (u svakom smislu).

Link to comment
Ja sam odgledao jako puno Pawn Stars, i sada kad se setim to je zapravo Reality tv show.To je reality show samo uslovno: oni prate jednu porodicu na interesantnom poslu u zalagaonici koja živi od toga.I u epizodnom je formatu, tako da smo pošteđeni day-to-day 24h posmatranja ljudi kako se šetaju u papučama i šlafroku po Farmi ili kući velikog brata.
Ja mislim da sam odgledao sve epizode i baš mi je zanimljivo iako je naravno većina serije režirana, da se tako izrazim. Čak sam gledao malo i cajun pawn stars ali nije to to.
Link to comment
Uopste ne vidim nekakvu satanizaciju VB ovde. To je djubre i kao koncept i kao izvedba, ne vidim sta tu ima da se satanizuje. Stavise, verovatno da daje i lose ime RTV, koji kao sto su neki vec pomenuli, ima i bolje izdanke.
Ok, satanizacija je prejaka rec.Meni je u tom rijaliti konceptu VB esencija. Sve drugo je tvrdje rezirano i bolje glazirano.Naravno, govorim o kvalitetnoj produkciji, farma, dvor i ostali srpski reilitiji su mi negledljivi (kao i dobar broj sati VB-a, ali jbg ja sam tu samo ronilac koji pretura po djubretu i trazi biserje)
Cudi me Kauboje da jedan esteta kao ti ne oseca gadjenje nad svom tom poplavom ruznoce (u svakom smislu).
Lepota je u oku posmatraca.volim De Sada, Bataja, volim Heronimusa Bosha. Ima tu lepote ihahaj. Edited by CowBoy
Link to comment
Taj konkretan zadatak u VB nije podrazumevao ubijanje ili mucenje miseva vec trazenje kljuceva u mrklom mraku po podu po kojem gamize tristotinak miseva. Produkcija je ucesnike upozorila na miseve i pazljiv hod, sto je totalno debilno i liseno osecaja za realnost - ja prebacio na drugi program kada sam video sta ce sasvim izvesno da se desi sa zivotinjama.Tako da prica o kazni i tuzbi stoji, ali prica o promovisanju mucenja zivotinja i ostala naduvavanja koja idu uz sistematsku satanizaciju VB je zaista besmislena. Do sada sam po inostranim televizijama video na desetine slicnih igara sa zivotinjama, s tim sto su bile mnogo inteligentnije osmisljene.Jel ta Satra neki humanitarni realiti, vidim Sergej™ ucestvovao? edit: nisam sarkastican, ozbiljno pitamedit edit: ipak jeste
Ja se iskreno nadam da taj program nije nikada snimljen, da tako nešto prošlo direktore televizija...Prosto mi zvuči nekako nipodaštavajuće i rasistički ali ko zna možda grešim. Edited by Utvara
Link to comment

Pa verovatno radi u nekoj agenciji koja smišlja te zadatke, ili makar "ima razumevanja" prema takvima. Šta drugo. Čuj, "samo su smislili da se gamiže po podu gde su miševi kako bi se u mrklom mraku pronašao ključ". O potencijalnim opasnostima od prenošenja zaraza putem ugriza da ne govorimo.(mislim na opasnost da neko od tzv. ukućana zarazi miševe, ne obrnuto)

Link to comment

@Indy: Ma jok more, ucinilo ti se. Nikakav koncept i dublji smisao od onog koji inace (za mene) ima. Nekoliko ljudi u zatvorenom prostoru, minuciozno odabrani karakteri u ringu kojima reditelj svako malo baca kosku.@Filipenko: aj odjebi sa tim jeftinim podjebavanjem i skrbavim argumentima tipa "ima materijalne koristi od toga, ne vidim drugi razlog" :isuse: vec sam osudio sav debilitet zadatka s misevima, u vise navrata.Pun mi je kurac takvih simplifikacija.

Edited by CowBoy
Link to comment
Nekoliko ljudi u zatvorenom prostoru, minuciozno odabrani karakteri u ringu kojima reditelj svako malo baca kosku.
Nema potrebe da mi objasnjavas kako izgleda VB, vec kako i zasto je to "lepo" (ili barem interesantno). Ti nesto pokusavas ovde, a ja samo kazem, ne mogu to da ispratim.
Link to comment
Ma jok more, ucinilo ti se. Nikakav koncept i dublji smisao od onog koji inace (za mene) ima. Nekoliko ljudi u zatvorenom prostoru, minuciozno odabrani karakteri u ringu kojima reditelj svako malo baca kosku.
Koncept je dublji utoliko što se izlazi iz okvira zloupotrebom nedužnih živih bića aka životinja, kao i zloupotrebom psihičkog stanja pojeidnih takmičara (videti pod Dragica iz Nikšića i lekovi za smirenje). To nije koncept koji je odobren.TM :sleep:Deset odraslih ljudi koji se glupiraju za novac na malom ekranu - u redu.Eksploatacija živih bića čija je sposobnost racionalnog rasuđivanja nepostojeća - zaboravite gospodo.
Link to comment
Nema potrebe da mi objasnjavas kako izgleda VB, vec kako i zasto je to "lepo" (ili barem interesantno).
Svako ima svoje demone. Nekome je lepo da gleda fuzbal, neko pusti do daske starogradsku muziku. Razlicitost je dobra, sto ne znaci da svi moramo da se razumemo.
Link to comment
Koncept je dublji utoliko što se izlazi iz okvira zloupotrebom nedužnih živih bića aka životinja, kao i zloupotrebom psihičkog stanja pojeidnih takmičara (videti pod Dragica iz Nikšića i lekovi za smirenje). To nije koncept koji je odobren.TM :sleep:Deset odraslih ljudi koji se glupiraju za novac na malom ekranu - u redu.Eksploatacija živih bića čija je sposobnost racionalnog rasuđivanja nepostojeća - zaboravite gospodo.
+1, mislim da ovo niko normalan ne bi ni doveo u pitanje. Kad smo vec kod toga, aktuelni VIP VB ocigledno ima slican problem sa nekim ukucanima, ali ne mogu da se zakunem. Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...